Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Červenec 2010

Jeden ze sedmi smrtelných hříchů, ale nevím, který a hledat se mi to nechce

31. července 2010 v 20:47 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Jo, název řekl všechno. Co dodat? Je to malovaný takovou upe divnou tužkou, takže kvalita zero. A měla to původně být jenom skica, jenže já když něco začnu, tak pak prostě jdu i do detailů... To jsem celá já, že... Ale to je fuk. Skica holt bude někdy jindy. A ted by mě zajímalo, co mi na to řeknete.
119

AnnElfwind

31. července 2010 v 20:44 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Ha, tak tohle je masterpiece! Moc se mi to líbí a za nic bych to nevyměnila. (Zatím xD) A rodiče mi to chtěli vzít! A já se nedám. Na tenhle obrázek jsem prostě strašně hrdá, protože se mi povedlo všechno zrovinka tak, jak jsem chtěla! A to je něco, co se mi povede málokdy. I když... Když tak uvažuju, tak vlastně mám v záloze něco, co tohle trumfne. Teda, z mého pohledu. xD
118

Sorrow & Lonelines

31. července 2010 v 20:41 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tohle vzniklo ani nevím, kdy. Teda vím, před týdnem. Ale proč? To už je mi záhadou. Ne, že bych malovala depresivní obrázky proto, že mám depku, protože nemám, ale prostě, moje myšlenkové pochody jsou občas hodně divný. Tak to neřešte a radši mi řeknite, jestli se vám to líbí.
117

Aloe Vera, či co to je

31. července 2010 v 20:39 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tak tahle fixama dělaná kytka je něco, co je staré už několik let, ale ani to mi nezabrání to sem dát. A to hlavně proto, že se mi to docela líbí. No, až to budete kritizovat, vemte v potaz, že mi v té době bylo asi 13. Ale co, jestli chcete, klidně to zkritizujte až do základů. Mi to neva!
116

Fiona

31. července 2010 v 20:37 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tak tohle je první obrázek, kde se mi povedl okřídlený elf přesně tak, jak jsem chtěla. Holt se mi to líbí. A to jako hodně. Ano, já vím, že není poznat, že je to elf, ale prostě je, tak to tak berte. Jo, ještě by to mohla být démonka, ale to už bych nekomplikovala. Jo, a jmenuje se Fiona! A se Shrekem nemá nic společnýho.
115

Kaia

31. července 2010 v 20:35 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Malováno uhlem a tudíž to není nic světoborného, ale i přes to to mohlo být i horší. Hlavně tam nejsou žádný velký detaily, protože to uhlem moc nejde. Ale líbí se mi ty vlasy.
114

Pyramida

31. července 2010 v 20:33 | AnnElfwind |  Ann obrázky
Tohle vzniklo poté, co jsem viděla video, kde takový obrázek dělali sprejem. Dost se mi to líbilo a chtěla jsem udělat něco v podobném duchu, ale vznikla jenomt ahle patlanice. No, ale snad to není nejhorší. Mně osobně se to kupodivu i docela líbí. A co vám?
113

29. 7. 2010

29. července 2010 v 13:43 | AnnElfwind |  Ann deník
55
Ahoj, tak jsem se právě vrátila z tenisu. Tyjo, docela zážitek. Dozvěděla jsem se, že jsem celou dobu hrála úplně špatně. Nebot jsem hrála ping-pongovým způsobem a to je prej špatně. No, ale i za tu jednu hodinu jsem se o dost zlepšila. Jen ten beckhand mi zatím vůbec nejde. Prý, že ho mám hrát obouruč, ale to mi nejde tím tuplem. Takže ho stejně hraju jednoruč, ale snažím se tak, aby to nebylo pingpongovým stylem.
No, ale jak říkám, stojí to za to. A tady právě můžu pozorovat, jak se docela rychle zlepšuju v tom, co mě baví. Kdyby to bylo něco, co mě nebaví, tak mi to tak rychle nepůjde.
To je stejný i ve škole. Např. Fyzika mě nebaví, tak prolízám stěží se trojkama. Naopak toho mě ale šíleně baví dějepis, kde mám jedničky.

