Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Září 2008

Úsvit

28. září 2008 v 17:14 | Ann |  Ann obrázky
Tak jsem si řekla, že bych zase mohla něco namalovat. Zapátrala jsem tedy na stránkách http://zindy-zone.dk po inspiraci a našla jsem tohle. Název originálu je When autum comes, nebo tak něják. Můj obrázek nese název ÚSVIT. Doufám, že se vám to alespoň trochu bude líbit. Nevím, ale mi se to líbí. Tak kritizujte.

Drogy

22. září 2008 v 21:22 | Ann |  Ann názory
Řekla bych, že drogy užívají čím dál tím mladší lidé. Ono to je ale asi hlavně tím, že si každej řekne: "Jenom to zkusím" Ale pak už prostě nedokáže přestat, protože je to užasný, nezná nic lepšího, atd... Podle mě teda na světě lepší věci jsou. Např. kamarádi, rodina, láska... No jo. Jenže to si ti lidé neuvědomí. Alespoň ne v tu chvíli. A pokud si to uvědomí alespoň někdy potom, tak to už je pozdě. Jakmile do toho člověk jednou spadne, tak se z toho dostává opravdu horko těko. Většinou vůbec.
Já za sebe můžu bez výčitek říct, že drogy neužívám. Myslím si, že bych s tím asi ani nedokázala začít. A řekla bych, že za to, že dokážu věřit, že jsou i lepší věci, než pocit, kteý nastane poté, co si vezmete drogu, vděčím vým rodičům.
Mezi drogy se řadí i cigarety. Alespoň podle mě. A s cigaretama je to tejný. Jednou do toho spadnete a už v tom jedete a ne každý kuřák dokáže přestat kouřit... Máma to třeba dokázala. A uplně sama. Ale táta... To si můžu nehat jen zdát. Táta kouřil už jako malej... A u nás ve třídě taky kuřilo strašný množství lidí... Jmenovitě si to ale nechám pro sebe. By mě totiž zabili, kdyby na to narazili.
Takže, lepší nic takovho nezkoušet, nebo se z toh nevyhrabete. Vemte si to k srdci. Nechcete přece zkončit někde pod mostem s partou feťáků, nebo být na mizině kvůli žvárům....

22. 9. 2008

22. září 2008 v 21:14 | Ann |  Ann deník
Dnešek byl celkem v pohodě. Sice jsem vstávala v šest, protože máme v pondělí na brzo kvůli latině, ale dalo se to. V latině jsme probírali úplné základy. Ale myslím, že mi to půjde. Latina se mi líbí. Je logická. I když se to na první pohled nezdá. Ale je. Po latině jsme měli zeměpis, neboli geography. Máme ho v anglickém jazyce. Psali jsme test a dopadlo to podle mého názoru dobře. Alespoň ten můj. SAbča jednou něco řekla, ptala se, co máme dělat, protože nerozuměla, jako při testu a Sargánek jí strhl tři body, protože si myslel, že podváděla, ale v jednom měl pravdu, na začátku totiž řekl, že se kdyžtak máme ptát jeho. Mno, a ona se zeptala sousedky. Myslím si ale, že by bylo v pořádku kdyby jí strhl jeden. Tři mi přijde přehnaný.
Co se týče mého testu, řekla bych, že dopadl dobře. Alespoň v to plně doufám. Po geography jsme měli češtinu. Mno, literaturu, abych byla přesná. Probírali jsme nějáký indický slátaniny, a kdesi cosi. Mno, abych pravdu řekla, není nad literaturu 21. století. Myslím jako Garth Nix, John Flanagan, Carol Berg, Anthony Horowitz a jim podobní.
Mno, po češtině byla matika. Měli jsme psát test, jenže, dostali jsme zadání a pak jsme tam postupně našli tři chyby. A kdoví, jestli by jich nebylo víc. Mno, každopádně to učitelka stornovala. Jako ten test. Myslím, že to bylo jen dobře. Alespon se na to můžu lépe naučit, i když už test z opakování psát nebudeme, ale mám šanci nedostat pětku a to je pro mě plus. Po matice byla němina. To bylo dobré. Matěj dostal vroubek, protože neměl úkol, ale jinak dobré. Já měla v úkolu dvakrát půl chyby, ale většinou to byl pravopis. Takže úplné minimum. Myslím, že na první úkol po dvou měsících, co jsem něminu ani nevyděla, je to dobré skore. O volné hodině jsme malovali anglický vlajky do angličtiny. Mno, a samozřejmě, že až jsem je měla namalovaný, tak jsem se dozvěděla, že to na dnešek být nemá, takže fakt dobrý...
Mno, pak byla informatika. To jsem vám sem napsala ten článek. Sice byl jen jeden, ale třeba se mi příště poštěstí jich napsat víc. Mno, ale nespoléhejte na to, protože Šálková má OKO všude.
Učili jsme se mimochodem základy PowerPointu, takže jsem byla v předstihu a to i přes to, že jsem za celou základku v životě neměla informatiku. Takže dobrý... Ale s programama umím.
Následuje Fyzika a Prokoupek. Mno jo... Tase byla sranda. Péť ase potil u tabude, když měl vypočítat domácí úkol. Mno jo, nic ve zlým, ale mi to přišlo lehký. Ale uznávám, jseš dobřej, protože já trojčlenku nemám ráda a tudíž se mi ji už povedlo zapomenout. Mno, pak jsme probírali nějáký Giga, Tera, Piko, Nano a tydle hovadiny. Doufám, že to chápu. Ale myslím,že když si nad to na chvíli sednu a budu se snažit vypočíst si něco takovýho za příklad, tak to pochopím. Mno, budu muset.
A poslední hodina byla angličtina. Bavili jsme se a konverzovali jsme a nic víc.
A pak hurá pryč. A v mém případě do flétny na Veveří 133. A byla jsem tam asi dvě hodiny. Ale zahrála jsem si dobře. Nedá se svítit, není nad basovou flétnu. Kdo neví, o co gou, tak má smůlu, ale já jsem velký nadšenec, co se basky týče. A to je vše. teď jsem před chvílí dokončila úkol z něminy a za hodku mi hraje House, tak se budu dívat, ale zatím budu psát na blog. Doufám,ž e ještě pár článků přidat stinhu.

Me

19. září 2008 v 20:56 | Ann |  Ann obrázky
Tak jsem nmalovala obličej. Je to ztmavovanýve PhotoFiltre. Docela moc se mi to líbí. Takhle, ale dokonaleji si představuji sebe samu ve virtuální identitě. No, je ještě jeden orázek, jak se ve virtuálním světě vidím, ale ten sem nedám, protože to není můj výtvor. No, doufám, že se vám mé alter-ego líbí. Komentujte kritizujte... Jak je libo.

Voko

19. září 2008 v 20:54 | Ann |  Ann obrázky
Tak tohleok je výtvor z nudy. Docela se mi líbí, co vám?

Víla

19. září 2008 v 20:54 | Ann |  Ann obrázky
K tomuto snad není ani co povídat... Jen snad to, že se mi to strašně líbí. Každopádně, můžu jen doufat, že se to bude líbit i vám.

Smaug

19. září 2008 v 20:53 | Ann |  Ann obrázky
Tady ten obrázek je už hodně starý, ale ještě nebyl nikde publikován. Tak jsem se rozhodla, že to napravím.

Papagáj

19. září 2008 v 20:53 | Ann |  Ann obrázky
Tak pro změnu papoušek. Doufám, že se bude líbit. Mi se líbí hrozně moc. Je to giocondama a fakt bych řekla, že se mi to povedlo. Ale jak vždy říkám, posuďte sami. Každopádně, potěší mě jakýkoliv názor. Beru všechno, takže pište, jen vás chci poprosit, vynechte sprosťárny.

