Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Březen 2010

Vánoce... V Březnu!

31. března 2010 v 18:17 | AnnElfwind |  Ann názory
18
Mno, tak to vypadá, že blog.cz nám připravil další podivné téma do tématu týdne... A jsou to Vánoce. Já osobně se teda v Březnu vánočně naladit asi nedokážu. Mno co, alespoň to bude takový pohled z venčí. xD¨
Co jsou vlastně tedy Vánoce? Technicky vzato by to měl být křesťanský svátek, ale bejvávalo... Dnes je to způsob, jak obchody vydělávaj velkej majlant. Protože dárky jsou dnes velmi často kupované.
Málokdo dnes dává na Vánoce dárky vlastní výroby. Neříkám, že se takoví nenajdou, ale je jich málo. Dnes dárky většinou kupujeme. Možná, že to trochu ztrácí to kouzlo, ale nadruhou stranu, pokud máte zálusk na nějákou dražší věc, tak na Vánoce vám to většinou projde.
Zkuste si v Květnu požádat rodiče, kteří mají pouze průměrný příjem, aby vám koupili nějáký pořádný notebook... Vězte, že vám to nevyjde. Teda, za předpokladu, že nemáte v Květnu narozeniny...
Ale zkuste to na Vánoce a tehdy vám to asi i projde. Teda, pokud jste ochotni se vzdát kvůli jedné věci obrovské hromady dárků.
A pak tu máme tu takzvanou Vánoční atmosféru. Já osobně se bez toho obejdu. Přiznám se, že jako malá jsem z Vánoc bývala nadšená, jenže, čím jsem starší, tím mě to baví míň. Například takový stromeček...
Při strojení to udělá pěknej svinčík a při odstrojování taky. A potom se ho ještě musíte zbavit... Nám například ještě pořád stojí na dvoře. Sice odstrojený, ale stojí. Mno, a akorát to tam vadne a uvadá a dělá bordel.
Navíc, on je sice čas Vánoc určen k tomu, aby se sešla rodina, ale proč by se sakra měla scházet v jeden předem určený den? Dyť proč bysme se nemohli sejít například vprostřed května, no ne? Nepotřebuju Vánoce ani k tomu, abych si dala kapra...
Ano, tento svátek má sice křesťanský význam, ale vzhledem k tomu, že je mi nějákej Her Gott (Bůh) tam nahoře vcelku ukradenej... (Věřím na draky, ne na nějákýho chlápka se svatozáří), tak to, co se má dělat o vánocích můžu s klidem dělat i jindy. Sory, jestli tady urážím nějáké křesťany, není to tak míněno. Jen poukazuju na to, že pro mě, jako pro nekřesťana, vlastně nemají Vánoce žádný přímý význam, protože dárky můžu dát kdykoli si zamanu, kapra můžu mít taky, kdy si zamanu a stromeček nechci, protože jenom dělá bordel.

Fairy

31. března 2010 v 16:14 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Přesně tento obrázek jsem již kdysi malovala, ale nedopadlo to niják světoborně. Narozdíl od tohoto. Nevím proč, ale jsem schopná na tento obrázek koukat prakticky bez přestávky... xD Mno, tak mi to zkritizujte, ať se dozvím, že je to jenom hnusná patlanice. XD98

Anime Girl

31. března 2010 v 16:03 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Já vím, název nic moc, ale já k tomuhle prostě název nemám. Je to taková rychlovka za pět minut malovaná ve výtvarce před nějákou dobou. : ) A je to progresem. Mno, tak to zkritizujte, jen do toho. xD97

Palmička

31. března 2010 v 16:01 | AnnElfwind |  Ann obrázky
A tady máte palmičku. Obrázek je to strašně moc starý. Dokonce několik let, ale musím říct, že se mi i přes to líbí. Možná je to tím, že jsem si na tom opravdu dala záležet. Ono to sice ještě oficiálně vůbec není dokončené, ale na druhou stranu, já to ani nevím v plánu dokončovat, takže to vlastně dokončené je. xD Líbí?96

Bagdádský balkónek

31. března 2010 v 15:58 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tak tohle sem taky malovala dneska na hodině výtvarky. Ale bylo to jenom jako, že jsem už neměla, co dělat. Inspiroval mě jeden obraz, co je tam pověšený na stěně a také balkonek, který jsem viděla v chorvatsku. A který je takzvaným Bagdádským balkonkem. Nevím proč, ale strašně se mi to líbí. Co vám?95

Den obětování drakům

31. března 2010 v 15:57 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tento obrázek vznikl dneska na hodině výtvarky. A je to vymyšlený svátek. Protože tak to bylo také zadané. Měli jsme vymýšlet svátky. Mno, a mě napadlo tohle. Je to jenom taková skica, ale líbí se mi to. :) Ten drak má správný úchylný výraz...94

Ve větru...

31. března 2010 v 15:54 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tak tenhle obrázek je již trochu starší, ale docela se mi líbí. Malovala jsem to giocondou a i když to mohlo být lepší, pořád to mohlo být i horší. Nejsem si tím jistá, ale mám pocit, že jsem to již jednou malovala, ale jak říkám, nevím... Prosím vyjádřete se...93

26. 3. 2010

26. března 2010 v 14:50 | AnnElfwind |  Ann deník
17
Ahoj, tak zase píšu. Musím říct, že dnešek ušel. A to i ten tělocvik na sedmou, který mi normálně pije krev. A víte, proč ušel? Proto, že už konečně nehrajeme basketbal, ale přešli jsme na voliš.
Ten mě totiž strašně baví. :) Sice jsme s tím teprve začali, ale to nevadí. Věřím, že s profesorem Sargiho tipu se k samotné hře dostaneme brzy.
Mno, pak jsme taky měli zeměpis, ten docela ušel, pak suplovaná fyzika, kdy jsem si četla psa Baskervillského. A matika, kde jsme probírali rovnice goniometrických funkcí.
V latině jsme psali menší testík a nedopadlo to nejhůř, i když je pravdou, že to samozřejmě mohlo dopadnout i líp. xD
A pak byla volná hodina, kdy jsem si čečtla. A to bylo dobré. Protože mě ten Sherlock Holmes začíná bavit čím dál víc. Ale nechme Sherlocka Sherlockem.
A pak byla samozřejmě angličtina. Mluvili jsme o hudbě a pak jsme kontrolovali úkol, jenže jsme ho nestihli dokontrolovat, takže máme práci na příště, což bude ale až po velikonocích, protože ve středu Prchalová je bůh ví, kde.
A pak jsem šla domů. A ještě musím říct, že venku je krásně. A to znamená, že kočka se zdržuje doma co nejméně. xD Ale co naděláme, že?
Kurník, měla bych se naučit nezačínat každý odstavec slovy "A pak", protože to vypadá blbě. Snad se mi to povede. Teďkonc poslouchám Achmed, the Dead Terrorist, takže pohodička. Rozhodně doporučuju, a to i přes to, že tomu třeba nebudete úplně rozumět.
Kdyžtak písněte, co bych mohla rozpitvat v názorech, každý nápad budu kvitovat s povděkem. :)

25. 3. 2010

25. března 2010 v 12:24 | AnnElfwind |  Ann deník
16
Tak jsme dneska ve škole skončili extrémě brzy. :) Ale na druhou stranu, ono se to vyplatí. A navíc, proč tam trčet hodinu volna jenom proto, abysme potom měli supl... xD A tak to šla Kiki vyjednat, abysme mohli o půl dvanácté jít domů. A povedlo se.
Ale nechme dnešek zatím stranou, chci psát o včerejšku, protože večer jsem na to už neměla nervy. XD Takže, byl koncert. A povedl se. Hráli jsme v Konventu Milosrdných bratří. A hráli jsme Tři Jihočeská kolečka a Tři oříšky pro Popelku. Jedno bylo s paní učetelkou Mikuláškovou a druhé s Daškovou.
A oboje se povedlo na výbornou. A já pak prostě zdrhla dom. Ale, tomu byste nevěřili, já jela tak složitě, že už to snad složitěji ani nešlo. xD
No fakt, nejprve mi před nosem ujede pětka, tak čekám, co pojede. Jede dvojka, tak jedu. Vystoupím na Nových sadech, kde mi před nosem ujede jednička, tak čekám, zase, co pojede. Jede třináctka. Jedu tedy na českou, kde jede jedenáctka, kteoru jet nemůžu, protože jede do technického, nebo technologického parku, bo kam, tak čekám, protože nápad jít o půl osmé večer přez město, se mi moc nezamlouvá.
No, takže jede trojka, tak jedu. A vystoupím na rosického náměstí, tam si nechám ujet čtyřiačtyřicítku, protože se mi nechce jít do toho kopce, kterej bych musela pak tady u nás vyšlápnout, ale pak jede konečně šedesát sedmička, takže jedu a ta mě doveze skoro až domů. Mno, a co se nedozvím? Naši dorazili jenom chvilku před náma. xDAle to už je jaxi vedlejší.

Mno, ale dnešek, takže, nejprve jsme měli literaturu a probírali jsme román Červený a černý, který shledávám nudným a pak Alexandra Dumase, který napsal Mušketýry a jeho syna, kterej napsal nějákou ptákovinu. Mušketýry jsem sice nečetla, ale viděla jsem četná filmová zpracování a to i jedno, které je věrnou kopií knihy, takže je číst ani nebudu.
Mno, pak bylo ZSV, kde nás Rychťa sprdnul za naše práce, že se z toho moc co nedá, ale já vám něco povím, mi je to v celku jedno, protože ZSV je pro někoho, kdo se tím nehodlá zabývat jenom ztráta času, takže se snažím proplouvat tak, abych měla celkem slušný známky, ale zase ne, že by mě to bavilo. A musím říct, že letos se mi to daří.
A pak byla suplovaná němčina, kdy jsem si dělala úkol do Angličtiny a pak četla Psa Baskervillského, čili Sherlocka Holmese. Jsem se totiž do toho něják zažrala. xD A pak byla ta slavná angličtina, ale uča se naštvala, že skoro nikdo neměl úkol. Já ho měla, takže jsem dneska excelovala.
A pak jsme šli dom, protože být tam dvě hodiny jenom proto, že jedna z nich je suplovaná a druhá volná, to mi přijde jako blbost. A obvzlášť, když to Kiki vydomlouvala. Takže jsem tu a asi zapíšu Stíny v létě, které jsem včera dočetla na Mermazon.


23. 3. 2010

23. března 2010 v 21:27 | AnnElfwind |  Ann deník
15
Tak dnešek byl naprosto dokonalej, když vypustíme literaturu. Ta byla nudná. A to hlavně proto, že byla dvouhodinová. Ale potom byla latina a ta byla dobrá. :)
A po latině. To bylo nejlepší, to jsme měli dějepis a ten já mám ráda. Probírali jsme Jagelonce a potom psali písemku. A ta byla na husity a já z ní mám dobrej pocit. :) Takže jsem zvědavá na výsledek.
A pak jsme šli domů, protože další hodiny odpadly. XD Teda, já nešla domů, ale do knihovny, protože jsem si chtěla pujčit dalšího Sherlocka Holmese, jenže k tomu jsem se nedostala.
Pujčila jsem si totiž pátý díl Mýtu a nějákou další fantasy knihu. Jsem zvědavá co to bude a samozřejmě, že až to dočtu, napíšu o tom na můj netový čtenářský deník.
Mno, a pak jsem šla do flétny, kde byla poslední generální zkouška před zítřejším vystoupením. A to bude v Konventu v Brně a docela se těším. Jenom, kdybychom nemuseli mít ty odporný kostýmy. Nebo alespoň ty hučky na hlavách. Ten zbytek bych i přežila.
Mno, a pak jsem dorazila domů a nic nedělala. To jsem celá já, že? Nicméně, uvažuju o tom, že se pustím do čtení Stínů v létě, abych to konečně mohla dočíst. Ale přiznám se, že to má několik dějových linií, které se odvíjí zároveň, takže až budu o tomhle psát na Mermazon, tak to asi hodně zkrátím. xD A zestručním, protože je to složitý jak pila.
Jo, a ne, že se mě budete ptát, co jsou to Andat, protože se to špatně vysvětluje. Pokud to budete chtít vědět, tak si budete muset přečíst Stíny v Létě. Tam to máte vysvětlený. A zadruhé, i když, teď zjišťuju, že nikdy nebylo žádné zaprvní, ale to je fuk, chci to dočíst, abych se mohla vrhnout na Sherlocka Holmese, kterého mám doma. A potom samozřejmě na Mýtus, na který se strašně těším.
A tohle bude prozatíím asi ode mne vše. Možná ještě něco napíšu, ale nespoléhejte na to, není to jisté. Protože nemám žádný další nápad. xD Ale pokud mě něco napadne, tak to určitě napíšu. :)

Die Schulle - School - Škola

22. března 2010 v 18:50 | AnnElfwind |  Ann názory
14
Tak jo, sice jsem již na toto téma v minulosti psala, ale zkusím něco sesmolit znova a doufám, že lepšího.
Takže Škola... Co to je? Někdo by mi tady vmetl do ksichtu, že je to Šíleně kruté obtěžování líných adeptů, ale to je asi sotva pravda. Jasně, někteří, kteří chodí do školy mohou být líní, ale nemyslím, že to platí o všech.
Takže, co je vlastně škola? Je to barák, kterej nějákej debil takhle nazval. A do toho baráku musíme 13 let povinně chodit, abysme měli vzdělání. Respektive, 9 let na základku a pak 4 roky na střední.
Ale proč vlastně? Protože kdybysme tam nechodili, tak jsme naprostí hlupáci a asi sotva bysme byli schopní něčeho dosáhnout. Takže když se to tak vezme, tak je škola vlastně dobrá. Jenže ono je to vlastně tak, že se učíme pro dobrý známky, aby nám rodiče nevynadali. (U nás doma tomu tak není) Ale to je špatně. Měli bysme se učit pro nás. Protože, když se nebudeme učit, tak to budeme my, komu to bude potom chybět.
Jasně, pochybuju, že někdy uplatním znalosti jako třeba cyklobutan, ale to je jenom technický detail, protože se ve škole učíme i spoustu věcí, co nám budou na nic a na houby. Vzhledem k tomu, že již několik let vím, že chci studovat informatiku, tak prostě nechápu, proč bych se měla učit miliony kytiček zpaměti a ještě latinksy. Díky bohu, že to po nás nikdo nechce. Teda, pokud bysme maturovali z biologie, tak by chtěli.. xD
Ale to odbíhám. Nebo si vemte literaturu. Hustí tam do vás s prominutím spoustu věcí, dobře, jenže dvě třetiny jsou naprostý, s prominutím, pičoviny. Prostě nechápu, k čemu mi bude, že budu vědět, o čem je Máj, když ho nesnáším. Nebo, ale to je asi jenom naše profesorka, máme seznam maturitní četby, jenže, ona nám vnucuje samý divný knihy... A co takovej milovník fantasy a součastných autorů? Co ten má asi dělat, když mu tam cpou Bibli? A ještě navíc nejsem křesťan.
Prostě, škola je dobrá, ale ne všechno na ní. Nicméně, kdyby nebyla, byla by to katastrofa. Nebo, uvažovali jste někdy, co by se stalo, kdyby školní docházka nebyla povinná? Já vám to povím. Do školy by chodilo jedno procento všech lidí odpovídajícího věku, protože by se na to všichni vyflákli.
Tudíž jsem ráda, že je školní docházka povinná. Jenom mi přijde, že prostě některé věci jsou pro někoho, kdo se tím daným oborem nehodlá v budoucnu zabývat, naprosto zbytečné. Ale to je jenom technický zádrhel. Protože pravdou je, že se ve škole člověk dozví i spoustu zajímavých věcí. Jenom, kdyby mi už doprdele přestali nutit ten zkurvenej Máj.

22. 3. 2010

22. března 2010 v 17:55 | AnnElfwind |  Ann deník
13
Ahojky, tak zase po dlouhé době píšu. Ráno jsem, jelikož máme v pondělí až na devátou, dospávala, protože jsem včera, no, ono to bylo už vlastně dneska, šla strašně pozdě spát. Mohlo být kolem druhé ráno. xD Ale to jsem celá já.
Jako první hodinu ve škole jsme měli němčinu. A začali jsme se učit druhý pád, který nám je na nic a na houby, protože jde opsat předložkou von a třetím pádem. No řekněte, tak k čemu nám to potom je?
A pak byla angličtina. Nejprve jsme si říkali o Austrálii, jako jedné z anglicky mluvících zemí a potom jsme si měli zvolit témata na prazentačky. Já si vybrala Grand Canyon, protože to mohlo být z jakékoli anglicky mluvící země. A ten jsem si taky vybrala z důvodu, že už jsem o něm jednou měla na základce referát a tudíž to nebude takový problém. Tedy, za předpokladu, že najdu pěkný obrázky. Ale, docela se na to vytváření a následně i prezentování těším, což je u mě s podivem, protože takovéto podniky nenávidím.
A pak byla matika a zjistila jsem, že jak jsem byla minulý týden nemocná, že stihli probrat Tangens a Cotangens, ale na druhou stranu, myslím, že se mi do toho povede docela dobře vplout. Jenom si musím zapamatovat, kterej je svislej a kterej vodorovnej. XD A jestli nechápete, co tímhle teď myslím, myslím, že můžete být jenom rádi.
A pak byla volná hodina a to mě odchytil Petr, že abych mu na jakejsi papír s tím, že senát pořádá fotbalový turnaj, namalovala nějáký obrázek zaměřený na fotbal. Nejdřív jsem se ho chystala poslat za Sabčou, protože si myslím, že maluje líp než já, ale když řekl, že ho všichni, lidově řečeno, poslali někam, tak jsem souhlasila. A nakonec mě to i bavilo. xD Alespoň, že se mi to povedlo udělat tak, abych nemusela malovat celýho fotbalistu.
A pak měla být chemie, ale msíto toho bylo ZSV, protože Holý je někde boh ví, kde. A pak jsme šli domů, protože nám Martin oznámil, že suplovaná biologie díky tomu, že se přehodilo ZSV, odpadá. :) A tak jsem dorazila dom a šla spat. Ale neusla jsem a tak teď sedím tady a píšu tendlencten článek. :D

Kopírování po "sto-padesáté-šesté..."

13. března 2010 v 11:23 | AnnElfwind |  Ann názory
Já vím, že už s tímhle tématem otravuju nejmíň právě po té stopadesáté šesté, ale já si nemůžu pomoct, když ono je to furt aktuální... A navíc, když kopírujete, dopouštíte se vlastně trestného činu.
Uvažovala jsem, co by bylo, kdyby byl blog.cz něják ošetřen, aby se na něm kopírovat nedalo, aby se nedalo kopírovat z jednoho blogu na druhý. Ano, stále byste mohli kopírovat z různých ofic. stránek, ale když se to tak vezme, alespoň byste pak neodkazovali na sebe mezi sebou.
Protože kdyby se nedalo kopírovat z blogu na blog, tak by zdroj vždycky odkazoval na ofic. stránky a to by bylo alespoň malé zlepšení. A druhá věc, patrně by z blogu zmizela polovina blogů, která všechno dělá jen tak, že zmáčkne ctrl+c a potom ctrl+v.
Rozhodně by pak bylo mnohem snadnější najít normální články, které nepojednávají o tom, že ta a ta celebrita šla po té a té ulici a že té a té celebritě byly vidět kalhotky a kdo cí, co ještě.
Prostě nedokážu pochopit, že někoho články tohoto tipu mohou zajímat. Prostě, pokud chcete vidět někoho ve spoďárech, není nic jednodužšího, než zabrousit na jisté stránky. Vzhledem k věkové hranici nebudu jmenovat, protože nechci takové servery doporučovat. (A ano, já na ně sem tam zabrouzdám)
Komu tady ten odstavec s těma stránkama nedošel, je to jeho problém, já k tomu nic více neřeknu, protože vám stránky tohoto tipu nechci doporučovat. XD A i když se to v mém případě týká spíše anime, i tak... xD
Ale odbočuju od tématu. xD A to by nám tu dobrotu nedělalo, protože od tématu odbočovat přeci nechceme. Takže zpět, kopírování, to se rovná krádež a krádež je trestný čin. A navíc, k čemu vám to bude, když na blog dáte tuny pixelek a fotek celebrit a kdoví, čeho.
Protože až se pak na něj potom za pár let vrátíte, jen se budete divit, jak jste tam takové věci mohli dát. A budete jen mazat a mazat. A pak začnete psát normální články. Ale oproti tomu, člověk, který nekopíruje, tak když se za pár let podívá na svoje starší články, tak tam najde něco ze sebe, kousek svojí minulosti. A řekne si, že by nebylo špatné tam ještě kousek ze sebe vložit a bude pokračovat v psaní.
No řekněte, co z toho je lepší? Já myslím, že to druhé. A co vy?

