Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Prosinec 2009

23. 12. 2009

23. prosince 2009 v 17:11 | AnnElfwind |  Ann deník
Ahojky, tak jsem zaes tu, no jo no, sem se zas rozhodla něco napsat. :) Zjistila jsem, že když jsou prázdniny, tak vstávám docela brzo, ale jakmile mám jít do školy, tak se mi z té postele prostě nechce. xD (Jsem to zjistila brzo, co? *ironie*)
Mno, a nejdivnější na tom je, že jsem dneska v noci vůbec neusnula. A to je divný, protože to bych tipovala až na noc z dneška na zítra, když už. No, smiřte se s tím, že jsem divná. Mno, takže jsem z postele vylezla o půl šesté ráno. No, dyť říkám, že jsem divná.
Máma ještě musela dneska do práce, tak jsme si tak ráno povídaly a připletla se tam kočka a vysloužila si přezdívku UFO. Rozšifrujte si to jak chcete. Klidně to může být i ten starý známý Unknown flying object. I když by asi v tomto případě to lítání fungovalo jenom z hora dolů. XD Ale i to je lítání, tak co tady vlastně řeším, že?
Mno, pak samozřejmě táta zaspal, takže když se probudil, tak vystartoval jako namydlenej blesk. A kolem desáté přijel tetin manžel a dovezl tetino starý kolo, který ted patří mojí matce. Mno a potom jsem zalezla do postele a pak přišel táta, aby namontoval stromek do stojanu. Mno, sem se ani neobtěžovala vylézt z postele. Mno jo no, jsem dospávala to, co jsem nenaspala v noci. :)
Ale nejhorší je, že ten zpropadenej sníh si dovolil roztát. To mě profesionálně sere. Jsem se totiž těšila, že budou pro změnu Vánoce na sněhu. Ale evidentně mám zase smůlu... Ach jo, co nadělám....
A co vy, těšíte se na štědrý den? Já strašně, konečně dostanu ten notebook, kterej jsme původně měla dostat už k narozeninám. :) Mno, ale nebyly prachy, tak ho budu mít až téď.

P.S. Kdyby bylo venku tak, jak na tom obrázku, budu šťastná. :) Miluju zasněženou krajinu.

15. 12. 2009

15. prosince 2009 v 16:29 | AnnElfwind |  Ann deník
Ahoja, tak jsem asi před hodinou přišla ze školy. (Sakra, co jsem to tu hodinu dělala? XD) A řekla sjem si, že sem dám nějáké svoje texty určené do školy. Jako například referát na Pompeje, který sem dnes referovala. Do latiny byl. A mám z něj patrně jedničku. xD
Mno, také jsme dneska měli tělocvik a mužstvo, ve kterém sem byla já vyhrálo basketbal. xD Troufám si tvrdit, že jsme nastříleli nejvíc košů.
A teď ten referát na pompeje. :)

Pompeje

Pompeje jsou situovány na západním pobřeží jižní Itálie.
Roku 79 n.l. byly zaplaveny lávou z vybuchlého Vesuvu společně s městem Herculaneum.
Celá tragedie přišla jako rána z čistého nebe. V den, kde se to odehrálo, se život rozbíhal jako normálně, ale byl přerušen výbuchem sobky. Láva tuhla v koule, které jako déšť meteoritů padaly na Pompeje.
Obyvatelé se snažili utéct do bezpečí, ale zadusil je oblak rychle se šířícího plynu a byli zasypáni vrstvou sopečného popela. Katastrofa se seběhla tak rychle, že mnozí obyvatelé nestihli utéct. Následujícího dne za soumraku bylo město zasypáno šestimetrovou vrstvou lávy, prachu a popela.
Zajímavé je, že jedna z obětí si vzpomněla na Sodomu a Gomoru a vyškrábala jejich jména do obílené zdi.
Horký popel, který město zasypal, těla prchajících obyvatel mumifikovala v poloze, jak byla při útěku. Dokonce i s výrazem ve tváři.
Různá zajímavá místa v pompejích jsou například - náměstí s Vesuvem v pozadí, amfiteátr, divadlo, basilika a další… A nedaleko města se našla Vila mysterií obsahující starověké malby a scény z náboženských slavností.
Ovšem také se našla různá politická hesla a vtipné poznámky vyškrábané do zdí.
O tom, co se v Pompejích stalo, se dochovalo svědectví Plinia Mladšího, který ve dvou listech, které poslal dějepisci Tacitovi, tuto katastrofu popsal. Plinius v té době pobýval v Misenu vzdáleném od Pompejí 30 kilometrů.
Pompeje byly nalezeny a odkryty v 18. Století. Nalezl je Joaquín de Alcubierre, inženýr ve službách neapolského krále. Chystal se prozkoumat starý vodní kanál, nechal tedy udělat šachtu. Nicméně, v hloubce našel nástěnnou malbu a lidské tělo s hrstí zlata.
Mezery ve ztvrdlém popelu byly vyplněny betonem a tak vznikly odlitky prchajících lidí, ale i odlitky domácích zvířat.

