Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Listopad 2009

26. 11. 2009

27. listopadu 2009 v 0:28 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak se zase hlásím. Mno, dneska jsme psali písemku z němčiny, do literatury byly doneseny špatné čítanky, ale pro mě to bylo dobře, protože nebýt toho, nikdy by mě asi nenapadlo přečíst si Ivanhoea. Mno, pak jsem si dopisovala test z chemie a z angličtiny, což nedopadlo nejhůř, ale bohužel si myslím, že taky ne nejlíp.
Mno, pak byla biologická praktika. Mno, proběhly celkem dobře, přednášela jsem článek. Tento:

Myslíte, že zvířata nemyslí, jako my?

Irene pepperberg přemýšlela o optických iluzích, které na nás hraje náš mozek. V roce 2005 se spojila s Patrickem Cavanaghem, což je profesor psychologie, a společně s ním se jala tuto věc zkoumat. Objektem zkoumání byl papoušek Alex a hlavní otázka byla, jestli vidí stejně jako my, jestli na něj jeho mozek hraje stejné triky, jako na nás.
Ptačí mozek a mozek člověka se začaly vyvíjet odděleně zhruba 280 milionů let zpátky. Jejich struktura je tedy velice odlišná. Ale znamená to, že také velice odlišně pracují?
Lidský mozek má masivní mozkovou kůru a říkalo se, že ptačí takovou nemá. A proto by měla být ptačí poznávací kapacita velice limitována. Tento argument se Irene stavěl do cesty, když s Alex/em pracovala. Neměl být schopný pojmenovat objekty a kategorie, rozumět rozdílu mezi malým a velkým, stejným a odlišným. A to proto, že měl ptačí mozeček. Nicméně, Alex tohohle všeho byl schopný. Což dokazuje, že mozky mohou vypadat rozdílně, spektrum schopností může být předurčeno anatomií, ale inteligence je v přírodě sdílený styl. Kapacita mozku může být různá, ale stavební kameny jsou stejné.
By: Irene M. Pepperberg
Český výcuc by: AnnElfwind (Petra Mudruňková)

Je to jen český výcuc, originál sem nedám, protože jsem se na něm nepodílela. Mno, ale tenhle český výcuc jsem psala já, takže si na ten překlad nárokuju autorský práva. Samozřejmě, že ne na výzkum a tohle všechno, jen na tenhle prostý text. xD
Mno a pak jsme sledovali v praktikách film o kroužkovcích, nebo vo čem. Byl docela zajímavej. A pak jsem se vydala do Vágnera, do Barviče a do knihovny, abych si pujčila toho kýženého Ivanhoea. Mno, nebýt špatných čítanek, tak by mě to ani nenapadlo.
A pak jsem si šla vydělat prachy tím, že jsem pracovala v šatně v malé sněmovní síni, kde se konal koncert. Výtěžek ze vstupného šel na léčbu alzheimra. Výtěžek z šatny šel do mé kapsy. Bylo to skoro 200 korun, slušný, ne?
Mno, tak to je. Doma jsem se potom vrhla na všechny knihy, co rodiče mají a oběvila jsem spoustu pokladů, o kterých jsem buď nevěděla, nebo jsem si myslela, že jsou nadobro ztraceny, nebo oboje. xD Našla jsem polovinu Ivanhoea, o které jsem věděla od pěti let a na kterou jsem potom zapoměla, ale pravdou je, že mi ji ten Ivanhoe z knihovny připoměl. XD Mno nic, tak se zatím mějte.

25. 11. 2009

25. listopadu 2009 v 23:36 | Ann |  Ann deník
Ahoja, tak dnešek docela ušel. Myslím, že to bylo hlavně proto, že byla výtvarka. Mno, malovali jsme cosi secesního, bo co. Ale to je fuk. Protože já mám tendenci si malovat po svém. A to jsem dělala i dneska. Ale neřešte. Mno, a výsledně jsme byli puštěni dřív domů a tudíž v mém případě do hudebky. Mno, tam to bylo ještě lepší. Dostala jsem job. Budu zítra pracovat v šatně na dominikánské ulici 2, v malé sněmovní síni tam je koncert, jehož výtěžek jde na léčbu alzheimra. Mno a to, co mi lidi zaplatí za šatnu, to jde do mé kapsy. xD Mno neber to, obvzlášť, když se hodí každá korunka. xD Tak se na to těším. Budu tam od čtvrt na šest od odpoledne. Škola mi končí ve tři a pak jdu ještě do knihovny, barviče a vágnera, takže mám co dělat, a v knihovně budu pravděpodobně platit pokutu, ale pravdou je, že mi to nevadí. Bude to teprve podruhé. Holt nestíhám číst XD Mám těch knih teď něják moc. xD
Jo, chtěli byste, abych sem dala fotky prasestřenice a prabratrance? Je jim pět a čtyři.

