Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Přátelství

19. září 2008 v 20:43 | Ann |  Ann názory
Psala jsem to když jsem byla na základce, takže se to týká základky.

O přátele může člověk přijít velice snadno. Stačí malá chybička. Přijde mi, že přátelství je jako chůze po tenkém ledě. Mluvím z vlastní zkušenosti. Měla jsem kamarádku, byla to moje nejlepší. Jednou jsme šly ještě s jednou naší kamarádkou o volné hodině ven, projít se. Najednou ta třetí, zatáhla mou nejlepší kamarádku někam za strom a šuškaly si něco. Nevěděla jsem co, snažily se mi namluvit, že pomlouvají jednoho kluka od nás ze třídy, ale bylo jasné, že lžou. Neím co byste na mém místě dělali vy, ale já jsem je podezřívala, že pomlouvají mě. Každopádně ta lež s tím klukem byla průhledná. No, co myslíte, že jsem udělala? Nebavila jsem se s nima několik týdnů. Teď se s nima teda zase bavím, ale už jim nedůvěřuju tak jako dřív. No, přátelství je jemná záležitost. Stoupnete na příliš tenký led a můžete kamarádku ztratit uplně.
To se mi teda nestalo, ale možná by bylo lepší, kdyby se to stalo. Teď je to s ní takové, no prostě jiné. Kdybych dokázala vrátit čas, tak bych ten den s nima ven nešla, bývala bych se to nemusela nikdy dozvědět, že si někde něco šuškaly, to jsme si myslela dřív. Ale teď jsem si uvědomila, že možná bylo lepší, že jsem se to dozvěděla. Zjistila jsem, že moje nejlepší kamarádka asi není tak dobrá, jak jsem si myslela. Teď mám jinou nejlepší kamarádku a i když jsme se ještě neviděly, protože se známe jen přes net, píšeme si denně a říkáme si prakticky skoro všechno. V ní jsem našla tu pravou nejlepší kamarádku, je sice o tři roky mladší, ale někdy jeto lepší.
Nemám něják moc kamarádů, nevím, jestli znám pravý důvod, ale mám jakous takous představu. Podle všeho je to tím, že mám dobré známky, nikdy jsem neměla žádný průšvih, nejsem žádná kráska. Všechny ostatní holky od nás ze třídy jsou mnhem hezčí, dělám si z toho vrásky? Ne, je mi to jedno, nezáleží na tom, jak člověk vypadá, nebo kolik mu je. Záleží na tom, jaký je uvnitř a jak velké má srdce. S holkama ve třídě se moc nebavím, ani pořádně nevím proč, možná proto, že já ráda čtu a to je nebaví, možná proto, že nemám páru, kerá celebrita je kerá, nevím. Tak jsem si jdnoho dne řekla, že se na to vykašlu. Začala jsem se kamarádit s lidma z kroužků, tam je to fajn, protože tamse dá mluvit i s klukama. Ti nejsou jak kluci u nás ve třídě.
Prostě, našla jsem s ty pravé kamarády jinde, mimo školu. Uvědomila jsem si totiž, že polužákům je uplně jedno, že se zajímám o fantasy a o knížky. Když se nezajímáš o nějáké trapné skupiny, celebrity, reality show, di se vycpat. No, tak jsem se šla vycpat a kamarády jsem si našla jinde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik ti je?

0 - 10 7.1% (9)
11 - 15 56.7% (72)
16 - 20 24.4% (31)
20 - 40 5.5% (7)
40 - 60 1.6% (2)
60 a víc 4.7% (6)

Komentáře

1 Anemia Anemia | Web | 3. října 2008 v 22:37 | Reagovat

Taky nemám moc kámošek. Jedna je taky o 3 roky mladší XD Ta druhá je bývala spolužačka. Mívala jsem ještě jednu ale o tu jsem přišla. Nějak se semnou přestala bavit a pak se její babička ke které jezdila odstěhovala a už jsem ji neviděla. Nebo vlastně ano - když jsem vystupovala z trolejbusu. Už mě po těch letech nepoznala. Máš pravdu, o přátele člověk může přijít velice snadno.......

2 Luiza Luiza | Web | 10. října 2008 v 23:38 | Reagovat

Netráp sa kvôli hviezdam školy, pretože z nich nikdy nič dobrého nevzíde, môžeš byť rada, že máš samu seba a že sa nesnažíš opičiť po druhých. Na svete je mnoho ľudí, ktorí majú radi fantasy (napr. ja) a aj iné knižky a nepotrebujú ohovárať a rozoberať telenovely...ako ja vravím "Nikto pekný nie je dobrý." Asi je to kus prehnané, ale zaručujem, že vo väčšine prípadov to platí...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama