Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Březen 2009

28. 3. 2009

28. března 2009 v 19:40 | Ann |  Ann deník
Toš dneska byl celkem dobrý den. Četla jsem si a také jsem hrála 4Story. To by bylo dobré. Uznávám, teď jsem se učila, ale musím. To je nutnost, takže jsem s tím smířena. Dále, v tuhle chvíli píšu povídku. Tak se něco oběví v literární dílně. Velice pravděpodobně.
Zítra mám vystoupení v Mahenově divadle. Hrajeme tam s flétnovým souborem. Tak se strašně těším. Nemůžu se dočkat. Bude to super. Budu tam hrát již podruhé. Mno, bude to super, až na ty hučky, co budeme muset míti na hlavách.
Tadyhle je fotka z jiného muzikálu v Mahence, kde jsem účinkovala. Je to focené na tych schodech tam.

MGS

26. března 2009 v 22:46 | Ann |  nezařaditelné
TAk jo, lidičky. Jsem v MGS a jsem tam již celkem dlouho. Takže bych sem akorát chtěla dát výtvory, které z toho vznikly. Teda, asi ne všechny, ale některé asi jo. Toš pozrite:

No, tak nakonec jen jeden výtvor. Ten zatím poslední. Je to "obal na CD" ale vymyšlené. Jinak, ta osoba je TArja Turunen. Bývalá zpěvačka od Nightwish.

Noc na Karlštejně

26. března 2009 v 22:20 | Ann |  Ann názory
Tak jo, du rozpitvat další věc, co bude předmětem mého názoru. A to sice filmový muzikál Noc na Karlštejně. Tento muzikál vznikl na konci osumdesátých let dvacátého století a je hodně komediální. Já osobně jsem si ho oblíbila. :) Hrají tam takové hvězdy jako např. Waldemar Matuška, Jana Brejchová, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, nebo třeba Kopecký.
Muzikál je hlavně o tom, že v dřívějšícho dobách na hrad Karlštejn nesměly ženy. Vtipná zápletka, spousta humoru a to všechno v českém filmu. A co je na tom nejlepší? Konečně ho mám na dvd, takže si ho můžu pouštět a poslouchat to v době, kdy se flákám na netu a nemusím se šinot do obyváku a pouštět si to na kazetě. :)
Mám podivný pocit, že tento názor moc dlouhý nebude, ale to neřešte. Každopádně, všem doporučuju, aby se na tento muzikál podívali. Je to legrace a určtě se vám to bude líbit. Já vím, že dneska člověk není "in", když nekouká na HSM a jiné kraviny, ale co se takhle jednou podívat na hodnotný film? Já myslím, že by to dobré bylo. :)
Přeberte si to jak chcete a pokud jste se rozhodli, že se na to podíváte, určitě to udělejte. :)
Foto: By Me ©AnnElfwind

26. 3. 2009

26. března 2009 v 12:42 | Ann |  Ann deník
Ahoj lidičky, nejprve se chci omluvit, že tu již velice dlouho nic nepřibylo, ale nebyl čas a zažrala jsem se do hry 4story. Tak mi to prominte. Pro zájemce, co 4story hrajou, nick je AnnElvwind. Tak mě tam můžete najít, pokud chcete.
Jinak, žiju, to se nebojte a asi zase budu psát povídky. Něják jsem teď neměla psací náladu. Tak tím to bude. Jinak, ve škole to jde, právě z ní píšu, tak něják tak... Půjdu dneska do knihovny a půjčím si knihy na reerát. Mno, co nadělám, když dělám referát do biologie a latiny.
Budeme psát test z něminy, tak mi držte palce. Něco možná napíšu ještě z domu, ale teď končím.

