Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Názor na svět kolme nás

12. října 2008 v 0:00 | Ann |  Ann názory
Vybrala jsem si těžké téma, ano, ale stejně se vyjádřím.
Svět je totiž nespravedlivý. A neřekla bych, že se s tím dá udělat moc, ale něco přece. Přijde mi, že my, lidé, jsme strašně nespravedliví ke zvířatům. No je to tak, nekoukejte na mě jak vyoraný myši. Zabíjíme zbytečně moc všeho... Lovíme velryby... Lovíme šelmy jen pro kožešny... Proč? Ta zvířata si tohle nezaslouží. Nic nám neudělala.... Ale na to nemyslíme, lovíme jei přes to všechno. A přitom by stačilo,abychom se nad sebou zamysleli... Jak by se líbilo nám, kdyby nás někdo jen tak pro nic za nic zabíje.... Dobře, když se zabíjí jen kvůli potravě, tak to budiž, ale mohli by je zabíjet tak, aby to pro ně bylo rychlé a co nejvíce bezbolestné.
Uplně nejvíc mi vadí, že se na zvířatech testuje kosmetika. To nedokážu pochopit... Vemte si takovýho králíčka... Krásné zvířátko... Ale přijde nějáká kosmetická firma, nebo firma, co dělá náplasě a začne to na něm testovat... Králíček přijde o kůži a dost často i zemře... A co kočky? Testují na nich šampony...
Thle všechno dokazuje, jak je svět nesprvedlivý... Jak jsme my nespravedliví k ostatním živým tvorům... Měli byhom se nad sebou zamyslet, ale přinese to výsledek? Já tvrdím, že ano, když se nad něčím takovým zamyslí více lidí, je už šance, že se něco změní...
Samozřejmě, jeden člověk nezmění nic, ale třeba několik set, to už ano... A největší šanci má naš generace. Proto se nad tím zamyslte, není to škoda, že kvůli nám už skoro vyhynuly velryby... Nesmíme v tom pokračovat, nebo další generace nebde mít velryby už vůbec, ale nemyslím na lovení, ale na to, aby si je někdo třeba zajel prohlédnout při potápění.
Takže: Závěr: Zamyslete se nad tím, co děláte a snažte se zířata netýrat a snažte se neničit naši planetu. A evypouštějte ropu do moře. !!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 starllete-sbéčko♥ starllete-sbéčko♥ | Web | 12. října 2008 v 8:20 | Reagovat

s tvojim názorem na 100% souhlasím, sama mám doma kočičku a v životě by mě nenapadlo ji něco pododbného udělat...

2 Sája Sája | Web | 12. října 2008 v 12:07 | Reagovat

Ahojky musím ti oznámit že si postoupila do 2. kola SONB ! Tak si zháněj hlásky :-)

3 Nyérë Nyérë | Web | 12. října 2008 v 15:38 | Reagovat

nad tímhle problém se zamýšlejí ty stovky, snad i tisíce lidí, o kterých mluvíš...jenže to nikdy nestačí, tady nejde o to zamyslet se - jde tady o peníze, jako dnes ve všem. Firmy a lidé, co se takhle chovají to nedělají proto, že těm zvířatům chtějí ubližovat a nebo proto, že se zamyslejí nad tím, jestli to je či není fér - na tohle nemají čas, žene je poptávka a výsledky = opět peníze.

Vubec to není o tom, aby se někdo zamyslel - to už se stalo, děje se to stále a dít se to bude...tady je potřeba jiná síla...jenže peníze vladnou a tyhle firmy jich mají víc než dost a chtějí víc a víc a není moc šancí, jak je zastavit...

4 Lůca Lůca | 16. října 2008 v 18:20 | Reagovat

souhlasím s tebou,ale tohle je jeden z těch menších problémů lidí (ano,je t bezcitný,já vím). největší problémy jsou jen a jen mezi lidma,v mezilidských vztazích. a není pravda,že jeden člověk nic nezmůže. každej člověk,co se tomu snaží pomoct,tomu pomáhá,i když to není vidět. a jak psala nyérë,teď je svět skoro jen o penězích a většině na ničem jiným nezáleží. tohle je problém jen a jen lidskej, musí se něco v lidech změnit. lidi by měli být šťastní a koukni se kolem sebe,kde vidíš na 100% štastnýho člověka? jen opravdu zřídka... až se lidi změní,budou se mít líp i zvířátka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama