Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Září 2009

Hádanka 20 - Uhodnuto

30. září 2009 v 23:40 | Ann |  Hádanky
It cannot be seen, it cannot be felt,
cannot be heard, cannot be smelled.
It lies behind the stars and under hills,
and empty holes it fills.
It lasts first and follows after.
End lives, kills laughter.
The answer is dark, the dark.

26. 9. 2009

26. září 2009 v 12:16 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tentokrát vám sem dám novou fotku sebe sama. Je focená minulé pondělí a docela se mi líbí. Tak doufám, že mi nenapíšete, že je to totální katastrofa. :) A pár lidem jsem slibovala fotku v plesových šatech, nebojte, nezapoměla jsem, jen ještě nejsou upravené. Ale až budou, tak sem tu fotku určitě dám. :)

25. 9. 2009

25. září 2009 v 12:46 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak dneska jsme meli tělocvik na sedmou, takže katastrofální začátek dne, ale ukázalo se to jako celkem v pohodě. Běhali jsme šedesátku, která měla ale pouhých třicet metrů, takže celkem na pohodu. Mno, a taky jsme skákali přes švihadla, takže žádný problém. Mno, a potom byla geografie, což se taky ukázalo na pohodu.
A víte, proč? Protože profesor si prostě odešel a řekl, ať is prostě povíme o anglii a že on musí za ředitelem. Mno, takže docela sranda.
Pak byla fyzika, což se ukázalo jako rozhodně ne špatné. Docela jsem pochopila učivo, což je dobře. A kupodivu, ani dneska nebyl bordel, což je hodně udivující, ale zároveň potěšující. A potom byla matematika.
Ta se ukázala jako největší problém. Psali jsme písemku na tri rovnice o třech neznámých. Jako já vím jak to řešit, ale prostě jsem na to ne a ne přijít, takže ten test asi nebude zrovna nejlepší, ale myslím, že ať už to dopadne jak chce, důležitý je, že vím, jak se to počítá. Jestli jsem to vypočítala, nebo ne, to už mi přijde doclea vedlejší. Naženu to na dalších písemkách.
A pak byla latina. A byla suplovaná, a než se sežene profesor, tak bude vždycky suplovaná, protože naše profesorka je na mateřské, čeká děcko. A nejlepší na tom je, že my to ani nevíme... Dneska jsme se to dozvěděli prvně. Ale to je fuk, důležitý je, že asi čtvrt hodiny před koncem hodiny se ozval rozhlas a ředitel nám oznámil, že odpolední vyučování se ruší, takže jsme šli dom.
No, já si nejdřív teda šla napsat písemku z fyziky, na kterou jsem minulý týden v pátek chyběla. Jako napsala jsem to, což o to, ale místo, aby si to vzal, tak se mě na to ptal ústně a to je dobře. Dostala jsem za jedna, takže jsem happy. A teď jsem doma a všechno vám to píšu. :) A co vy? Jaký byl váš den?

Aktuální téma

24. září 2009 v 16:16 | Ann |  Ann názory
Tak jsem dostala nápad na názor. A to sice to, že jakmile je nějáké takové aktuální globální téma, ale ne nějáký jako problém, příklad - Situace v Tibetu a tak dál, tady se to točí spíše kolem celebrit a filmů, ale nepřijde vám divný, že pokaždé, když je nějáké takové aktuální téma, okamžitě se na to zaměří více, než polovina blogů? A na všech je to stejné... No není to divné? Mně to teda divné přijde. Já jenom, že je pak prostě vidět, že společnost více zajímají filmy, než třeba právě ta situace v Tibetu. Dobře, já toho o tom, co se tam děje taky nevím zrovna moc, ale něco přece.
Ano, já chápu, že se vám takový věci prostě líbí, a taky vám to nemíním brát, jen mě prostě zaráží, že je někdo schopnej dát si na blog něco, co již je na spoustě jiných stránek. Prostě mi to přijde jako ztráta času, protože pokud člověk najde jeden a ten samej článek, obrázek, nebo cokoli, na padesáti stránkách, za chvíli ho to prostě přestane bavit... Tak k čemu to je dobrý? Moh by mi to někdo z vás, co tady k tomu davovímu šílenství patříte, vysvětlit? Jestli jo, tak dík, protože já to prostě nechápu...

24. 9. 2009

24. září 2009 v 15:43 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak dneska se mi vůbec nechtělo vstávat. Né, že bych nebyla vzhůru, to jsem byla, ale prostě, já sem se vzbudila o půl sedmé, tak dobrý, no, sem si říkala, že mám ještě víc, než půl hodiny čas, než budu muset vylézt, ale pravdou je, že mi to připadalo jako pět minut... NO, katastrofa... Když mi zazvonil ten budík, já měla sto chutí vzít ho, prohodit oknem a spát dál a ignorovat svět kolem sebe. No, ale nakonec jsem přeci jen vylezla, což se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože dnešek byl i přes moje obavy z biologických praktik, legrace.
Jako první hodinu jsme měli češtinu, respektive literaturu, a, světe div se, mě to dneska bavilo. A to bylo možná tím, že jsme konečně probrali Shakespeara. Snad jediné téma, na které jsem se v literatuře opravdu těšila. Ale bohužel to nebyl výklad od profesorky, bylo nám to podáno formou referátu jednoho našeho spolužáka. Mno, myslím, že mám štěstí, že jsem četla, co jsem četla a že vím, co vím, protože spoustu lidí vůbec něják nepochytalo, o čem to ten Petr mluvil. Mno, pravdou je, že já bych to bývala taky nepochopila, kdybych neměla znalosti, který mám. Hlavní věc, kterou bych mu vytkla, je, že když uváděl díla, skoro vždy uváděl takový, který jsou hodně neznámý, narozdíl od toho, aby uvedl třeba Julia Caesara, Makbetha, Krále Leara a takové. Jak říkám, ještě štěstí, že tyhle hry vlastně znám. No, prostě, pokud máte někdo problém pochopit Shakespeara, nebo nemůžete najít chuť se do něj začíst, přečtěte si detektivku zvanou Vraždy podle Shakespeara. Napsala to ženská, která Shakespeara studuje a zabývá se tím, takže i přesto, že příběh je smyšlený, fakta, co tam jsou, jsou prostě fakta. A jsou tam úryvky z Shakespeara, který vás prostě donutí si to přečíst. A je tam moje oblíbená teorie "Chiméra", která vlastně pojednává o teorii, že pod Shakespearem se schovávalo několik jiných osob.
Dál tam pak je teorie, že Shakespeare má co dočinění s Cervantesovým Donem Quijotem. Mno, prostě si to přečtěte a uvidíte sami.
Další hodina byla kupodivu taky dobrá a to mi věřte, že o ZSV to opravdu neříkám často. Mno, prostě debata debata debata a skoro nic jsme neprobrali, takže hlavní účel splněn. A já si již konečně musím vytisknout ty skripta. Mno jo no, co nadělám,... Nic, akorát zas vyplítvám barvu. Ale s tím se nedá nic dělat, ty skripta potřebuju.
Jako další byla němčina, což není špatné. Byla konverzace, neboli konzervace, jak tomu říkám já a tentokrát jsme si hodně povídali. Na mě bohužel nepřišla řada, ale když se to tak vezme, tak je to možná i dobře, protože já si za boha nemůžu vybavit, co jsem dělala o víkendu. To bylo totiž téma, na které jsme měli mluvit. Mno jo no... Holt jsem sklerotik.
A jako další byla angličtina, což taky nebylo špatné, obvzlášť, když jsme prakticky nic nemuseli dělat. Celkově to probíhalo tak, že nám stačilo v pravý okamžik prikyvovat, že rozumíme. Vysvětlovaly se totiž budoucí časy, což není zas až takový problém. :) No, ale Zabloudilka to vysvětlovala líp. A taky jsme s ní víc mluvili, teď to je tak, že spíš mluví Profesorka, ale s tím bohužel nic nenaděláme. Ale to je fuk. Na konci hodiny jsem odevzdala knihu Pes baskervilský, kterou máme v angličtině číst. No jo no, slavný Sherlock Holmes mi nezabral víc, než dva dny čtení. A jelikož jsem ten typ, co si pamatuje, co přečte, tak jsem tu knihu mohla směle vrátit. Doufám, že nám v dohledné době dá další, ty oxford knihy se strašně dobře čtou.
No, po volné hodině, která následovala po angličtině, byla chemie. Dělali jsme jakýsi chemický rovnice, čili sloučeniny sloučeniny sloučeniny. Myslím, že jsem to konečně pochopila. Což je úspěch. Tak mi držte palce, ať to nezapomenu. Mno a taky bylo dobrý, jak se z hřiště pořád ozývaly rány, jako když někdo střílí... Strašně to rušilo výuku, no, teda, tu jsme rušili my, protože jsme se tomu smáli. :)
Mno, a pak byla dvouhodinovka biologických praktik. Nebylo to tak špatné, ale jsem ráda,že tu šarádu budeme mít jenom jeden rok. Pořád si totiž stojím za názorem, že se bez biologie obejdu. Maturovat z ní nehodlám, studovat ji v budoucnu nehodlám, tak k čemu mi je, že umím pojmenovat miliardu hloupých kytek? (Zahradníkem nebudu, kytky mi vždycky zdechly!!!)
Mno a pak domů a tam jsem teď a to je tak všechno, co se událo. Co se teprve udá, to nemůžu vědět. Ale budu muset někde sehnat kapesníček, než budeme mít v pondělí zase taneční.

19. 9. 2009

19. září 2009 v 15:45 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak dneska se toho moc neděje, krom toho, že mám konečně věci do tanečních. Sice jsem byla nucená obíhat půl města, ale mám dojem, že to za to stálo. Mám sukni, takový černý šaty po kolena a jedny krásný dlouhý večerní fialový šaty. Ano, budou se na nich muset nechat upravit ramínka, ale já když se jednou rozhodnu, že něco musím mít, tak jsem ochotná si za to ty tři tácy klidně vypláznout sama. Matka mi chctěla vnutit svůj nápad, že počkáme, ale problém je, že já když se rozhodnu, tak se mnou nic nehne...
Ale jsem spokojená. Což je u mě co se šatů týká dosti zvláštní. Ale holt, jsem divná, tak mě takovou berte a zvykejte si. Stejně do těch tanečních půjdu jenom proto, abych za dva roky, nebo spíš za tři, když počítám i tento, nevypadala na maturitním plese jak poleno, nebo jak slon v porcelánu.... xD

V letu

17. září 2009 v 15:42 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo, mám tu další obrázek. Docela se mi líbí, ale pravdou je, že originál vypadá lépe, než tahle jeho nafocená forma... Ale s tím bohužel já nic nenadělám. Komentáře potěší.

Nádoba

16. září 2009 v 21:42 | Ann |  Ann obrázky
Dneska malovaná nádoba. Myslím, že jsem ji celkem vystihla. Ano, má to hodně nedostatků, ale na to, že něco takovýho maluju prvně to není špatné. Ale názory potěší. :)

Knihy

16. září 2009 v 21:40 | Ann |  Ann obrázky
Tak tohle jsem namalovala dneska. Mohlo to být lepší, ale na druhou stranu, mohlo to být i horší. Ale myslím, že jako knihy to vypadá a to je hlavní.

Moon Dragon

16. září 2009 v 21:38 | Ann |  Ann obrázky
Tenhle obrázek je již trošku starší, ale až dnes jsem si vzpoměla, že jej mám ve foťáku. Byl to pokus o něco temného a myslím, že se mi to i celkem povedlo, ale posuzování nechám na vás. :) Vítám jakoukoli nesprostou kritiku a pochvalu úplně jakoukoli, i když, taky radši nesprostou.

15. 9. 2009

15. září 2009 v 22:34 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak vám tu zase jdu strašit. Vím, že jsem tu dlouho nebyla, ale neměla jsem žádné nápady. A popravdě, ani teď se mi jich něják nedostává... Mno, ale prostě doufám, že vám to nevadí. Mno, dneska jsme měli ve škole zase na devátou, což nebylo špatné. A jelikož nám chyběl učitel na zempl, měli jsme tři hodiny dějepisu. Pro někoho muka, pro mě důvod k oslavám. Mno, ale jelikož se ten jistý profesor vrátil, tak tělocvik nám bohužel neodpadl...
Také se mi konečně povedlo dočíst Darrena Shana, konkrétně, jedenáctou a také předposlední knihu.
PO škole jsem byla v knihovně a vypujčila jsem si tři knihy. Je to zázrak, ale měli třetí díl Mýtu. A ten se jmenuje Nástup mýtu, aneb prima dárek pro Aahze. Je to skvělá knižní série a vřele doporučuju všem, co se chtějí zasmát a zároveň mají rádi fantasy. :)
Mno, to je zatím vše a já doufám že dostanu nějáký nápad, co bych mohla napsat.

Pár tipů pro bloggaře

6. září 2009 v 12:39 | Ann |  Ann názory
Jelikož se prostě nehodlám vzdát s porážkou, tak přichází další část mého boje proti kopírování. Rozhodla jsem se, že vám napíšu pár tipů. Sice pochybuju, že si to kdo moc přečte, ale kdo ví, někomu to třeba pomůže. Myslím, že to bude spíš pro takové, co spíše s blogem začínají. No, ale jak mě tak znáte, bude to absolutně, no, absolutně možná ne, anti kopírovací. No, ale dost už planejch řečí a jdu na to.
  1. Nejdůležitější je podle mě první dojem, protože to je to, co nejprve bude být do očí. Takže rozhodně žádné blikací pozadí a ani nic přehnaně barevného. Nejlepší je, když blog sladíte do dvou, až tří barev. A pokud možno, pozadí stránky a menu uděláte jednobarevný. Do okrajů můžete dát něco barevnějšího, ale dejte si pozor, ať to neodvádí pozornost od textů.
  2. Dále si myslím, že záhlaví by nemělo zabírat celou stránku, když na ni najedete, mělo by být vidět i něco z textu. A záhlaví by také mělo ladit se zbytkem designu.
  3. A teď k samotnému obsahu blogu. Nejkrásnější je, když píšete vlastní články a pokud se tím třeba zabýváte, přidáváte vlastní fotky a obrázky. Ano, vím, ne každý umí malovat, takže třeba zrovna na tebe, co to právě čteš, tohle platit nebude. Pokud člověk dá do blogu kousek sebe, ať už v podobě článku, fotky, nebo obrázku, čtenáře to vždy více zaujme, než něco, co člověk někde stáhnul.
  4. Nicméně, pokud už se člověk rozhodne kopírovat, dobrá, ale měl by tedy alespoň jako zdroj vždy uvést toho, kdo daný článek, obrázek, nebo co, vytvořil. A ne uvádět zdroj jen na dalšího bloggera, který to také zkopíroval. A nejhorší je, že něco zkopírujete a pak po ostatních chcete, aby uváděli zdroj na vás. Takhle to totiž nefunguje. Pokud to tak uděláte, je to stejné, jako kdybyste ten výtvor ukradli.
  5. Ano, já vím, že je strašně zábavné, když máte blog jen o celebritách, ale k čemu to je, když jen kopírujete články odjinud? To potom není pravý blog... Potom v tom blogu chybí totiž to hlavní... A to je část majitele. Například já, já jsem do svého blogu dala část svého srdce. Již rok píšu své vlastní články a maluju obrázky. A míním v tom i nadále pokračovat. Ten blog je mou součástí a je to právě proto, že jsou tu moje texty a moje obrázky. :)
Tímto článkem pokračuje můj boj proti kopírkám a věřte tomu, že se nevzdám. Ani když to vypadá, že prostě nemám šanci. A co, že ji nemám. Věřte tomu, že i když bojuje jeden, je to lepší, než nic. Ale také věřte tomu, že i když se jenom jeden z vás rozhodne se k tomu boji přidat, nebo alespoň nekopírovat, šance se zvednou. Ano, nezvednou se moc, ale i to málo je něco.
Tak si to přeberte jak chcete, ale já prostě nepřestanu, ani když vím, že vás s tím strašně štvu. No, hlavně vás, co kopírujete. :) Ale nepřestanu.