12. 3. 2010

12. března 2010 v 21:36 | AnnElfwind |  Ann deník
Tak jo, než jsem se dopravila do školy, tak bylo všechno docela v pohodě, zmatek nastal až tam. Myslela jsem, že máme normálně tělocvik ráno na sedmou, jenže, to zase ne... XD Pan Sargi si usmyslel, že budeme mít dvě hodiny geografie.
Mno, takže jsem málem přišla pozdě, no, co nadělám. Ale stihla jsem to. Sice v poslední vteřině, ale ano. A tak jsem tu geografii přetrpěla. A pak byla fyzika. Co nám dali místo Prokopa Vodáka, tak to i docela chápu.
Vodák totiž byl vyslanej za Jihomoravskej kraj, když sestavovali ten studijní plán, nebo co, takže tím, že ho máme, se vlastně učíme jenom to, bez čeho se opravdu neobejdeme. Tím, že tam byl vlastně ví, co je a co není důležitý a tudíž nám říká jenom to důležitý. Mno, a to zajímavý.
Teď se ve fyzice zabýváme kmitáním, tak jsme si říkali, kde všude se to využívá. Například tlumiče u kola, taková ta pružina, nebo kmitání, když ladíte rádio, a podobný. Bylo to zajímavý. :)
Mno, pak byla matika, to nebylo špatné. Sice jsem dopisovala písemku, ale musím říct, že si myslím, že to mám celkem dobře. Ale nepředbíhejme, šak ono se ještě uvidí. A pak byla latina. A ta kupodivu taky nebyla špatná. Probírali jsme číslovky a budoucí čas. Docela dobrý. Akorát už bych se konečně měla naučit vzor Miles, milites a Carmen, carmina, protože to asi vážně budu potřebovat a už mě nebaví si každou hodinu psát taháky na ruku.
A pak byla volná hodina, a ta dopadla tak, že jsem ji strávila v učebně 204, kde jsme potom měli mít angličtinu a četla knihu. Vzhledem k tomu, že jsem dočetla Hadí hlavu, což je sedmý díl Alexe Ridera, tak teď čtu Stíny v létě. Není to špatné, ale připadá mi, že ten spisovatel je snad napůl japonec, nebo co. Předělal si japonský přídomky do vymyšlené řeči a už jede. Ze senseie udělal kvo. A já to předělala na kvočnu. xD
Ale jinak je to kniha dobrá. Sice nejsem ještě moc daleko, ale to nevadí. V angličtině jsme potom začali v Laseru lekci, teď nevím, jestli 12 nebo 13, ale je to fuk. Každopádně je to o umění. Mno, tak a teď, považte, já mám donést do školy svoje výtvarný díla. Mno, můžou zapomenout na to, že to bude ve středu, protože to mám flétnu. A táhnu velkou tašku not a fléten a ponesu ještě basovou flétnu.
A pak konečně hurá domů. A další dobrá věc je, že jsem nemusela dlouho čekat na autobus, jel skoro hned. A teď jsem doma, nějákou dobu sem hrála 4story a pak sem nějákou dobu spala a teď vám tady píšu článeček. xD
Mno, ještě jedna věc, než to ukončím, během víkendu se můžete na Mermazon blog těšit na recenzi na Hadí hlavu. Protože mám v plánu tam psát opravdu každou knihu, kterou přečtu, i kdyby to měl být ten komix Cour a Courek, co si schovávám od dětství, protože je to unikát. xD

Nechat brouka žít

8. března 2010 v 22:07 | AnnElfwind |  Ann názory
Tak jo, slíbila jsem vám ještě jeden článek na téma: "Nechat brouka žít!" Tak tady ho máte.
V minulém článku na toto téma jsem zmínila, že nejen o 4story, Valorianu a Derionu platí, že bychom měli nechat brouka žít. To znamená nenapadat bezdůvodně bezbrané ani, když jste ve válečné zóně, nebo máte vztek.
Nebo třeba, když máte doma pavouka. Docela chápu, že ho asi budete chtít zaplácnout bačkorou, protože mě napadne to samé, musím se totiž přiznat, že živých pavouků se opravdu bojím.
Ale, pak si uvědomím, co dělají Valoriani a dojde mi, že bych měla nechat brouka žít. A místo toho, abych milého pavouka zaplácla, požádám mámu, aby ho vynesla ven - pokud možno živého. Jenom proto, že se ho bojím, ho přece nezabiju.
Jasně, chápu, že je nemožné vyhnout se úplně každému mravenci, co leze po chodníku, ale zase na druhou stranu si myslím, že není nutné, abychom na ně šlapali úmyslně, jenom proto, že máme chuť někoho rozmáčknout.
A stejné, jako mezi lidmi a zvířaty by to mělo být mezi lidmi a lidmi. Ale proto, že to tak není, proto vznikají války, které jsou stejně o ničem. Vždyť by to určitě šlo vyřešit i jinak. Vemte si například Kosovo. Vyvraždili je tam jenom proto, že se moc množili. Ale oni nic nedělali. Pokud vím, tak nezbrojili a nechystali se nikoho zmasakrovat. Tak kde je ten brouk, kterýho máte nechat žít? Mrtvý...
A to je ten problém. Místo, abysme brouka nechali žít, radši sáhneme po jaderné bombě a pošleme ji na okrožní jízdu do světa, nehledíme na to, co napáchá a ještě potom remcáme, že dopadla o deset kilometrů dál a že tedy budeme muset poslat ještě jednu. No není to pitomost?
Hele, nechte brouka žít, jo?

Money money money...

8. března 2010 v 16:18 | AnnElfwind |  Ann názory
Peníze... Další z témat, na které toho zrovna moc říci nemohu, ale rozhodně se pokusím. V dnešní době není dostupnost peněz žádný velký problém. Peněz je spousta a tisknou se další. Ve většině zemí o ně tedy není nouze. Ale zase na druhou stranu, jsou i země, kde se jich nedostává.
Vemte si třeba rozvojové země v africe, jenže tam je zase jiný problém. Lidem v těchto zemích nemůžete dát peníze a čekat, že si s tím poradí. Nejprve tito lidé potřebují vzdělání a potom prostředky, aby si ty peníze byli schopní obstarat sami.
Za peníze může člověk v dnešní době koupit skoro všechno - potravu, dům, auto, zvíře, nebo třeba ostrov... A nebo dokonce i milenku, například na jednu noc, nebo třeba i navíc - viz. všechny ty bordely a night cluby.
Ale jsou věci, které si člověk za peníze nebude mcoi koupit nidky. Jsou věci, které si musí zasloužit. Jako třeba láska a přátelství. Ano, jsou lidé, kteří jsou schopni milovat někoho jen proto, že má peníze, ale peníze nejsou to hlavní.
Člověk, kterému jde jenom o peníze, tak ten nemůže být nikdy skutečně šťastný. Jediné, o co v jeho životě jde, je nashromáždit peníze, jenže když konečně uzná, že jich má dost, zjistí, že už je moc starý na to, aby si jich mohl užít a zjistí, že promarnil celý život vyděláváním peněz, které mu ve výsledku jsou naprosto k ničemu.
A tady mohu uvést příklad z knížky Za modrým měsícem od Simona R. Greena, kde byl jeden takovej, že taky mamonil, jenže pak zemřel a jeho pozůstalí ty peníze hledali, protože byli stejně hamižní, jako on. Jenže se ukázalo, že tento pán byl nakonec schopný překousnout svůj mamon a pořádně si za ty peníze užil. Nic nezbylo a příbuzní se mohli zbláznit.
Takže pokud někomu jde jenom o peníze, tak by si měl uvědomit, že až bude mít dost, může zjistit, že již není schopný si je užít. Než začneš hrabat peníze, popřemýšlej, na co je chceš použít. Chceš si koupit již páté auto? Ne, to nedělej, pomysli na ty výfukové plyny, které zamořují zemi, kup si místo toho jízdní kolo a nebo koně, dopravní prostředky to jsou taky, ale na rozdíl od auta jsou ekologické. xD No, s tím koněm to možná trochu přeháním, ale to je možná tím, že mým snem je, si koně koupit, jednou v budoucnu, až na to budu mít peníze a až budu mít i místo, kam ho ustájím...

Nechte brouka žít

8. března 2010 v 15:37 | AnnElfwind |  Ann názory
Možná si myslíte, že tento článek bude o životním prostředí, ale není tomu tak. A ani se nevztahuje k tématu minulého týdne, což byla ekologie. Tento článek se překvapivě vztahuje ke hře 4story, kterou tak vášnivě všem doporučuju.
Než začnu s hlavní myšlenkou, která, byť se to může zdát zvláštní, nemá s brouky nic společného, pokusím se vám přiblížit samotnou hru.
Takže, na začátku se zdarma zaregistrujete a stáhnete si do počítače klienta, abyste mohli hrát. Poté se musíte rozhodnout, jestli budete hrát za Derion, nebo Valorian. A pak plníte úkoly a bráníte vaši zemi před těmi druhými.
Jenže, je tu jedna země - Ardir, která, byť je to válečná oblast, tak je to podle mě trochu přehnané. Vzhledem k tomu, že se tam mají dělat úkoly pro level 31, je jaksi nemožné se příchodu tam vyhnout. Jenže, vy si jenom vklidu chcete dělat úkoly a co udělají ti pitomí Valoriani?
No ano, zabijí vás a ani se vás nezeptají. Vy jim nic neděláte, snažíte se jim jít z cesty a ani nemáte v plánu navštívit Valorian a co oni? No samozřejmě, zabijí vás, co jiného. Myslím si, že v tomto jsou Derioňani lepší. Pokud vidí, že Valorian neškodí vyloženě u nich v hlavním městě, většinou ho nechají jít. Vyjímkou jsou hráči, kteří mají levely přes sedumdesát, ti mezi sebou bojují prakticky pořád, ale co potom my, co máme teprve level 31?
A to je právě to. A proto říkám: "Nechte brouka žít!" Proč zabíjet ty, kteří vám nic neudělali? A myslím, že tohle se nevztahuje jenom na 4story, tohle se rozhodně vztahuje i na reálný svět. Ale o tom mohu napsat později, tady jsme ve 4story. Ale připomeňte mi to, jo?
No, a vy jste pak na každým druhým kroku zabití a nemáte šanci dokončit questy, které zrovna děláte. Já jsem to vyřešila tak, že do Ardiru jdu jenom, když opravdu musím a i pak se to snažím vyřídit co nejrychleji a snažím se tam chodit v době, kdy předpokládám, že tam bude relativně klid.
Ale jednu věc jsem nepochopila, proč umístili do Ardiru questy pečetí pro level 26? To se dost dobře totiž nedá uhrát, když vezmete v potaz, že tam mezi sebou válčí levely 70 a vejs s plošnýma kouzlama...
A proto znova Valoriany vyzývám: "Nechte brouka žít!"

Adaptace živočichů a rostlin na prostředí

7. března 2010 v 22:15 | AnnElfwind |  Ann názory
Lidičky, omlouvám se, že je to psané anglicky, ale pravdou je, že jsem líná to překládat. A byl to původně úkol do biologie. ale další pravdou je, že mě napadlo, že by to šlo hodit sem jako článek na téma ekologie. Nesouvisí to s ní úplně, ale částečně jo. xD No, pokud umíte anglicky, můžete si počíst, pokud ne, smůla.

Adaptation of Animals and Plants

Hi, Do you know, what Possum medosavý is? It is an animal only a bit bigger than mouse. It lives in sandy plains in Australia. And in the night it sucks the sweet nectar from the Banksia bushes. The live of this little mammals dependt on this bush. And the bush probably knows it, so it is not blooming all at once, but during the whole year. It means that if all Banksias gets destroyed, another kind of animal will die.
Like dinosaurs for example. They were the biggest on the planet and look, what happend to them. They were exterminated. And why? Because a meteorit fell on the planet and they couldn't stand the heat. This is example of non-adaptation. And now, imagine, what would happend, if other kinds were unable to adapt?
Many kinds of animals, and plants probably too, would die. Maybe all of them? Take for example cheetahs. And the young ones. The young cheetahs can't protect themselves. And if their furr didn't adapted for this situation, they will be mercylesly killed. But they are safe, because while they are young, they look like medojeds. (Honey-eaters?)
But, lets take it from another side. Lets look on adaptation of a human. I don't think, that we can call this an adaptation, because, we optimized the world around us to our ideas and ideals. The world adapted to us, not we to the world. So wat is right? Maybe we should adapted to the world. Who knows...
But take for example ants... A few years ago, I saw a documentary movie, where there were ant, the big ones, and they were going into peoples houses and eating all the pest, like scorpions and so on. In this case, ants and people adapted to live together in some kind of symbiosis.
So we got three kinds of adaptation... The first one is when animal or plant adapts to the world and nature. And when it works. The only danger here may be the human and his destroying instincts. Because, if human messes with the nature, the only thing, that can happen in the end is total disaster. Take the rainforest. It is human, who is destroying it. And with it is destroyed the nature, to which many speeches adapted. And without this enviroment, they simply die, because they are unable to adapt quickly to another enviroment, another condicions. Adaptation is a process that goes through tens of years, maybe hundreds. Or thousands...
The second kind of adaptation is done by humans. This is the changing of enviroment to their liking. And I thing, that this is wrong. We are changing the nature to much. We need to start thinking about the thing, that we are not alone on the Earth. By changing the enviroment to our liking, we are murdering other speeches, that can't adapt to the new conditions that quickly.
And the thirt and probably last kind of adaptation is symbiothic adaptation between humans and animals. Like theese ants. The only thing about thees ants is, that I am simply unable to rember the name of movie, where it was... I honestly don't know, if there is any other example to this kind of adaptation, but I think, that this is the right thing. We should live with animals in peace and stop killing them.
It is true, that now we are on the top, but that can change....
You, I figured right now, that there is one more type of adaptation - or non-adaptation. And that is, when you simply are not able to adapt to new condition. Like the dinosaurs to the heat. Or like the Ice bears won't be able, when the ice on Arctica is gone. They won't be able to adapt to the live in water, it will be to cold for them and then... They die...
So the point is, that we should be carefull what we are doing here on Earth, or we kill even more speeches, than we already did. And not only animals, but plants as well. And with no plants there will be no oxgen and without oxygen, we will be unable to breath and without breaghing, we...... Die.
You get the point?

Elena

7. března 2010 v 10:42 | AnnElfwind |  Ann obrázky
A tenhle obrázek je pro změnu malovaný černou voskovkou. Myslím si, že se mi povedl. A víte, co? Když jsem ho včera večer v tom přítmí viděla ležet na posteli, tak to vypadalo jako fotka. :) Strašně se mi to z nějákého důvodu líbí. :) Názory potěší. xD

Blondie

7. března 2010 v 10:40 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tak tohle je něco jiného, než má normální tvorba, protože je to fixkama, ale řekla jsem si, že to zkusím. Inspiroval mě k tomu jeden obrázek, co nám vysí ve škole ve výtvarném ateliéru. :) No, a kupodivu to dopadlo lépe, než jsem čekala, mnohem lépe. Myslím, že zkusím udělat více takových obrázků. :) Těším se na vaše názory.