Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Duben 2009

Hraničářův učeň

30. dubna 2009 v 21:51 | Ann |  Ann názory
Tak jo, rozhodla jsem se, že zase něco rozpitvám a to až do mrtě. :) Tentokrát si vezmu na mušku knižní ságu Hraničářův učeň od Johna Flanagana.
A pro změnu nebudu kritizovat, ale chválit.
Takže, na úvod, Hraničářův učeň je fantasy kniha pro mládež, pojednávající o patnáctiletém chlapci Willovi, který se stal učněm hraničáte Halta, u něho se učí hraničářskému řemeslu, které obnáší stopování, přesnou střelbu, umění zacházet s mapami a zacházení s vrhacím a saxonským nožem.
Série knih vznikla v Austrálii a také jich tam již mají osum.
Will v knihách prožívá různá dobrodružství, například zabije spolu se svým mistrem, Haltem, baronem Araldem, bojovým mistrem Rodneym a svým koníkem Cukem dvě Kalkary - hrůzné nestvůry podobné medvědovi kříženému s opicí, které dokáží paralyzovat pohledem. Nebo je unesen Skandijci, kteří se předtím spřáhli s Morgarathem, zlosinem z Deštných hor. Nakonec to jsou ale právě Skandijci, kteří Willovi a Evanlyn (Kasandře), královské dceři, zachrání život.
A co na to říkám já?
Tak to je opravdu velice jednoduché. Říkám: "Padejte do knihkupectví, nebo aspoň do knihovny a koukejte si to přečíst. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četla a myslím to smrtelně vážně.
Takže vám radím poslechněte mě. Nebudete litovat. Alespoň pokud jste milovníci fantasy, tak potom určitě ne. :) A co je na tom nejlepší? Ještě se u toho pobavíte. :) Vážně. Například u prvního dílu jsem se smála pomalu nepřetržitě od začátku až do konce. A čím vícekrát jsem ho četla, tím více jsem se smála. :)
Dejte na mě a přečtěte si to. Tohle je můj názor.

30. 4. 2009

30. dubna 2009 v 17:58 | Ann |  Ann deník
Tak jo lidičky, tak se zase hlásím. Dnešek byl na pohodu. Čtvrtek bývá většinou na pohodu. :) Věřte tomu. Tak jo, dnešek začal hodinou anglické konverzace, ta byla docela na pohodu. Následuje matematika, ve které jsme počítali nějáký nerovnice. A co se u toho dělo? Celkem nic, jen na začátku hodiny Šálková měla nějáké poznámky a taky se nám povedlo ztratit třídnici. TEda mě ne, protože jsem včera nebyla ve škole, ale ostatním. Nicméně je docela dost dobře možné, že to zavinil nějáký učitel... Mno, co se dá dělat...
Suplovaná chemie proběhla naprosto bez problémů. Tak jo,abych to zkrátila, pak byla literatura a evidentně jsme utekli testu.
O volné hodině se mi povedlo dočíst Draky podzimního soumraku a začala jsem číst Elfí krev. Jsem docela na začátku, ale vypadá to dobře.
Aby se neřeklo, tak v informatice jsem četla povídku na http://tenrai.cz ale nedočetla, protože přišel na řadu excel. Řeknu vám ale, že je ten excel docela zábavnej, jak mě to nejdřív nebavilo...
A v němčině byla sranda jako vždy. Ale v němčině je ve čtvrtek s Masařikovou vždycky sranda. :)

29. 4. 2009

29. dubna 2009 v 20:16 | Ann |  Ann deník
Lidičky, to mi ani nebudete věřit, jak já jsem happy. :) Měla jsem v háji počítač, ale naštěstí je již vše vyřešené. Jediné, co, tak budu muset zase začít psát povídky, ale na to se těším. A hlavně se těším na to, až Starllete konečně dokončí kapitolu dva z naší společné povídky, kterou s námi píše ještě Petrs.
No, tak držte palce a doufejte, že vše bude od teď OK. :)
To je pro dnešek vše a slibuju, že se od teď budu hlásit častěji. Alespoň jednou za dva dny, když už nic. :)8. 4. 2009

8. dubna 2009 v 15:40 | Ann |  Ann deník
Tak vás zase po dlouhé době zdravím. Důvod toho, že jsem tu nebyla, byl zase 4Story. Já si nemůžu pomoct, ale mě ta hra strašně chytla. No, pokusím se sem toho více přidat, ale nic vám slíbit nemůžu.
Nicméně, nejlepší na tom všem je, že dneska se u nás ve škole píšou maturitní písemky a tak máme volno, jako nižší ročníky. No není to bezva? Já bych řekla, že jo. Jsou to prodloužené velikonoční prázdniny.
Tak jsem spala do 12:00 a pak jsem se zbalila a šla jsem do města, takže taky dobrý. Navštívila jsem vágnera a nakoupila si pár věciček, takže ještě lepší.
Ale co mě zklamalo, je to, že Hraničářův učeň - Nositelé Dubového Listu stále ještě není. Ale doufám, že bude brzo.
Tak to je pro dnešek asi vše, tak se mějte a pápá.
Ale nebojte, myslím, že dnes ještě něco přidám. Ale nebude to hned teďkonc.