Každopádně, další hodinu tenisu mám v pondělí od jedenácti. Už se nemůžu dočkat, jen doufám, že nebude tak strašnej pařák, jako dneska... A to bylo částečně pod mrakem. NO, ale to nevadí. Protože pokud někoho něco baví, tak je jedno, jaký je počasí. (Týká se pouze sportů a venkovních aktivit, neboť šachy můžete hrát i v dešti a nemá to vliv na počasí... xD Ježiš, to zní blbě...)
A co mám dneska ještě v plánu? Nejspíš pokračovat ve hře Mount & Blade, která mě teď naprosto baví. Je to středověká strategie která není vůbec špatná a můžu jedině doporučit. Obvzlášť milovníci Heroesu si ji zamilují.
Jo, nemohl by mi někdo doporučit nějákou pěknou písničku? Docela mám chuť nějákou stáhnout, problém ale je, že všechny oblíbený už stažený mám, takže bych potřebovala inspiraci. Nechcete se obětovat a plácnout vaši oblíbenou? Akorát se prosím vyvarujte písniček od Miley Cyrus a jí podobných, to opravdu není můj šálek kávy. Dík.
1
Obrázek z bluewawe.blog.cz který už neexistuje. Kde ho slečna vzala, nevím.

Prince of Tennis - Kaze no Youni

27. července 2010 v 13:13 | AnnElfwind |  Music
Jo, klidně si mě ukamenujte, ale já si to nemůžu odpustit, protože tohle jsem strašně dlouho hledala. Je to ze seriálu Prince of tennis a nikde to nemůžu najít na stažení, tak si to musím dát alespoň sem, abych to měla po ruce. Z toho seriálu je tohle moje nejoblíbenější hudba. Sakra, to mi připomíná, že jsem se chtěla podívat, jestli nenajdu film Prince of Tennis ke stažení... Mno ale asi ne, protože nikde ani nebyly odkazy a na uloz.to je houby. Jak kolikrát uloz.to nezklame, tak tentokrát zklamalo. Ale zkusím tam název toho filmu zadat bez toho Prince of Tennis a uvidím, co mi to najde. :) Třeba se na mě přeci jen usměje štěstí.

Co ti lidi nevymyslej...

26. července 2010 v 19:12 | AnnElfwind |  Ann názory
54
Nebudu první a řekla bych, že ani poslední, kdo bude o tomto novém zvyšovači návštěvnosti psát, ale stejně mi to nedá.
Možná jste si všimli, možná ne, ale mnohdy když na titulce blog.cz kliknete na nějáký zajímavý nadpis, zobrazí se vám, že požadovaná stránka neexistuje.
Poslední dobou tyto nadpisy obsahují něco ve smyslu "moje nahé foto" a podobné. Bohužial, mnoho lidí se na to nechá nalákat.
Ze zvědavosti jsem na to párkrát klikla taky, ale jak se to furt opakovalo, moje zvědavost se začínala měnit ve vztek z toho, jak jsou lidé schopní si zvýšit návštěvnost.
Těmto lidem je zřejmě úplně jedno, zda je jejich blog kvalitní, záleží jim jenom na tom, aby měli vysokou návštěvnost.
A tak se táži: Co z toho ale mají, když jim počítadlo ukáže nic neznamenající číslo...
Ano, také mám na blogu počítadlo, ale je čistě jen orientační a je mi vcelku jedno, jaké ukazuje hodnoty. To, co je pro mne stěžejní jsou komentáře, které mají hlavu a patu.
Jenže, to těmhle slečnám, které jsou ve většině případů staré mezi 8-14 lety, a které píšou ThááKowoušQým StYLííííšQqem, asi nic neříká. Radši budou mít na počítadle nic neříkající číslo, které získaly podvodnými články, než aby se snažily a psaly články, které opravdu zaujmou.
A když už jsme u toho, tak také budou mít miliardy eSBéŠeQq, které jim budou psát komentáře typu: "AhoJQýý SB, ObÍÍÍÍÍÍhámmm ♥ mucQ..." a podobné hovadiny.
Sakra zamyslete se, to vám opravdu tak moc záleží na nic neříkajícím čísle?
1
Obrázek z blogu bluewawe.blog.cz Ale kde ho ta slečna vzala, to nevím. Také, její blog již neexistuje.

Homosexualita

26. července 2010 v 14:17 | AnnElfwind |  Ann názory
53
Na začátek se musím přiznat, že samotné slovo homosexualita se mi moc nelíbí. Možná to bude tím, že jsem zblblá japonskými výrazi, které se pro tohle používají v branži anime... I když, no, tohle radši nebudu rozvádět.
Prostě, věřím, že všichni ví, co slovo homosexualita znamená. Vztah mezi osobami stejného pohlaví. Rovnou říkám, že nejsem zrovna příznivce vztahu mezi dvěma ženami, ale nehodlám to nikomu vyvracet. Pokud se dvě holky mají rády, dobře, jejich věc, brát jim to nebudu. Hlavně, když mi to nebudou strkat pod nos.
Nadruhou stranu vztah mezi dvěma muži, to je něco naprosto jiného. Je mi jasné, že by to asi hodně lidí odsoudilo, ale zase na druhou stranu věřím, že většina z těch, co jsou fanoušci anime, by gaye přivítala s otevřenou náručí.
I když velký Yaoi-sama ví, že hlavně proto, aby se mohli koukat, jak si ti dva užívají. Ale co. Já osobně proti gayům nic nemám a vůbec mi nevadí.
Rozhodně by se to podle mě nemělo odsuzovat, protože ne nadarmo se říká, že lásce neporučíš. Myslím, že člověk prostě nemůže ovlivnit, do koho se zamiluje. A tak bysme měli akceptovat to, že vznikají vztahy mezi členy stejného pohlaví. Myslím, že nejdůležitější stejně je to, jestli se mají rádi. A když ano, tak proč jim v pěkném vztahu bránit, že...
No, myslím, že jsem tak trochu poodbočovala do Japonska, ale na druhou stranu, však mě znáte a víte, že já už jiná nebudu. Prostě ne všechno, co je jiné musí být nutně špatné, takže budme tolerantní.
1
Obrázek z maddawe.blog.cz Kde ho vzala, nevím. Ale úprava do téhle podoby je moje práce.

Autorský blog/Dívčí blog - Co si o tom myslím?

21. července 2010 v 14:02 | AnnElfwind |  Ann názory
52
K napsání článku na toto téma mě inspiroval článek na Teres_Xeina, kam chodím, abych se pobavila nad komentářema, které jsou většinou vtipné, ale mnohdy mi nad nimi zůstává rozum stát.
Ale k tomu, o čem tento článek bude... Bude o tom, jaký je rozdíl mezi autorským blogem a blogem dívčím.
Začněme pojmem "autorský blog". Pod tímto si představím blog, kam autor píše svoje vlastní články, popřípadě vystavuje svoji grafiku, povídky, obrázky... Nejčastěji myslím můžeme najít na autorských blozích názory nebo výtvarnou tvorbu. Popřípadě povídky.
Také ovšem do této kategorie spadajín deníčkové a glosátorské blogy, kam autor píše svůj deník. (Ne ve stylu "milý deníčku") A své postřehy ze života.
Dále jen taková poznámka na okraj - autorské blogy mají málokdy růžový design. Alespoň z těch, co jsou mi známé.
A co je blog dívčí? To je blog, který je zaměřen výhradně na toho, kdo ho založil. Pro příklad - Odkaz výše na Teres_Xeinu nebo velmi známý blog Michaely Vančurové.
Co já si tak pamatuju, tak to podle mě začalo blogem Dominiky Myslivcové. Nevím, jestli zrovna ona byla ta první, ale dejme tomu, že ano. Pro teď. Její blog je samá růžová. Samé fotoromány a fotky. Fotky sebe sama.
A pak tu jsou její následovnice. Růžová v některých případech změnila barvu na modro či zeleno, či šedo, ale obsah zůstává prakticky stejný. Samé fotky a když už tam nějáký text je, tak je ho málo a mnohdy je pro někoho, kdo dívčí blog nemá i velmi nezáživný.
Nicméně, dívčí blog nemůžeme rozhodně nazvat autorský. A proč ne? Ptáte se. No přeci proto, že pojem autorský znamená, že autor přidává svoji vlastní tvorbu, ne, že blog je o autorovi. A opravte mě, jestli se mýlím, ale následovnice Dominiky Myslivcové mají blogy samy o sobě...
I když, právě výše zmíněná Teres_Xeina je možná tak trochu kapitola sama o sobě. Zjišťuju, že když už se rozhodne napsat článek, tak to občas i stojí za přečtení. Teda, pokud je to článek textový, ne fotkový. Sem tam se tam objeví nějáký její názor a ty opravdu za přečtení stojí, ale jinak musím říct, že ve všem ostatním je to jen další z mnoha dívčích blogů.
Tak, to bylo jen, abychom si udělali jasno mezi blogem autorským a blogem dívčím. Rozhodně tonení to samé, tak si to laskavě zapamatujte a vy, co dívčí blogy vedete, k nim přestaňte referovat jako k autorským. Vzhledem k tomu, že jsou skoro všechny na jedno brdo bych to totiž za moc autorské nepovažovala...
1
Obrázek je z blogu dravéry, jejíž blog je myslím drav.blog.cz Ale nevím to jistě, tu adresu. A navíc, myslím, že už ani neexistuje. Kde ho vzala ona, není mi známo.