Zdroje:
Zaniklé civilizace (Reader's digest výběr, Rok vydání 2002, vydání první)
Všechno o Zemi (Reader's digest výběr, Rok vydání 2000, vydání druhé)
Oběvujeme svět (Reader's digest výběr, Rok vydání 2002, vydání první)

Tak to bychom měli. Mno, informace jsou tam, odkud jsou, text je zpracován mnou, takže kopírování zakázáno. Jako ostatně všeobecně na mém blogu. :)
A popravdě, jinak se dneska nic nedělo. Teď přemýšlím, jestli mám malovat, nebo psát. A nebo se dávat na InuYashu.
Mno, tak pokud tohle za mě chcete rozhodnout, tak můžete. Ovšem pokud vyberete, že se mám věnovat výtvarnému umění, návrhy na to, co mám malovat, by se šikly. :)
TAk se mějte a já si du lámat hlavičku nad tím, co budu dělat.

Přezdívka

13. prosince 2009 v 13:16 | Ann |  Ann názory
Tak jo. Dostala jsem další nápad, co by se dalo rozpitvat v rubrice názory. A to jsou přezdívky, které bloggeři používají. Spousta lidí má přezdívku podle nějáké celebrity. Mnohdy dokonce ani na té přezdívce nic nezmění. Ale popravdě, myslím si, že to není dobře. Protože když si vezmete jako přezdívku prostě jen něčí jméno, byť je to jméno celebrity, jste vlastně jen kopie. Buďte originál a použijte přezdívku, která není kopie. Já osobně jsem kdysi dávno taky měla přezdívku, která byla kopie. (Angelina Johnsonová) Mno ale postupem času mě přestalo bavit být kopie a tak jsem tuhle přezdívku přestala používat. Pak jsem si založila svůj první blog a jeho adresa byla seraf. Mno, samozřejmě, že jsem potřebovala nějákou přezdívku. A tak vznikla serafka. Ale ani to nebylo ono. Chtělo to něco, co bude mít jméno i přijmení a tak jsem přemýšlela, pohrávala si se jmény, uvažovala nad elfskými jmény a nakonec jsem dala dohromady přezdívku, kteoru mám teď. (AnnElfwind) Popravdě, za touto přezdívkou se toho skrývá více, než je nan první pohled vidět. Ann Elfwind má bohatou minulost, prožívá dobrodružství a mnohé další věci. Ale tohle všechno je jen v mojí hlavě a tam to taky pěkně zůstane. Pro vás je to jenom přezdívka, která je moje, která je originál a pod kterou mě znáte. Ano vím, že je na blogu pravděpodobně více lidí, kteří mají přezdvku Ann, ale pravdou je, že si nemyslím, že by tu byly dvě AnnElfwind.
Takže apeluju na vás, proč se opičit, vymyslete si něco originálního. A jednoduchého. Takové ty přezdívky s přemírou divných znaků, přemírou q, zdvojených písmen... To je k ničemu a nedá se to zapamatovat. Něco originálního a jednoduchého je lepší. A pokdu se bojíte, že tu přezdívku již někdo bude mít, není nic jednodužšího, než domyslet ke jménu i přijmení, jako jsem to udělala já. xD

13. 12. 2009

13. prosince 2009 v 12:34 | Ann |  Ann deník
Ahojky, tak se tu zase po dlouhé době zjevuju. xD Mno, to víte, škola. Ale dobrá zpráva je, že sou již skoro vánoční prázdniny. A s nimi vánoce a můj notebook. Mám ho slíbený již asi rok. xD Potíž bude přesunout tam všechny uložené oblíbené stránky. xD Ale to se zmákne. xD Bude muset. Nemíním se totiž vzdát ani jedné. A že jich mám dost. xD
Ale dost kecání o tom, co bude. Až to bude, tak se to dozvíte. Radši vím povím něco o tom, co je.
A nebo bude ve velice brzké době. A to je druhá kapitola Temného Jezera. Včera vnoci sem dostala nápady a pustila jsem se do psaní. Mám již asi jednu a půl stránky druhékapitoly a to je dobrá zpráva. Zároveň jsem pokročila se Svatou dýkou. Píšu devátou kapitolu a již mám něco přes stránku. Doufám, že to brzy dokončím. Chtěla bych, protože bych chtěla vědět, co mi na to vy, moji milí čtenáři povíte. Jsou to totiž právě vaše komentáře, co mě posouvá dopředu. Mno, tak tenhle článek ukončím a zkusím se pustit dál do psaní. Ať to pak zas nedopadne tak, že se nové kapitoly dočkáte v jednu hodinu ráno, jak je mým špatným zvykem. xD

Jezdkyně

5. prosince 2009 v 15:12 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo. Jezdec na koni. Velice starý obrázek. Mno, starý. Tím myslím, že byl začatý velmi dávno. Nicméně pravdou je, že byl dokončen předevčírem. XD Není to nejhorší, ale posuzování nechám na vás. :) Těším se na komentáře.

Captain Rolith

5. prosince 2009 v 15:09 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo. Kapitán Rolith. Mno, on tady jako kapitán nevypadá, ale ti z vás, kdo hrají Dragonfable, tak ti ví, že tam to kapitán je. Mno, to víte, pozměnila jsem nos, patrně i oči a pusu a zrušila jsem brnění. Mno, takže původní verze By: Artix Entertaiment, tento obrázek By me. ©
Komentáře potěší.

Seto Kaiba

5. prosince 2009 v 15:07 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo, máme tu Seta Kaibu z Yu-Gi-Oh! Je to jen obrysová kresba ale možná právě proto se mi to tak líbí. Z dnešní serie se mi právě tenhle obrázek líbí nejvíce. :) Těším se na komenty. Ať už obdivné, nebo kritické.

Japončík

5. prosince 2009 v 15:06 | Ann |  Ann obrázky
Tak další obrázek. Je takovej japonskej, není to nic moc, ale ani to není nejhorší. Těším se na komentáře. :)

Elliot

5. prosince 2009 v 15:05 | Ann |  Ann obrázky
Tak jo, další obrázek. Je to Elliot z Mew Mew Power, ale je trošku podle mě. Nelíbí se mi anime nosy, takže ty vždycky přkeopu, ale jinak je to celkem zachovaný. Mno, možná ještě oči jsou předělaný, ale to neřešte. Líbí se mi to. Ale tak jako tak, chci váš názor. Proto to sem taky dávám, ne? XD

3. 12. 2009

3. prosince 2009 v 19:52 | Ann |  Ann deník
Ahoj, tak dneska jsem až neskutečně šťastná. A to i přes to, že jsem zvorala protokol do chemie. Ale protokol vem čert. Šťastná jsem proto, že jsem patrně napsala test ze ZSV na jedničku. Což je zázrak. Nikdy předtím jsem z toho neměla takový dobrý pocit. No jo no, svět je divný a já ještě divnější. Také jsem začala konečně pracovat na referátu na téma Pompeje do latiny. A kupodivu, encyklopedie, které mám doma, mě absolutně potěšily. Jako pompeje na 20 stránek, to není špatné. :) A prosímvás, nepředstavujte si pod pojmem referát PowerPointovou prezentaci, protože tu mít nemáme. :)
Tak tak to je. :)

Ice Girl

1. prosince 2009 v 15:44 | Ann |  Ann obrázky
Toš ještě jeden obrázek. Malovaný před asi měsícem ve výtvarce. Originál vypadá o něco lépe, ale to je tím foťákem. xD Mno, malovala jsem to, když jsme sledovali film o Degasovi. Mno, film nebyl špatnej, ale pravdou je, že ze začátku byl nudný. Mno a proto vzniklo tohle. Komentáře potěší, chci znát váš názor. :)

Vlasatej drak

1. prosince 2009 v 15:42 | Ann |  Ann obrázky
Toš další obrázek. Je docela starý, ale pravdou je, že se mi strašně líbí. Originál mi ukradl otec, takže tahle fotka je jediné, co mi z obrázku zbylo. Je to smutné, ale jsem ráda, že mám aspoň tohle. Mno, komentujte, jsem zvědavá, co vy na to. :)