Nine bar blues

4. září 2009 v 14:10 | Ann |  Music
Tato písnička je z FlatOutu, což je závodní počítačová hra a tahle píseň je mojí nejoblíbenější. Teda, co se týká té hry. :) Je to sice Bolehlav, jak říká moje matka, ale já si nemohu pomoci a tuhle píseň mám opravdu ráda. Jo, je to břáňadlo, ale i tak se mi to prostě líbí. Sice Flatouty už vůbec nehraju, ale co na tom, že? Myslím, že nic, protože písnička zůstane písničkou i když hru už nehraju. :)

Mé úsilí se možná konečně vyplácí

3. září 2009 v 14:09 | Ann |  Ann názory
Tak jo, lidi, vypadá to, že můj boj proti kopírování se začíná alespoň malinko vyplácet. Evidentně nejsou všichni takoví, že mi akorát vynadají a napíšou, že kopírují všichni, tak proč ne oni. Ano, uznávám, občas se ten zdroj na autora prostě vyslídit nedá, ale pokud to jde, tak by bylo dobré, kdyby se o to kopírovači snažili. Když už musí kopírovat, tak aspoň s uvedením autora.
Ale nicméně, myslím, že mám alespoň malý úspěch ve svém boji. Narazila jsem na dívku, slečnu, holku (To se nedá posoudit, nevím, kolik jí je), která místo toho, aby mě někam poslala, se se mnou rozumně baví a rozumně argumentuje. Dospěla jsem tudíž k tomu, že můj boj možná není až tak sisifosská práce, jak jsem si myslela.
Ano, je to malý úspěch, ale alespoň je vidět, že někteří lidé přemýšlí, místo toho, aby jenom nadávali a vymlouvali se na to, že kopírují všichni. Já vím, kopírují všichni, ale to není správné. Budiž, nějáký ten obrázek sem tam, okej, ale když znáš autora, uveď ho a ne odkaz na toho, od koho to máš zkopírované.
Já sama své články občas doplním nějákým tím obrázkem. A co se týká autorů, věřte mi, že bych je uvedla ráda, ale jaxi nemůžu, neboť ty obrázky jsou z mé složky v počítači a tam jsou již tak dlouho, že autora už jaxi prostě nevím....

Závěrem, vím, všichni kopírují, ale apeluju na vás, pokud jste toto četli, tak už kvůli tomu, že jste to četli, nekopírujte, nebo aspoň ne bez zdroje na autora. A proč? Protože když to tak uděláte, bude z blog.cz o něco hezčí místo, kde nebude na každém blogu to samé.

Mariňácká hymna

3. září 2009 v 13:23 | Ann |  Music
Tak tohle jsem hledala již sto let. Mno, tak tady to je. Mariňácká hymna. A ne jen hudba, jak jsem vždycky našla, ale taky slova. Bohužel bez titulků, ale to je fuk, no ne? Hlavní je, že to tu konečně mám. Ještě najít internacionálu a Zapějme si píseň bratři a budu nejšťastnější člověk pod sluncem. Já prostě miluju totalický písničky. Ony mají tu správnou melodii. :)


2. 9. 2009

2. září 2009 v 21:35 | Ann |  Ann deník
Hm... Tak jsem přežila druhý den školy. A docela ve zdraví. Opět jsem se ujala služby ve třídě, kterou jsem zastávala loni. A to je starání se o třídnici. Jediné, co, tak doufám, že se ji zase nepodaří někomu ztratit, až nebudu ve škole. Mno, jinak je celkem pohoda. Byla jsem dneska poprvé letos ve flétně a počínaje tímto rokem, mám novou učitelku, neboť můj starý učitel šel do důchodu. Mno, zklamaná rozhodně nejsem, protože učitelka, ke které teď chodím, mě v minulých letech vyučovala soubor, neboli komorní hru. Takže žádný problém. :) Teď, večer, se tak akorát dívám na bleach. No, ale ne na nové díly. Sleduju znova ty staré, protože se mi nechce číst titulky, protože ty staré jsou nadabované anglicky. A já, jako anglomaniak, to tak mám nejraději. :) Tákže, zatím čau a já du přemýšlet, co zase napíšu. Začalo mě to zase bavit, protože asi zase začly chodit nápady. A nejenom ode mě, ale také od vás.

1. 9. 2009

1. září 2009 v 18:56 | Ann |  Ann deník
Ahoj lidičky, tak se zase po dlouhé době hlásím. Ale otázkou je, na jak dlouho. Již strašně dlouho nemám žádné nápady. Mno, ale to je jedno, až nějáký bude, tak bude článek. No a co se dnešla týká, tak se na něj jistě mnoho z nás netěšilo. Neznám nikoho, koho by škola bavila. Dobře, těšila jsem se na lidi, ale to je tak všechno, na co se do školy normální člověk může těšit. Tak zatím ahoj a přejte mi hodně nápadů.