Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Říjen 2008

25. 10. 2008

25. října 2008 v 22:08 | Ann |  Ann deník
Kurník, ten cvrček mi tu vážně chyběl. Teda, tady ne, ale na ICQ. Zase otravuje. Ono totiž, já se s ním rozešla, ještě, než jsem s ním začala chodit, ale on se s tím asi nesmířil a snaží se mě permanentně zbalit. Začíná mi lézt na nervy. Já ho asi za chvilku fakt pošlu do prdele. Je moc vlezlej a otravnej.
Jako sice to jsou tady jenom moje výlevy, ale já to prostě ze sebe musím dostat.
Tak nic, konším s tímto článkem, nebo se naštvu ještě víc, než jsem.
Mimochdem, dneska v deset je na nově film čtyři bratři a hraje tam Murtagh, tak čau, du se na to čučet.

Petr Muk - Stín katedrál

24. října 2008 v 22:43 | Ann |  Music

Mně sílu dáš

24. října 2008 v 16:44 | Ann |  Music
To jsem náhodou našla a je to fakt pěkný. Nejdřív se mi to nezdálo, ale pak jo. Fakt je to pěkný. :) A to jako fakt. Sice jsem si ji již dlouho nepustila, ale stále věřím tomu, že mě dokáže okouzlit. Ano, je sice taková pomalejší, ale stejně je chytlavá. A to i přesto, že vlastně neznám zpěváka. Takže vlastně ani nevím,kdo to zpívá. :D

Balada o Karkulce

23. října 2008 v 23:09 | Ann |  Ann názory
Tak tohle je moje básnička. Kdyby se mi tak nelíbila, tak bych ji dala jen na literární dílnu, jenže se mi strašně líbí a tady je to frekventovanější. Je to o červené Karkulce, jak již vypovídá nadpis. Ale je to komicky napsané a bylo to jako komedie, nebo spíš parodie i myšleno. Doufám, že se u toho pobavíte. :) Já se u toho směju vždy a to i přes to, že jsem autor a tudíž bych si měla chladnou hlavu zachovat alespoň trošičku. xD Toho, že je to v rubrice názory si nevšímejte, já to neměla kam zařadit... xD

Karkulka s košíčkem v ruce
lesem se prodírá.
Karkulka s košíčkem v ruce,
vlk na ni dotítírá.

Vlku ty, nech mě žítl
Nesu si dobroty,
špiním si boty.
Nech mě už jít.

Vlk nedbaje slov karkulky,
ptá se, kam, že to jde.
Karkulka dobrácky odpoví:
"K babičce Majdě."

Vlk na nic nečeká,
k babičce uhání.
Cesta je daleká,
babičku dal si k snídani.

Na sebe její šaty vzal,
do postele ulehl.
Na hlavu noční čepeec si dal
však spánku podlehl.

Karkulka mezitím k domečku došla.
Dveře dokořán otevřené.
Pomalu do domečku vešla,
oči udivem vykulené.

V posteli babičky její
vlk vklidu pospává.
Tohle se často nestává.
Dnes vlci babičky nejí.

Karkulka velké nůžky vzala
vlkovi břicho rozšmikla.
Babičku vytáhla
a břicho s kamením zašila.

Schovány v koutě sledují
jak vlk jde ke studni pít.
Však tíha kamení ho stahuje
nebude dlouho žít.

Do studny spadl,
voda vystříkla.
Kámen ho na dno stáhl.
Voda zavířila.

Babička s Karkulkou
štěstím se smějí.
Vlk je už mimo hru
a ony to vědí.

Tak končí příběh o Karkulce,
která odvahu měla.
A také příběh o babičce,
která nepozorná byla.

Zazvonil zvonec
na věži kostelní
nastává řádka poslední
a už je opravdu konec.

Proč?

23. října 2008 v 22:58 | Ann |  Ann názory
Zajímavá otázka, že? A teď proč co. To je taky zajímavá otázka. Ale dobře. Plná otázka zní: "Proč mám vlastně tenhle blog?"
Nedá se svítit, budu vám to muset objasnit. Založila jsem to tu jak osloučeninu veškerých blogů s tím, že nebude žádná zvlášť galerie obrázků, že to tu bude spíše o textech a že kompletně vypustím celebrity. Už sjem je taky komplet odmazala.
Mým dalším hlavním cílem bylo sem vystavovat své výtvory a v literární dílně povídky, aby to mohli ohodnotit nezávislí lidé, lidé, kteří mě neznají a budou tudíž hodnotit oběktivně a ne subjektivně. To byl můj hlavní důvod. Dřív jsem mla blog prostě proto,ž e to pro mě bylo něco nového, co jsme chtěla vyzkoušet a co sjem neznala. Teď si troufám íct, že už se vyznám a troufám si zařadit se mezi ty zkušené.
A hlavně, jsem teď mnohem drzejší. Před rokem bych si nikdy netroufla napsat takhle naplno do světa svoje názory, teď si troufám docela dost. Dřív jsem se styděla své názory napsat, ale teď už ne. V tomto mi blog hodně pomohl.
Až později jsem zjistila, že hlavní důvod, proč blog mám je, abych si od cizích lidí nechala zhodnotit svoje díla. Zatím sjem se setkala většinou s kladným ohlasem a jsem za to lidem vděčná. Dokazuje mi to, že přece jenom mám možná šanci stát se spisovatelkou. :)

15. 10. 2008

15. října 2008 v 18:43 | Ann |  Ann deník
Mno, tak to tak vypadá, že mi hráblo z chemie. Jistí lidé ví, o čem mluvím. A jistý pan profesor S. mě pěkně sere. Jako to, že popisy nepíšu přímo do mapy, to má svůj účel. Když bych to v tom úkole tam bývala byla napsala, tak se obávám, že by se v tom ani prase nevyznalo. Ale to ne, to pana S. nebude zajímat... Tak ať de sakra někam! Leze mi krkem.
Zato na fyzikáře si nemůžu stěžovat a to ani když mi občas brnká na nervy. Popravdě řečeno, sice mám z prvního testu čtverku, ale jinak je to podle mého dobrý učitel. Teda, co se mě týče, tak já tu fyziku chápu. Mno, alespoň si myslím, že ji chápu. Chápu minimálně vectory.
Takže takže. A hrabe mi z matematiky. Jsme to se Sabčou dneska počítali, mám na mysli úkol, a absolutně jsme z toho nemohly. Ty víš, o čem mluvím, že SAbi... :)
A problémek je v tom, že mě sice ta matika baví, ale absolutně mi z ní hrabe. Mno nic, du spáchat sebevraždu.
Ne, to byla sranda. Ale něco spáchat jdu. Jen ještě nevím, co.

Názor na svět kolme nás

12. října 2008 v 0:00 | Ann |  Ann názory
Vybrala jsem si těžké téma, ano, ale stejně se vyjádřím.
Svět je totiž nespravedlivý. A neřekla bych, že se s tím dá udělat moc, ale něco přece. Přijde mi, že my, lidé, jsme strašně nespravedliví ke zvířatům. No je to tak, nekoukejte na mě jak vyoraný myši. Zabíjíme zbytečně moc všeho... Lovíme velryby... Lovíme šelmy jen pro kožešny... Proč? Ta zvířata si tohle nezaslouží. Nic nám neudělala.... Ale na to nemyslíme, lovíme jei přes to všechno. A přitom by stačilo,abychom se nad sebou zamysleli... Jak by se líbilo nám, kdyby nás někdo jen tak pro nic za nic zabíje.... Dobře, když se zabíjí jen kvůli potravě, tak to budiž, ale mohli by je zabíjet tak, aby to pro ně bylo rychlé a co nejvíce bezbolestné.
Uplně nejvíc mi vadí, že se na zvířatech testuje kosmetika. To nedokážu pochopit... Vemte si takovýho králíčka... Krásné zvířátko... Ale přijde nějáká kosmetická firma, nebo firma, co dělá náplasě a začne to na něm testovat... Králíček přijde o kůži a dost často i zemře... A co kočky? Testují na nich šampony...
Thle všechno dokazuje, jak je svět nesprvedlivý... Jak jsme my nespravedliví k ostatním živým tvorům... Měli byhom se nad sebou zamyslet, ale přinese to výsledek? Já tvrdím, že ano, když se nad něčím takovým zamyslí více lidí, je už šance, že se něco změní...
Samozřejmě, jeden člověk nezmění nic, ale třeba několik set, to už ano... A největší šanci má naš generace. Proto se nad tím zamyslte, není to škoda, že kvůli nám už skoro vyhynuly velryby... Nesmíme v tom pokračovat, nebo další generace nebde mít velryby už vůbec, ale nemyslím na lovení, ale na to, aby si je někdo třeba zajel prohlédnout při potápění.
Takže: Závěr: Zamyslete se nad tím, co děláte a snažte se zířata netýrat a snažte se neničit naši planetu. A evypouštějte ropu do moře. !!!

Názor na Harryho Pottera

11. října 2008 v 23:48 | Ann |  Ann názory
Původně jsem tento názor psala na http://modernworld.blog.cz tak se nedivte, že ho tam najdete. Autorem tam je serafka, což je moje druhá přezdívka.

Rozhodla jsem se, že napíšu svůj názor na Harryho Pottera, nebo jak já říkám, Potěra. Nejprve to byla moje nejoblíbenějš knížka, ale postupem času jsem začala nacházet dost nesrovnalostí. Tak třeba: Ohnivý pohár. Všechny tři ukoly by šli vyřešit pomocí přivolávacího kouzla. Nikde není napsáno, že nešly. To mě irituje nejvíc. A potom: Ve Fénixově řádu. Jak zjišťovali, jestli je Sirius vážně v odboru záhad. To bylo, jak z kabinet Umbridgeové žkoumali, jestli je na Grimauldově náměstí. Podle mě by tam normální člověk rovnu proezl. Ten dům byl velkej. Tak nebylo zaručený, že pokud tam někde Sirius je, že je uslyší. A tak jako tak by to měli na ministerstvo z Grimauldova náměstí blíž. Nebo v Princi dvojí krve, jak s Brumbálem byli u tý misky s tím zeleným lektarem. Když se jim ho povedlo nabrat do vyčarovanýho poháru, proč pak jednouše nevykouzlili další a nenabai tam další? Nikde není psáno, že by to nešlo. Prostě, jsou to maličkosti, ale když se nad tím člověk zamslí, dává to smysl. A v sedmím dílu mi přijde, že je Harry tupej uplně, nic proti těm, co se jim to líbí, no uznejte, kdyby neměl Hermionu, tak je v, s prominutím, prdeli. Bez ní by na víc, než polovinu věcí podle mě nepřišli.

No nic, je to jen můj názor, někomu se líbit nemusí, ale stejně jsem to musela napsat. Omlouvám se těm, co HP zbožňují. Taky jsem mezi ně kdysi patřila. Teď už mě to něják nebere. Ne po té, co jsem našla tyhle a možná ještě další nesrovnalosti, na které si teď momentálně nevzpomínám.

10. 10. 2008

10. října 2008 v 18:15 | Ann |  Ann deník
Jak si šplhnout v angličtině...
Tak to je úplně jednoduché. Řekněte učitelce, že píšete povídky a až vám řekne, abyste napsali nějákou v angličtině, tak to udělejte... Dneska jsme ve škole měli angličtinu a učitelka se nás ptala, co budem dělat o víkendu. Já odpověděla, že budu psát povídky. Ona mi položila dalších milion otázek a nakonec mi řekla, ať přes víkend napíšu nějákou v angličtině. Mno, třeba za to dostanu nějákou známku navíc, dobrou. Mno, tak jsem se do toho pustila. Ona sice řekla, že to má být krátký, ale myslím, že to nehrozí. Mám půl stránky a ještě nejsem ani v půlce. Budu potřebovat stránky minimálně dvě. Mno, tak doufám, že to přes ten víkend stihnu, držte palce.

9. 10. 2008

9. října 2008 v 16:13 | Ann |  Ann deník
Ahojte, tak zase píšu deník. Napíšu o tom, jak mi profesor z chemie chtěl ztopit tužku.To je tak, my máme chemii v angličtině a předměty v angličtině se do třídní knihy zapisují zeleně. Mno a jelikož sedím úplně vepředu, a mám zelenou, tak si ode mě všeci učitelé půjčují. Mno a dneska jsme měli chemii. Pan profesor se zeptal, jestli si může půjčit zelenou. Kývla jsem. Tak si ji půjčil a zapsal. Mno, a pak se něják zapoměl a chtěl si tu zelenou nechat, tak jsem se na něho zle podívala a vrátil mi ji.
O tužky přicházet nehodlám. Už jsem pozbyla jednu obyčejnou, tu mi ztopil pan profesor S. To tak bývá... Ale co nadělám, asi nic, ale o zelenou přijít nehodlám. Tak to bylo za dnešek... Přeju příjemný den a doufám, že sem ještě něco napíšu.

Kai podruhé

1. října 2008 v 17:55 | Ann |  Ann obrázky
A namalovala sjem Kaie ještě jednou. Tentokrát je z první serie. Ten predchozí byl ze třetí. Líbí se mi oba, i když ten první asi trošičku víc. Mno, posuďte to jako obvykle sami.

Kai Hiwatari

1. října 2008 v 17:53 | Ann |  Ann obrázky
Tak jsem si malovala a malovala jsem si u sledování BeyBlade. Cvičím si na tom angličtinu, ale to se neřeší. Mno, a tak jsem při tom namalovala tohle. A líbí se mi to. Nevím, jestli se to bude líbit vám, ale já jsem se do toho BeyBladu něják zažrala... Mno, tak to posuďte sami.