Koník

19. září 2008 v 20:53 | Ann |  Ann obrázky
Jo, tak tohohle koně jsem málem nezískala zpět z ledničky. Dala jsem ho tam na dobu neurčitou s tím, že až ho budu chtít zpět, vezmu si ho. Leda prd. Prostě jsem ho musela šlohnout, protože mi ho máma odmítala vrátit. Ale mám ho a to je hlavní. Hrozně moc se mi líbí. Doufám, že se bude líbit i vám.

Přátelství

19. září 2008 v 20:43 | Ann |  Ann názory
Psala jsem to když jsem byla na základce, takže se to týká základky.

O přátele může člověk přijít velice snadno. Stačí malá chybička. Přijde mi, že přátelství je jako chůze po tenkém ledě. Mluvím z vlastní zkušenosti. Měla jsem kamarádku, byla to moje nejlepší. Jednou jsme šly ještě s jednou naší kamarádkou o volné hodině ven, projít se. Najednou ta třetí, zatáhla mou nejlepší kamarádku někam za strom a šuškaly si něco. Nevěděla jsem co, snažily se mi namluvit, že pomlouvají jednoho kluka od nás ze třídy, ale bylo jasné, že lžou. Neím co byste na mém místě dělali vy, ale já jsem je podezřívala, že pomlouvají mě. Každopádně ta lež s tím klukem byla průhledná. No, co myslíte, že jsem udělala? Nebavila jsem se s nima několik týdnů. Teď se s nima teda zase bavím, ale už jim nedůvěřuju tak jako dřív. No, přátelství je jemná záležitost. Stoupnete na příliš tenký led a můžete kamarádku ztratit uplně.
To se mi teda nestalo, ale možná by bylo lepší, kdyby se to stalo. Teď je to s ní takové, no prostě jiné. Kdybych dokázala vrátit čas, tak bych ten den s nima ven nešla, bývala bych se to nemusela nikdy dozvědět, že si někde něco šuškaly, to jsme si myslela dřív. Ale teď jsem si uvědomila, že možná bylo lepší, že jsem se to dozvěděla. Zjistila jsem, že moje nejlepší kamarádka asi není tak dobrá, jak jsem si myslela. Teď mám jinou nejlepší kamarádku a i když jsme se ještě neviděly, protože se známe jen přes net, píšeme si denně a říkáme si prakticky skoro všechno. V ní jsem našla tu pravou nejlepší kamarádku, je sice o tři roky mladší, ale někdy jeto lepší.
Nemám něják moc kamarádů, nevím, jestli znám pravý důvod, ale mám jakous takous představu. Podle všeho je to tím, že mám dobré známky, nikdy jsem neměla žádný průšvih, nejsem žádná kráska. Všechny ostatní holky od nás ze třídy jsou mnhem hezčí, dělám si z toho vrásky? Ne, je mi to jedno, nezáleží na tom, jak člověk vypadá, nebo kolik mu je. Záleží na tom, jaký je uvnitř a jak velké má srdce. S holkama ve třídě se moc nebavím, ani pořádně nevím proč, možná proto, že já ráda čtu a to je nebaví, možná proto, že nemám páru, kerá celebrita je kerá, nevím. Tak jsem si jdnoho dne řekla, že se na to vykašlu. Začala jsem se kamarádit s lidma z kroužků, tam je to fajn, protože tamse dá mluvit i s klukama. Ti nejsou jak kluci u nás ve třídě.
Prostě, našla jsem s ty pravé kamarády jinde, mimo školu. Uvědomila jsem si totiž, že polužákům je uplně jedno, že se zajímám o fantasy a o knížky. Když se nezajímáš o nějáké trapné skupiny, celebrity, reality show, di se vycpat. No, tak jsem se šla vycpat a kamarády jsem si našla jinde.


Mobily

19. září 2008 v 20:42 | Ann |  Ann názory
Tak mě napadlo další téma na názor. A sice: Mobily. Téměř všichni mají mobily. A téměř všichni si je porovnávají. Většina lidí s mobilama řeší problémy typu: "Jakou tapetu si mám dát na displej?" "Jakou melidii si mám stáhnout?" "Mám si poříit mobil v těch a těch barvách, nebo v tamtěch?" A nebo: Píšou eSeMeSky, které jsou o ničem... eSeMeSkové řetězáky... Už mi jich pár přišlo... Kašlalajsem na ně. Nebo řeší, jestli mají foťák, atd... A když ti mladí (Neříkám, že já mladá nejsem) na tom mobilu ten foťák mají, fotí stejně většinou jen blbosti.
Měla jsem mobil s foťákem, ale nepoužívala jsem ho, tak mi byl v podstatě na nic. Vzala jsem si tedy proto zpět svůj starý mobil s poškrábaým dispayem. Uznávám, mám teda barevnej, černobílej nemusím, ale to je tak jediná vymoženost, která mě na mobilech zajímá. Mám asi třetí nejhorší mobil ve třídě, ale nevadí mi to.
A za druhé, (Sice nebylo žádné za první...) já ten mobil skoro ani nepoužívám... Mám ho proto, abych z něj zavolala,když je to potřeba a na nic jinýho. Nebo ještě na napsání eSeMeSky do flétny, když nepřijdu. A to je tak všechno. Nebo si tam ukládám maily, když zrovna nemám po ruce tužku a papír.
Jiní lidi maj mobil většinou pro parádu. Maj na něm eMPéTrojku a kdo ví co ještě... Proč mít MP3 na mobilu, když hudbu poslouchám jen doma? A nebo v dálkových autobusech... To můžu mít normální eMPéTrojku... A taky, že ji mám. Mám mobil za pár šupů a MP3 za pár šupů a jem spokojená. Proč mít na moblu nějákýnemyslný vymoženosti, když je nepoužvám? To je tam radši nemít a jáje tam nemám. Sice nevím, jak to s takovou šunkou mobilem dopadne na gymplu, ale je mi to šumák. Nemám mobil pro parádu, ale k praktickému využití.
Jak si to tak čtete, možná si říkáte, že mobil pro parádu je, ale nemáte pravdu. Mobil je od toho, aby si z něj člověk zavolal, když to je potřeba. Mě by na mobilu stačily eSeMeSky a volání. Dobře, ještě takový ty obvyklý věci, co sou na moblech s barevným displejem, ale MP3, BlueTooth, Infráč, všemožný káblíky, foťák, kameru,atd... To tam fakt nepotřebuju.

X-factor

19. září 2008 v 20:42 | Ann |  Ann názory
Takže, za prvý: K čemu ten X-factor vlastně je? Řekla bych, že naprosto k ničemu. Vo co tam jde? Stejnak je to zmanipulovaný... Sem se totiž doslechla, že All-X blokovali sms. Ale jelikož já se na to nedívám, tk ať si je třeba blokují všem. Ale k věci: X-factor by měli zakázat. Tak třeba naše třída... Rozdělili jsme se na tři tábory. Jedni jsou fanoušci All-X, druzí jsou proti All-x a já jsem ten třetí tábor a mi je to u prdele. Ale tímto chci jen říct, že to lidem blbne hlavu. Jsme v devítce a kvůli takový pičovině jsme se teď rozkmtřili... A potíž je v tom, že už se asi neudobřme, potože skupina 1 a skupina 2 si dělaj hrozný naschvály. Např, skupina 1 vyrobila pro All-X dárek a skupina 2 jim ho zničila... Takže rivalita jak blázen...
Prostě se tím nechali všichni ovlivnit... Všichni sledují takovýto divný věci. Jsem jedna z mála, kdo ne. No alespoň nejdu s davem. Jdu si svou cestou a z té mě nedostanou ani buldozerem. Jdu si svou cstou spisovtelky a čtenářky. X-factor mě možná neovlivnil proto, že se místo na televizi dívám do kížek... A do knížek se dívám proto, že jsem skoo pořád mezi dospělíma. Já ezi dospoělíma vyrůstala... Všeci ostatní vyrůstali ezi jinýma dětma... Možná i proto se mi líbí muzika jako Beatles, Suchý Šlitr,Elvis Presley, atd... Dobře, nějáký ty novější se i taky líbí (Ruslana, Nightwish), ale ty fakt něco umí... Ty se jen nenakrucujou před kamerou a před divákama...
Ale teď se dostváme k bodu, že každýmu se líbí něco jinýho. Pro mě za mě, ale nemusí to vnucvat těm, kterým se to nelíbí... U nás ve třídě všihni všem něco vnucujou... Teda, za sebe můžu říct, že já nikomu nic nevnucuju... Nikomu svoje knížy nenutím... Ať se zabývají nějákýma ptákovinama... Pro mě za mě... Dá se tak i říct, že jsem v naší třídě černá ovce... Zaíám se o něco uplně jinýho, než zbytek třídy... Jejich kecy o modě, o X-factoru mě naproto nechávají chladnou... A to i přes to, když mi to hučí přímo do xichtu... Ať s hučí... Zařekla jsem se, že se takovýma věma nenechám ovlivnit. Nepotáhnu davem, jao bych neměla svůj vlastní rozum. Budu se řídit svýmrozumem, nesejdu ze své cesy, nenechám se z ní vychýlit ani buldozerem.
Ale je to jen můj názor a nikomu ho nenutím. Ale byla bych ráda, kdybyste se k tomu vyjádřili.

Škola

19. září 2008 v 20:41 | Ann |  Ann názory
Do školy se musí chodit. To je beze sporu. No, mělo by se. Myslím, že je dobře, že byla zavedena poviná školní docházka. Ale je taky podle mě důležité, aby bylo učivo přednášeno zajímavým způsobem. Podle mě si to v té škole spíše zapamatujeme, když do toho budeme něják zapojeni. Když se na tom, co učitel přednáší budeme taky něják podílet.
Určitě je to lepší, než jen poslouchat suchá fakta. To totiž u toho každej usne. Vzpomeňte si na Harryho Pottera a prof. Binse. To je něco podobnýho, i když je to jen v knize.
Já měla to štěstí, že jsme měli dobrý učitele, kteří uměli zaujmout. Dělali jsme spousty pokusů, experimentů, jezdili jsme na různé exkurze, na výlety, prostě všude. Dvakrát jsme byli v zahraničí, já jen jednou, protože na ten druhej zahraniční výlet jsem nejela.
Prostě, tohle je podle mě všechno důležitý, ale když se žák vůbec nesnaží, tak s ním nehne ani buldozer... Nicméně, do školy se chodit musí a podle mě jeto dobře.
Ale myslím, že je zbytečné se užírat kvůli svým chybám ve škole. Jděte prostě dál a snažte se tu chybu příště neudělat. To je asi tak nejlepší řešení. Mno, chybami se člověk učí, takže, snažte se, ale nepřehánějte to. :)

18. 9. 2008

18. září 2008 v 16:44 | Ann |  Ann deník
Dneska byl celkem v poho den. Nic moc se nedělalo, měli jsme samý supl... Třeba v matice jsme si mohli dělat co jsme chtěli... Já si teda četla, ale bylo to dobrý. :) Taky jsme měli informatiku a ta byla taky suplovaná. Měli jsme pana profesora Prokopa a vykládal nám o lokomotivách a tancích. Ale co se mě týče, tak tady tam a tady ven. Myslím, že ti, co zažili ví. :) Mno a pak byla němčina. Ta je zjišťuju velmi zábavná. A to jako fakt. A po němčině jsem šla do knihovny a půjčila jsem si čtyři knížky. A když jsme u toho, v češtině jsme dostali seznam doporučené literatury a máme z toho přečíst aspoň třicet knížek. Mno, chcu se vidět, protože si z toho absolutně nevyberu... Jako fakt katastrofa... Samý hovadiny. Mno jo, to je tak, když jeden je blázen do fantasy.

Tokio Hotel

17. září 2008 v 17:26 | Ann |  Ann názory
Asi jste si mysleli, že tohle bude článek o tom, jak Tokio Hotel zbožňuju. Ne, není tomu tak. Asi vás zklamu. Chci se totiž pokusit napsat oběktivní názor na tuhle německou skupinu. Jo, jen tak mezi náma, z osobního hlediska tuhle skupinu nesnáším, ale to je jen na okraj.
Takže, abych pravdu řekla, tak ani vlastně nevím, kdy tato skupina vznikla. Jediný, co vím, je, že to není zas až tak dávno. V tomto případě je slovem dávno myšleno třeba deset patnáct let...
A abyste nemohli moc rejpat, zkoušela jsem Tokio Hotel poslouchat a musím vám říct, že to opravdu nešlo. Nemůžu si pomoct, ale němčina mi přijde ke zpěvu naprosto nevhodná. Možná bych na ně měla maličko jiný názor, kdyby nezpívali německy...
Ale nicméně, můj verdikt je, že Tokio Hotel budou dřív, nebo později zapomenuti. (Osobně doufám, že dřív, ale to zas jen na okraj) Taky si myslím, že by bylo lepší, kdyby se nesnažili vypadat s prominutím jako buzny, ale jako normální kluci. To, že vypadají jako holčičky možná přispívá jejich popularitě, ale mi to teda přijde divný, když kluk vypadá jako holka a ještě k tomu buzerantská holka. Jako takhle, proti dlouhým vlasům u kluků nic nemám, ale Tokiáči se s prominutím i líčí a to se mi na klucích teda nezdá. Přijde mi t nemožné.
Jak jsem řekla, dřív nebo později budou zapomenutí. Doufám, že na scénu nastoupí nějáká pořádná kapela, která nebude zpívat německy a tak dále... Prostě, přijde mi, že TH existují jen díky těm milionům fanoušků po celém světě. Kdyby jich nebylo, tak nejsou nic.

Jaromír Novavica - Milionář

13. září 2008 v 11:23 | Ann |  Music
U nás v domě říkají mi Ferda šiška... A tak dále. Myslím, že tuhle písničku mnozí z vás znají z rádia. Já ji poprvé slyšela, když mi bylo asi osm. Tehdy jsem jí nevěnovala moc pozornosti, ale pak jsem ji slyšela znova před pár lety a strašně se mi líbila. A teď, teď sjem ji našla na youtube, abych si ji mohla poslechnout kdykoli se mi zachce.

12. 9. 2008

12. září 2008 v 21:06 | Ann |  Ann deník

Tak snad abych se představila...

A taky, že to udělám. Takže, jmenuju se Petra Mudruňková. Bydlím v Brně Jundrově a chodím na gymnázium Slovanské náměstí. Je mi 15 let a 1. 10. mi bude šestnáct. Ráda čtu, maluju, píšu povídky a hraju na flétnu. Mám doma čtyři kočky. Jmenují se Mikeš, Blbuška, Divoch a Angora. Já vím, jsou to divná jména, ale jsou vybíraná podle jejich povahy. Teda, s vyjímkou Mikeše. Tam to je jinak, protože ten je úplně můj. Ty ostatní se k nám prostě nastěhovaly.
Moje přezdívka je Ann Elfwind, ale podepisuju se jen Ann. Moje druhá přezdívka je serafka, ale tu narozdíl od té druhé používám výhradně na internetu. Přezdívku Ann jsem si na tenhle blog vybrala, protože serafka už je na netu ohraná. Ale jinak přezdívku Ann používám jen normálně v realitě.
Oblíbená skupina je Nightwish a pak poslouchám ještě Ruslanu, Elvise Presleyho a Ewu Farnou. A také písničky z filmů. A když jsme u těch filmů, tak nejoblíbenější jsou - Princ Kaspian, X-men 1, 2, 3, Piráti z karibiku 1, 2, 3 a Pán prstenů 1, 2, 3 a pak ještě Fantom opery, Karlík a továrna na čokoládu, Epic movie, Král škorpion, Kronika rodu Spiderwicků a Eragon.
Ale již jsem povídala dost. Napište něco vy. Ať vím, kdo mi sem chodí...
Ann