24. 11. 2009

24. listopadu 2009 v 17:55 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak dneska byla zajímavá škola. Hlavně v tom, že jsem se dozvěděla, že písemku, kterou jsme měli psát minulý čtvrtek teprve psát budeme, což je dobře. Další dobrou věcí je, že se nám povedlo ukecat profesora Sargánka, aby nám odložil test na pátek, což není na škodu. Mno, latina taky nebyla špatná, ale budu se muset pustit do referátu na Pompeje. Ale to se zmákne. Mno, na děják byl supl, takže to taky nebylo na škodu. Jsem se aspoň konečně mohla vrhnout na tu knihu od Roberta Asprina - Války Hmyzu. (Nebo možná hmyzí války, ale to je fuk, protože je to vlastně to stejný) A fyzika taky nebyla na škodu. VYpadá to, že z testu, který jsme psali před čtrnácti dny mám dvojku, což je podivné. Ale to se neřeší. A tělocvik, ten byl kupodivu dnes nejlepší částí dne.
Byla jsem z holek převlečená první a tak jsem šla do tělocvičny, kde zatím byli jenom hoši. Mno, takže jsem začala již s nima. Nebylo to špatné. Až na to, že jsem musela běžet o dvě kolečka víc, než holky, který přišly až bůhví, kdy. Ale to se neřeší. Holky měly jednu půlku tělocvičny a já s klukama tu druhou. Hráli jsme basket. Jmenovitě takovej ten, jak se hraje jen na jeden koš a jak se to může vidět v amerických seriálech. XD
Mno a na závěr jsme si dali basket přes celý hřiště. Takže přes přestávku. Mno, takže kluci a já jsme vlastně přetahovali, zatímco holky šly již pryč. Ale nebylo to na škodu, protože to byla pěkná hra.
Mno a když jsem dorazila domů, tak jsem šla do knihovny a pučila si čtyry knihy a následně jsem si ještě šla za roh do obchodu koupit pití, protože jsem ho včera v noci dopila. No jo no, holt se mi špatně polykalo a když se mi špatně polyká, tak piju jak duha. xD

Chlap

22. listopadu 2009 v 12:26 | Ann |  Ann obrázky
Tak jsem tu po dlouhé době zase a přináším další obrázek. Tentokrát je to chlap. Mno, doufám, že mi k tomu něco řeknete. Není to nic světoborného, ale dá se.

Ehm

17. listopadu 2009 v 16:22 | Ann |  nezařaditelné
[7] HHA | Před 48 sekundami | Reagovat
chcipni mas hnu¨snej blog jak prase

Vážení, tak tohle si prostě neodpustím a musím se k tomu vyjádřit. Popravdě, je mi upe jedno, co sem píšete za sprostárny, v nejhorším to smažu, ale abych se přiznala, občas už mě to prostě přestane bavit. A nejhorší na tom je, že ti lidi, co nadávají na sebe nenechají odkaz, abych jim to nemohla vrátit. Mno, i když, vrátit v mém podání spíš znamená, že se snažím zjistit, proč mi vlastně nadávají. Mno, takže milý/á HHA, pokud si tohle čteš, nechceš mi říci, proč bych měla chcípnout? Docela by mě to zajímalo. A taky by mě zajímalo, co máš proti prasatům.

17. 11. 2009

17. listopadu 2009 v 15:33 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak se zase hlásím. Dneska se nic neděje. Je to trochu smutné, ale člověk nic nenadělá. Mno, můžu říct, že jsem stahovala filmy. (Dala jsem se na pohádky) A popravdě, postahovala jsem jich docela dost. :) Mno, ale uvidíme, co z toho bude. :)
Mám pár nových obrázků, ale nejdřív je musím nafotit. Což se mi něják nechce. Další věcí je, že jsem znovu vyhrabala svoji MP-trojku a nabíjím ji, aby byla použitelná. Samozřejmě, to bych nebyla já, abych na ni nenahrála všechny svoje nové písničky, co jsem stihla postahovat od doby, kdy jsem ji naposledy uklidila do skříně. A že jich není zrovna málo.
Nicméně, největším paradoxem je, že tam mám písničky od Vivaldiho až po Heavy Metal. Prostě megamix všech možných stylů. Snad jenom HipHop a Punk tam nemám. Ale tyhle dva styly mi ani nechybí. Jo, taky tam patrně nemám žádný disco. Ale to taky nevadí. Tyhle tři styly totiž zrovna nemusím. Ale pravodu je, že já nevybírám podle stylu, ale přímo podle písniček. Když se mi nějáká líbí, tak je jedno, co je to za styl. xd

11. 11. 2009

11. listopadu 2009 v 21:18 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak jsem tu zase dlouho nic nenapsala. Mno, tak abyste věděli, mám k tomu dobrej důvod. A tím důvodem je škola. Nicméně, není to jediný důvod. Další důvod je, že jsem se vrhla na psaní. Píšu pokračování Temného Jezera, což je první "kniha" z cyklu Orb světla. Píšu druhou kapitolu. Ještě nevím, jak se bude jmenovat, ale píšu a píšu a doufám, že mě osvítí múza.
Ale zatím to vypadá dobře. Mno, tak takhle to je. Ve škole se nic nedělo. Jen normální učení a tak docela nuda. Mno, co už nadělám. Jen jediná dobrá zpráva, byl nám odložen test z němčiny. A sice na zítra. Mno, není to špatné, bude se to hodit. :) Alespoň má člověk více času se to našprtat. :)
Dále žádné novinky nemám. Snad jenom to, že se mi poté, co jsem dorazila ze školy povedlo usnout, ani nevím, jak. xD Mno jo no, to tak bývá, když člověk chodí spát ve dvě v noci. Ale bohužel se s tím nedá nic dělat, neboť v noci mám ty nejlepší nápady na povídky. :) Mno, tak mi držte palce, ať dneska napíšu alespoň ještě kus druhé kapitoly Temného jezera. :) Strašně se mi tahle moje povídka líbí. A popravdě, vůbec nevím, proč. :) XD

Warrior

8. listopadu 2009 v 12:08 | Ann |  Ann obrázky
Tak mám další obrázek. Je již docela starý, ale na druhou stranu, docela se mi líbí a proto ho sem dávám. Je malovaný tuší, či snad inkoustem. Jedním z toho. A jak říkám, není nejhorší. Tak komentujte, zajímá mě, co si o tom myslíte vy. :)

Kai Hiwatari

7. listopadu 2009 v 15:49 | Ann |  Ann obrázky
Tak další obrázek. A pro změnu je to zase anime. Docela se mi to líbí, ale jako obvykle, posuzování nechám raději na vás. A doufám, že se vám to také bude líbit. :)

Jablko

6. listopadu 2009 v 13:50 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo, další obrázek. Tentokrát je to modré jablko, které jsem někdy před třema týdnama malovala ve výtvarce. Ale nebylo to zadané téma. Bylo to proto, že jenom sledovat film, to není můj styl. Já u toho vždycky musím ještě něco dělat. A jelikož byla výtvarka, tak jsem malovala. A vzniklo jablko. Tak jo, kritizujte. :) Těším se.

Haima

5. listopadu 2009 v 16:41 | Ann |  Ann obrázky
Tak další obrázek. Je inspirovaný mojí postavou v dragonfable.com Zjistila jsem totiž, že se podle dragonfable velice dobře kreslí. Docela se mi to líbí, ale hlavní hodnocení je na vás. :) Tak do toho, kritizujte dle libosti. :)

Valencia

5. listopadu 2009 v 0:12 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo, jsem tu s dalším obrázkem. Je to kreslené ve stylu Anime. Inspirací mi byla hra http://dragonfable.com, ze které Valencia pochází. Tudíž Valencia náleží Artix Entertaiment. Ovšem obrázek je můj. :) I přes to, že je to ve stylu anime, se mi to líbí. Nevím, proč, prostě to tak je. Nicméně, vaše komentáře mě potěší. :)

Lachtan

2. listopadu 2009 v 20:14 | Ann |  Ann obrázky
Tak další obrázek. Mám jich teď docela dost do zásoby, tak každý den přidám jeden. :) Na tomhle je Lachtan. Původně to byly jen čáranice a nikdo kromě mě tam toho lachtana neviděl. Jenže potom jsem ho z toho vytáhla a všichni mi uvěřili, že tam byl. :) Je to jen taková rychlovka, ale docela se mi líbí. Čekám na komentáře. :) Klidně mi to zkritizujte. Jedině spravedlivá kritika mě může posunout vpřed. :)

Lustr

1. listopadu 2009 v 11:15 | Ann |  Ann obrázky
Tak tohle je lust u nás v kuchyni. Samozřejmě, že ten v kuchyni má na sobě ještě vzory, ale na to jsem neměla nervy. Musela bych je podrobně zkoumat, abych je mohla namalovat a to bych si k tomu musela vzít štafle, takže je to jenom takhle. Mno, posuďte sami, jestli je to co k čemu, nebo jestli je to katastrofa. :)