Průzkum

17. března 2009 v 19:29 | Ann |  nezařaditelné
Lidičky, napadlo mě udělat takový průzkum ze světa blogů. A byla bych ráda, kdyby se vás ho zúčastnilo co nejvíce. Je to jednoduché. Prostě mi odpovíte na pár otázek. Kdybych byla štouravá, nebo byste na některou z nich neměli dopověď, tak ji přeskočte.
Odpovědi i se samotnýma otázkama posílejte e-mailem na moji adresu - AnnElfwind@seznam.cz
Předmět mailu - Průzkum. Nezapomeňte napsat přezdívku, blog nebo kontakt, na který vás mohu kontaktovat a co mě zajímá nejvíce, váš věk!!!
A teď otázky. Zkopírujte si je do wordu a pošlete to jako přílohu.
Je to určeno jen pro ty, co měli, nebo mají blog. Pokud blogy jen čtete, neodpovídejte prosím.
 1. Jak dlouho máte, měli jste, blog?
 2. Na co je váš blog zaměřen?
 3. Co si myslíte o blozích, kde jsou převážně pixelky?
 4. Jaký máte názor na celebrity na blozích?
 5. Je pro vás důležitější obsah blogu, nebo jeho vzhled?
 6. Co by nemělo chybět na, podle vás, dobrém blogu?
 7. Máte radši, když na blogu najdete něco o autorovi, nebo preferujete anonymitu? Proč?
 8. Jak jste se k blogování dostali?
 9. Kopírování, je to podle vás dobře, nebo špatně? Proč si to myslíte?
 10. Je nějáká otázka, na kterou chcete odpovědět a není tu? Zde máte prostor, nebo mi třeba můžete jen něco vzkázat...
Budu ráda, když mi odpoví co nejvíce lidí. ☻

17. 3. 2009

17. března 2009 v 18:15 | Ann |  Ann deník
Ahoj lidičky, zdravím vás. A mám pro vás několik zpráv, takže dnešní článek do deníku rozdělíme do číslovaných odstavců. Je to neobvyklé, ale je tomu tak.
 1. Tak, projela jsem pingpong. Ale nevadí, můj oponent vyhrál zaslouženě. A víte, jak se to stalo, že jsem to projela? Stalo se to tak, že na mě hrál samé sekané podání. A to je něco, co já zaboha neumím vybírat. Ale budu se snažit se to naučit. Protože, jestli bude takovýto turnaj i příští rok, mámv plánu se zase zúčastnit a dotáhnout to aspoň o jedno kolo dál, než tentokrát.
 2. Zítra píšeme test ze zemplu a já to neumím, ale tak, něco tam nasekám a něják to dopadne. Nehroťme to. Stačí mi, když mi budete držet palce.
 3. Omlouvám se našemu povídkářskému triu, vlstně druhým dvoum z našeho tria, že jsem se eště nepustila do psaní naší společné povídky, ale pokusím se to napravit. Prostě nejsou nápady, tak se nezlobte. Pokudsím se se sebou něco dělat a v dohledné době sepsat Kapitolu 1.
 4. Tak to je asi všechno, tak držte palce, abychom všechno zvládli a aby se nic nezkazilo.

Dobrý, špatný blog

16. března 2009 v 0:54 | Ann |  Ann názory
Lidičky, tohle je také publikované na mém jiném blogu, ale já neodolám a dávám to i sem, protože tady si to spíše někdo přečte. Již jsem kdysi něco podobného psala, ale tady je to zaměřeno spíše jako ne tipy, ale názor. Prosím, berte to s rezervou. Vím, že bude spousta lidí, co se mnou nebudou souhlasit. Klidně mi to natvrdo řekněte, že nesouhlasíte. Jen, prosím vás, mohli byste si odpustit sprostý slova?