They have it comming

12. září 2008 v 13:57 | Ann |  Music
Video je sice z X-mena, ale písnička je velice chytlavá. A to hlavně proto, že si nemůžu pomoci, ale líbí se mi. Byla také použita v jednom divadelním představení na divadelním festivalu Waldorfských škol v Písku. Ano, je to pár let zpátky, a písničku jsem znala už před tím, ale díky tomu divadlu, ve kterém ji použili, ji mám ještě radši. Ono se to zpočátku nezdá, ale pravdou je, že to vážně stojí za to. :)

Nightwish - End of all hope

10. září 2008 v 14:29 | Ann |  Music
Než si tuhle písničku pustíte, mám pro vás malé varování. Ztlumte si zvuk, je to strašně hlasitý a řvavý. Ale, nicméně, se ztlumeným zvukem to zní vážně skvěle. Již jsem říkala, že NIghtwish je jedna z mých oblíbených skupin a tohle je jedna z písniček, která se mi od nich líbí nejvíc. Možná právě proto, že je to tak řvavý. xD Ale zkuste to a třeba se vám to zalíbí. Mě to chytlo hned napoprvé.

10. 9. 2008

10. září 2008 v 13:03 | Ann |  Ann deník
Jako obvykle jsem ráno vstala a nachystala si věci do školy. Pak jsem šla s mámou na zastávku. Nemyslete si, jezdíme spolu jen proto, že máme společnou cestu. Nastoupily jsme do autobusu 67 a jely. Bylo tam neobvykle narváno a proto jsme si ani pořádně nemohly povídat s Aničkou, která se mnou chodí do třídy, protože se ke mně ani pořádně nedostala.
Autobus nám staví přímo před školou. Tam jsme potkaly další spolužačky. A šly jsme do třídy. První hodina byl zeměpis s panem učitelem SArgankem. Nechápu, proč z něho mají všichni vítr. Mně se zdá být v pohodě. To teda jo. Byla to taková seznamovací hodina. Samozřejmě anglicky. Máme totiž výuku vybraných předmětů v angličtině. Zeměpis je jedním z těch předmětů.
Po zemáku byla fyzika. Ta byla česky. Teda, občas padlo něco anglicky kvůli Olgas, protože ta je odjinud a neumí vůbec česky. Je z Thajska a je tady na rok na studijním pobytu. Ale byla to dobrá fyzika. Hlavně, byly nám nabídnuty učebnice na zakoupení a byla na ně sto procent sleva. No nekupte to,že... Sem po tom skočila. A nebyla jsem jediná. Má nás to půlka třídy. Minimálně.
Pak byla angličtina a to byly zase zmatky, že by jeden zaplakal. Někdo totiž řekl, že máme být na ajinu v chemičce a ukázalo se, že ne, takže fakt jako dobrý... Ale psina.
A po angličtině byla biologie. Seznamovací hodina,jak jinak. Vím jedno, z biolobia asi maturovat nebudu... Ale jako dobrý... Taky to bylo maličko anglicky kvůli Olgas.
A málem bych zapoměla, že nám v anglině nabídli zájezd do Ameriky. Je to sice za 25 tisíc, přibližně, ale je tam letenka tam a zpět, ubytování, strava... Mno, mám v plánu udělat vše pro to, abych mohla jet. Amerika je moje vysněná země.
Ann