Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Listopad 2008

Víla

28. listopadu 2008 v 21:52 | Ann |  Ann obrázky
Tento obrázek také vznikl při hodině výtvarky. Je to jeden z těch čtyř a taky je malovaný tuší. Hrozně se mi to líbí. Vypadá trošku jak japonka. A to je na tom právě to hezký. Ale to je možná tím, že jsem tak trochu animefil. Respektive Narutofil. Mno jo no, když jeden začne sledovat anime, tak neví, kdy přestat... Komentujte. :)

Na kameni...

28. listopadu 2008 v 21:34 | Ann |  Ann obrázky
Tento obrázek vznikl dneska ve výtvarce. Hrozně se mi líbí. Dokonec nejvíce z těch čtyř, co jsem stihla namalovat. :) Ale všichni ostatní říkali, že jeden jinej, který se tu ale neoběví, je hezčí. Mno, proč ne, ale mi se nejvíc líbí to ten. :) Je to dělaný tuší a myslím si, že se to celkem povedlo. Je to obrázek za pět minut... xD

Proč lidi nemůžou psát normálně

25. listopadu 2008 v 13:04 | Ann |  Ann názory
Tak přicházím s dalším názorem, který se týká toho, jak téměř každý blog, na který narazím kazí češtinu. Neříkám, že si občas sama nějáký to slovo nezkrátím, ale to jsou vyjímky. Já spíš používám různý slangy a dialekty. Je to lepší než slova typu: LidišQy, nebo různé zaměňování písmen...
Nechápu, proč lidi nemůžou psát normální češtinou. Jestli tou zkomolenou češtinou lidi vážně chcou psát, tak ať si to do hajzlu schovají pro ICQ. Já když vidím na blogu článek napsaný takovouhle zkaženou češtinou, tak i když je zajímavý, tak se mnohdy stane, že jak je ta čeština zkomolená, ani nepochopím význam některých slov.
TAdy máte příklad, jak někteří lidé třeba píšou...
UpLnE ShUkEzNi aDrEsA,ZaDeY TeXxXtH A WyPaTlEy hO!!!NeMa xYbU UrCzItE ZkUsTe:)
Tahle ukázka je převzatá z jednoho blogu a je to dělaný ve vypatlátoru a já se přiznám, abych tomu vůbec porozuměla, musela jsem použít devypatlátor. Fakt nepochopím lidi, co se jim tohle líbí.
Myslím, že se budu i nadále držet normální pochopitelné češtiny. Jo, aby nedošlo k omylu, tak já jediný, co zkracuju, tak když píšu Jak se máte, tak místo toho napíšu jaxe máte. Nevím o tom, že bych zkracovala a komolila ještě něco jinýho.


"Lidi jsou blázni..."

25. listopadu 2008 v 12:37 | Ann |  Ann názory
A co že je to za blbou frázi v tom nadpisu? Tak to je velice jednoduchý. Je tam napsaná čistá pravda. Netvrdím, že nutně všichni lidi jsou blázni, ale hodně jich je. Hodně se to týká lidského chování, potom taky to, že lidi jsou blázni souvisí s kopírováním na blog.cz a bůhví, kde ještě. Mno, ale, ale....
  • Co se tedy lidského chování týče, tak tady už to zachází hodně do extrému. A přiznám se, zase to nejvíce vidím na internetu. A proč to tak je? Protože ze sebe děláme něco, co nejsme. Na netu, kde si každý může založit své stránky je velice lehké někoho pomluvit. Pomluvit někoho, koho znáte, ale i někoho, koho neznáte. A když pomluvíte někoho, koho neznáte, třeba jenom proto, že co já vím, vám šlohl jeden článek, může se třeba i stát, že jste pomluvili svého nejlepšího kamaráda. Ano, zní to divně, ale i to se může stát, pokud před svým kamarádem držíte svůj blog v tajnosti. Ale nejhorší mi přijde, uvedu to rovnou na příkladu, tak se na mě PrincesQoLuci prosím nezlob.
  • Takže, právě PrincesQaLuci je terčem pomluv na internetu. Ona a ještě jedna její kamarádka mají svoje blogy, já z nich znám jen jednu, ale přijde mi jako fajn holka. Dobře, neznám ji osobně, ale to tady plést nebudu. Důležitý je to, že něják,é tři další holky založily anti blog, kde pomlouvají Lucy a tu její kamarádku. Tohle mi přijde hnusné, protože tak jako tak, nikam to nevede a jenom se pak všichni hádají. Docela by mě zajímalo, jak by těm třem pomlouvačkám bylo, kdyby někdo založil anti blog o nich.
  • Mimochodem, mám pocit, že takohéhle anti blogy ani nejsou povolené a jde to nahlásit Kruťasovi do reportu. Nemám v tomhle úplně jasno, ale doporučuju se na to přeptat přímo Kruťase na jeho blogu.
  • A teď k tomu s tím kopírováním. Tohle téma moc ráda rozebírám. Mám to asi ve třech článkách v názorech a fakt jsem schopná to rozpitvat do mrťě. Ale prostě, nedávno byl na oficiálním blogu blog.cz napsaný článek, jak je to s kopírováním se zdrojem. Přečetla sem to, a přečetla jsem i všechny komentáře, co k tomu byly a řeknu vám, většina z nich psala, že kopíruje, ale uvádí zdroj. (A co svolení autora?) Z toho zase vyplívá, že lidi jsou blázni. V tom článku, který mimochodem napsal Kruťas, bylo cosi o tom, že můžeme kopírovat jen se svolením autora, s tím souhlasím a že citovat můžeme. S tím bych taky souhlasila. Jenže, ty komentáře to úplně převrátily. Mno, vyplívá z toho něco o bloggerech. Možná to zní divně, ale vypadá to, že tohle kopírování se zdrojem má na svědomí jedna určitá věková hranice. Typla bych to na teenagery. Dobře, já jsem taky teenager, je mi 16, ale myslím, že za sebe s klidem můžu říct, že nekopíruju. Alespoň texty teda ne. Videa z youtube jsou přímo povolený a co se obrázků na mým blogu týče, tak bych se i autora zeptala, jenže to nejde, když ty obrázky už sto let mám ve svým počtači. Protože to už pak toho autora asi dopátrám těžko.
  • A na závěr, alespon doufám, že toto už závěr bude, co se týče toho kopírování, nekopírujte a když už, ptejte se autora. Když nebudeme kopírovat, blog.cz bude zase o něco lepší. (Najivní to představa...) Problém je ale v tom, že když si to řekne jednotlivec, tak se toho moc nezmění. Je potřeba, aby si to vuědomilo více lidí. Tak se to snažte pochopit.
  • A teď už opravdu závěr. Pokud někde naleznete cokoli, co je můj výtvor, ať už je to obrázek, článek, nebo povídka z literární dílny a tam, kde to najdete, nebude zdroj a svolení autora, čili mě, tak mi to prosím dejte vědět. Nemám v plánu dovolit kopírování svých výtvorů.

22. 11. 2008

22. listopadu 2008 v 17:06 | Ann |  Ann deník
Tak jsem se před chvílí vrátila z billy a jako tam venku je kosa nostra. Fakt, to by jeden vraždil. Cestou sjem oškubala několik stromů, protože máme mít do biologie do konce listopadu herbář, kde bude patnáct druhů dřevin. Mno, doufám, že se počítají pokojové rostliny... xD
A jestli ne, můj problém to není, protože mi to nikdo neřekl, tak mi to ani nikdo neříkejte. Já o tom nic nechci vědět. Bude to jednodužší.
Mno, tak to teď lisuju pod hromadou knih a doufám, že pak rozeznám, co bylo co za dřevinu...

Automaticky hrající hudba na blogu

21. listopadu 2008 v 22:26 | Ann |  Ann názory
Tak to je jedna z věcí, které mě absolutně vytočí a z daného blogu okamžitě odcházím a to i přes to, že je tam nějáký zajímavý článek. Automaticky hrající hudbu nesnáším. Já mám na rozdíl od některých puštěnou hudbu na počítači v media playeru a tak mi ta hudba strašně vadí. A co je nejhorší? Když se ta hudba nedá vypnout. To by se ve mně krve nedořezal. Fakt, takový lidi, co todle dělaj, to bych schutí vraždila. Já vím, jen tady na to nadávám, ale na tomhle mi vážně nepřijde nic pozitivního. A nejhorší na tom je, že je to většinou hudba, která mi říká kulový s přehazovačkou...


18. 11. 2008

18. listopadu 2008 v 21:17 | Ann |  Ann deník
Dneska jsme měli dějepis a učitalka větrala, jako ráno v tý zimě větrat, to je vo zdraví todleto... Po dějáku bylo nevím co a potom nevím co a pak volná hodina. To jsem si četla. Mno, pak angličtina, ta byla celkem v poho. Mno, potom tělocvik. A řeknu vám, naštěstí už nás "velectěný" profesor S. nehoní po venku. Mno, následuje NoS a nečekaně, přetáhli jsme o půl hodiny a nikdo si tho nejdřív nevšim. Takže jako fakt dobrý. Ale profesor kecal zajímavě. Já a ještě Sabča a Markéta a Petr jsme se zdrželi nejdýl a probírali jsme ještě téma film, na kterým jsme byli minulý týden ve čtvrtek. Mno, film byl dost jako hrozný. Bylo to podle skutečný události a o nějáký diktatuře, o tom, co může způsobit vlna lidí, kteří si myslí, že jsou lepší, než ostatní. A nejhorší na tom je, že to bylo podle skutečný události. A nakonec se tam jeden kluk zabil. Mno, fakt hrozný.
Jak říkám, lidi jsou blázni.

16. 11. 2008

16. listopadu 2008 v 15:46 | Ann |  Ann deník
Dnešek je blbej den. Teda, alespoň do předchvíle byl. Konečně jem se odhodlala a šla jsem do toho blbýho anthroposu. Museum, který z duše nenávidím. Byl totiž takovej blbej úkol do biologie a já nebyla ve škole, když tam byli, tak jsem si tam musela zajít sama. Být tohleto základka, tak bych ten úkol vůbec nemusela dělat. Prostě, nesnáším anthropos. Byla jsem tam už celkem třikrát a stačilo mi to na celý život. Za prvý: Blbý otázky, za druhý, nemám ráda historii člověka, které se to týkalo. Absolutní nezájem... Ale co nadělám... že?
Mno nic, teď už je ten den lepší. A důležitý je, že je zítra volno. Tak sjem ráda. :)

Dráček

14. listopadu 2008 v 23:29 | Ann |  Ann obrázky
Tak dráček dokončenej nebyl. Mno co, alespoň jsem měla důvod ho dokončit. Myslím, že to není nejhorší s ohledem na to, že mi malování na počítači nikdy nešlo tak dobře, jako malování tužkou. Mno, ale posuďte to radši vy. Já jsem pesimista, takže by moje posuzování dopadlo katastrofálně.

14. 11. 2008

14. listopadu 2008 v 13:39 | Ann |  Ann deník
Toš dnešek byl absolutně k zbláznění. A to jako fakt. Nejprve mi musí celý den otrávit předmět zvaný ZsV, nebo také NoS. Jako fakt na palici. Předmět ten já totiž nesnáším a nikdy snášet nebudu. Jde totiž o to, že já sice poslouchám a tak, to jako jo, jenže, problém s předměty tohoto typu je, že mi to jde tady tam a tady ven. A hrozně mi vadí testy, protože to, on trvá na přesných definicích a když tam mírně přehodíme slovo, nebo to napíšem vlastními slovi, už nám strhává známku o bod dolů, takže jako ehm mhm...
A potom byla angličtina... Takže taky dobrý... Ta by ale šla. Jenom mi sakra řekněte, o čem mám v těch reáliích žvanit... Asi si vezmu na paškál Walles. Bo já fakt nevím. Nějákýho panovníka z tama, to by možná šlo.
A po angličtině byla biologie... Já se z ní jednou zcvoknu, jako fakt a to jsem biologii měla vždycky ráda... Tak nevím, leze mi to na nervy.
A nejvíc mě naštvalo, že kvůli blbýmu požárnímu cvičení nám odpadla výtvarka. Jako fakt blbej nácvik evakuace školy. Dělali jsme to na dvakrát a ještě ke všemu jsme zrovna na tu výtvarku až úplně pod střechou. Takže jako ehmmhm.... A nejhorší na tom je, že je rozbitej a nebo blbnoucí rozhlas. Takže jako to by fakt jeden zaplakal. Ať se jdou sakra vycpat. Moje oblíbená výtvarka kvůli taký kravině, kterou se zdálo ani nikdo neorganizoval odpadla. Zabit zabit zabit. (A když už zabíjíme, přiberme taky pana profesora S.)

11. 11. 2008

11. listopadu 2008 v 21:00 | Ann |  Ann deník
Dnešní zápis se opět nebude týkat dneška, ale bude se týkat včerejška. Prostě, měli jsme vymýšlet nějáké druhy transportu, jak se nějákej kapitán dostane na druhý břeh řeky, když ještě nejsou lodě a podobné. Přej to jde něják strašně jednudužše, říkal fyzikář, ano, bylo to ve fyzice.
A co si myslíte, že jsme já a Sabča vymyslely? Mno jistě, že to byly Asgardské lodě, Goauldi a nebo červí díra. Ale popravdě, s červí dírou jsme začli už v informatice, když jsme se bavili o nějákým počítačovým červu.
Mno, a ještě v angličtině, měli jsme vymýšlet různé dopravní prostředky, jako zase kvůli tomu, že jsme je probírali. Tak samozřejmě, Goauldi, Asgardské lodě, Hvězdná brána, Asgardský teleport... Jsme se Sabčou zase vymýšlely tydle srandičky. Teda, krom normálních věcí. :)
Mno jo jo... Když je někdo blázen do brány...

Hádanka 17 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:41 | Ann |  Hádanky
Já jednu barvu vždycky mám,
jsem maličký i velikán.
Ač k zemi stále připoután,
vznést mohu se i k výšinám.
Za slunce jsem vždycky s tebou,
v dešti mě však nevidět.
Neznám bolest, neznám touhu,
ani nevím, co je hněv.
(Stín)

Hádanka 16 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:40 | Ann |  Hádanky
Co nezmůže hrubá síla, já dokážu jako nic.
Kdo mě nemá, co mu zbývá, před dveřmi jen tupě zírá.
(Klíč)

Hádanka 15 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:39 | Ann |  Hádanky
Syčím jako slanina, když na pánvi se peče,
byť páteř mám, noh postrádám, však nic mi neuteče.
Ač loupám se jak cibule, mé tělo je vždy celé,
jsem dlouhý jako písnička, však všude vejdu skvěle.
(Had)

Hádanka 14

11. listopadu 2008 v 20:38 | Ann |  Hádanky
Bydlím nad hvězdičkou,
ale jsem užitečná tady na zemi.
Každý máme jiný význam
s mými jedenácti sousedy.
Navštěvují mě po řadě jako první,
vprostřed, nebo poslední.
Mám monogram PQRS.
Kdo jsem? Řekni mi.

Hádanka 13

11. listopadu 2008 v 20:37 | Ann |  Hádanky
Bydlím pod rozcestím,
ale vidět jsem.
Semafor nejsem.
Mám monogram ABC.
Hádej, kdo jsem?

Hádanka 12 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:35 | Ann |  Hádanky
Ve dne malá jako myš,
v noci všechno přerostu.
Když mě vidíš, nevidíš.
(Tma)

Hádanka 11 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:35 | Ann |  Hádanky
Všechno žere, všechno se v něm ztrácí,
stromy, květy, zvířata i ptáci.
Hryže kov i pláty z ocele,
tvrdý kámen na prach semele.
Město rozvalí a krále skolí,
vysokánské hory svrhne do údolí.
(Čas)

Hádanka 10 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:32 | Ann |  Hádanky
Nemá plíce, přece dýchá.
Studená a věčně tichá.
Věčně pije na své zdraví
v brnění, co nerezaví.
(Ryba)

Hádanka 9 - Uhodnuto

11. listopadu 2008 v 20:32 | Ann |  Hádanky
Není ji vidět, není ji cítit,
není ji slyšet, nejde ji chytit.
Je za hvězdami a pod horami
a vyplňuje prádné jámy.
Byla tu předtím a přijde pak
a nakonec ti vytře zrak.
(Tma)