Tak, vážení, dnes bych se pro změnu chtěla věnovat tomu, jak by měl podle mě vypadat dobrý blog a jak podle mě vypadá špatný blog. A zaměřím se jak na design, tak na obsah. Berte to ale jen jako můj názor, protože poshybuju, že by se mnou moc lidí souhlasilo.
Takže, dobrý blog:
 • Design - Design by měl být vždy laděný tak, aby byl v první řadě přehledný. Záhlaví by nemělo být moc velké, ale ani moc malé. Ideální je, když je vidět text prvního článku, nebo alespoň jeho část. Pokud máte záhlaví dané přes celou stránku, čtenáře to spíše odradí, protože koho by bavilo pořád popojíždět dolů, no řekněte... Menu, nemělo by býti moc úzké, ale ani by nemělo být moc široké. Optimálně mezi 150 a 200 pixely. To stejné platí pro stránku. Optimální je tak 600 až 800 pixelů šířka článku. A také nedoporučuji mít vyloženě celé stránky roztáhlé přes celý monitor. Nevypadá to moc pěkně. Ale na druhou stranu, když máte stránku moc úzkou, sotva tam něco pořádně nacpete... Vhodné je, když design sladíte do dvou, až tří barev a různých jejich odstínů. Ale musí to být barvy,které k sobě ladí. Rozhodně mi k sobě nesedí zelená s růžovou. Ale třeba černá, šedá a růžová, to je něco jiného... Nebo červená, černá a žlutá...
 • Menu - Vhodně uspořádané, přehledné. Nahoře by měl být odkaz na hlavní stránku blogu, pokud nemáte klikací záhlaví. Pod tím bych doporučovala rubriky a pod rubrikama něco, čím můžete kontaktovat autora blogu. A to zároveň může vhodně posloužit jako předěl mezi rubrikama a odkazama na jiné stránky. Cpát do menu věci jako anketa, různě hodiny, kalendáře, obrázky atd.... Není to nutné. Ale pokud tamněco z toho vyloženě potřebujete, doporučuju takovou tu příšerku. :) Nevypadá tam totiž špatně. Také doporučuju rubriky alespoň trošku srovnat podle abecedy. Poslouží to přehlednosti.
 • Obsah článků - Je pěkné, když na blog píšete vlastní články, popřípadě se pochlubíte se svými názory, ať už jsou jakékoli a také není špatné dát na blog třeba nějáké fotky, co jste nafotili. Za předpokladu, že máte možnost. Vlastní grafika také není na škodu, ale zase jen za předpokladu, že to umíte. Ovšem, pokud nejste schopni psát vlastní články, neumíte psát povídky, nechcete vykřičet svoje názory, neumíte malovat a ani neumíte dělat grafiku, pak nevidím důvod, abyste blog měli. V takovém případě, pokud blog máte, rovnou ho zrušte. Je to pro vás v takovém případě ztráta času. A také, blog kvalitní neobsahuje bleskovky, řetězáky a ani pixelky, či celebrity.
Špatný blog:
 • Design - Barvy nejsou sladěné, máte na blogu blikací pozadí, či snad dokonce blikací úplně všechno. Máte strašně malé a nekontrastní písmo, takže i kdyby byl článek opravdu kdoví, jak dobrý, čtenáři si ho nepřečtou. Záhlaví, které je strašně obrovské, takže musíte strašně rolovat stránku, než se vůbec dostanete na text. Máte stránku tak úzkou, že vůbec nejde nic přečíst a nic není vidět, popřípadě máte menu širší, než zbytek stránky. Také podle mě vůbec nevypadá pěkně, když máte úplně všechno laděné do růžova. Netvrdím, že když je růžové jen trochu a je dobře kombinovaná s jinou barvou, že to nevypadá pěkně, ale když máte jen růžovou, je to o ničem.
 • Menu - Strašně úzké, nebo strašně široké. Rubriky jsou až kdesi dole a menu je tak strašně dlouhé, že než se k rubrikám dostanete, přestane vás to bavit a z blogu odejdete. Také není moc dobré, když máte strašně moc rubrik. A pokud jich vyloženě potřebujete hodně, udělejte si rozcestníky. Vůbec to není těžké. Blog, kde je nepřehledné menu, většinu čtenářů odradí. Já osobně z blogu, kde se v menu nedá vyznat, okamžitě prchám.
 • Obsah - Každého návštěvníka podle mě odradí, když vidí, že na blogu jsou jen samé řetězáky, celebrity a pixelky. Za sebe říkám, že jsem si to dřív na blog dávala taky, ale popravdě, pak jsem došla na to, že vlastnoručně psaný článek je mnohem cenější, než zkopírovaný životopis celebrity. Vlastnoručně kreslený obrázek má cenu milionu zkopírovaných pixelek a povídka vydá za milion řetězáků. Dalším problémem jsou bleskovky a soutěže typu SONB. V3echno je to zmanipulované a jediné, o co jde, je to, kdo napíše více reklam na cizí blogy. A k čemu to je? K ničemu. To vám teda povím.
Tak teda uvažujte a třeba vám tento článek něco dá. Možná ne, ale možná jo. Byla bych ráda, kdyby se mi povedlo otevřít blogařům oči a přesvědčit je, že kopírování opravdu nemá cenu a vlastnoručně psaný článek je to nejlepší, co může blog obsahovat. Ať už se jedná o povídku, obrázek vámi malovaný, grafiku, nebo názor, úvahu...

Kopírování

13. března 2009 v 23:13 | Ann |  Ann názory
Ano, zase kopírování. Já vím, že s tím už jsem trapná, ale já bych vážně chtěla, aby blogaři nekopírovali... Říkáte si, jaká jsem naivka, ale kdybyste místo toho radši přestali kopírovat, bylo by to o moc lepší. To vám teda povím.
Tak jo, a proč s tím zase začínám? Možná proto, že jsem před chvilkou brouzdala po blozích na sblog.cz a co jsem nenašla? Samé popelnice... Tak proto bych byla ráda, kdybyste přestali kopírovat.
Protože když se na to tak podíváte, tak zjistíte, že cpát na blog pixelky není k ničemu dobrý. Ano, možná se vám ty pixelky líbí, to ale není důvod k tomu, abyste je ukradli autorovi a cpali je na blog. Netvrdím, že si jimi nemůžete dozdobit článek, ale také dvrdím, že mít článek obsahující jen pixelky je pěkná s prominutím píčovina.
A že vám to tak nepřipadá? Tak to si zajděte na psychyatrii.
A řetězáky. Další problémek, ale ten panuje spíše na sblog.cz. Věřte tomu, nebo ne, ale lidi tam jsou schopni dát za sebou na blog i padesát řetězáků. No je to normální? Já říkám, že ne. Protože stejně, odpovíte na to a za pár dní by vaše odpovědi byly stejně jiné...
Necpite na blog takový hovadiny a radši napište nějáký smysluplný článek na nějáké smysluplné téma... Bude to zajímavější a dokážete tím ostatním, že dokážete i něco napsat, ne jen kopírovat hovadiny.
Já vím, možná už zacházím moc daleko, když vás tady přirovnávám k debilům a myslíte si, že ten debil jsem já. Dobře, máte na to právo, ale zkuste se na to podívat z mého pohledu. Nebo aspoň z pohledu někoho, kdo taky dřív měl blog přecpaný takovýma kravinama.
A k těm debilům, ano, přirovnávám ty, co jen kopírujou k debilům a to proto, že už mě to kopírování vážně sere. A nedivte se tomu, protože vím, co čem mluvím.
A ano, pokud chcete, vynadejte mi, jak musíte mít na blogiskách Tokio Hotel, jinak vám tam nikdo nepřijde, pro mě za mě mi nadejte do těch nejhorších věcí, je mi to jedno. I přes to dál budu psát články na tohle téma a dál budu bojovat na normální blogy, kde se to nehemží takovýma pičovinama typu Tokio Hotel, celebrity, pixelky, řetězáky... Prostě budu bojovat za práva blogů, které nekopírují.

1. 3. 2009

1. března 2009 v 12:06 | Ann |  Ann deník
Toš nám začal březen. :) A já doufám, že se začátkem března také konečně začne lepší počasí. Vážně již je na čase, aby jaro převzalo žezlo. Už mě ta zima nebaví.
Jinak, dneska jsem vstala poměrně brzy a to jsem si myslela, že je již strašně pozdě... Ale to nic nemění natom, že jsem maniak do psaní povídek. Tak držte palce, ať dostanu nějáký pěkný nápad. Jinak, kdykoli si můžete napsat o pokračování jakékoli povídky, co mám v literární dílně. Budu ráda, když na ty povídky tam budou ohlasy. :) Ale já už z deníku zase začínám dělat zpravodaj.
Každopádně, něják nemám dneska v plánu nic určitého, tak uvidíme, co z toho vzejde. Mám ale pocit, že z toho rozhodně vzejde nějáká pěkná povídečka. Cítím to v kostech. Mám psavou náladu. Možná z toho dokonce bude další díl Fénixe.
Ale to již zase odbočuju. A protože v odbočkách já se vyžívám, tak raději tento článek ukončím. Dřív, než začnu psát hovadiny. :)