LadyHawke - Main Theme

16. července 2010 v 14:02 | AnnElfwind |  Music
No, tak vás du otrávit dalším videem, ale já si to prostě neodpustím. Je to hlavní hudební téma z mého zrovna nejoblíbenějšího filmu - Jestřábí žena. Jo, je to taková trochu pohádka, ale za zhlédnutí určitě stojí. Obvzlášt pokud máte rádi fantasy alespon trochu jako já. Strašně dlouho jsem tuhle znělku hledala a nemohla najít. Takže jsem bud slepá, nebo neumím hledat, protože tohle bylo na youtube nahraný už minulý rok, takže tak... xD Každopádně, jsem ráda, že jsem to objevila.

Facebook... A co kdyby nebyl?

14. července 2010 v 20:52 | AnnElfwind |  Ann názory
51
Facebook... Téměř každý ví, co to je. Není to zas až tak dávno, co jsem ještě vlastníkem účtu na této stránce nebyla, ale pak jsem si řekla, že by to nebylo špatný, protože bych pak snáze mohla být v kontaktu s lidmi, na které jinak kontakt nemám, ale jsou to například bývalí spolužáci.
Založila jsem si tedy účet a zjistila, že některé hry, které tam jsou, nejsou špatné. I když je pravdou, že i když jsem jich vyzkoušela asi tunu, hraju jen asi čtyři. Víc ne. Teda, pět. Zapoměla jsem na jednu, kerou jsem poslední dobou nehrála vůbec.
V době, kdy jsem na FB byla nováčkem, jsem tam trávila hodiny a hodiny. Přidávala do přátel každýho, kdo si o to řekl, zkoušela, co to u mí, ale pak mě to něják přestalo bavit. Chodím tam občas na pár minut jenom vždycky čeknout, jestli mi někdo nechce něco, co by vypadalo důležitě. Ale to je tak vše.
Řeknu vám, že FB není nic světoborného. Je to jen další komunikační síť z mnoha. A popravdě, já mám radši lide.cz I když tam nejsou cizinci. Ale nadruhé straně, lidé jsou přehlednější, než FB kdy byl nebo bude. Kdo se mnou nesouhlasí, jeho problém.
Co musím uznat je, že FB je dobrý ke komunikaci. A vzhledem k tomu, že se já do Prahy nedostanu, tak mám alespoň možnost si takhle pokecat s děckama z tábora, kde jsem dvakrát byla. A kteří jsou moc fajn.
Nevím jak vy, ale já FB beru jen jako způsob komunikace. Ano, nebylo to tak, byla jsem závislá, psala všemožný statusy, hrála hry, dělala si kvízy, které začínám shledávat naprosto stupidníma, ale prostě začínám zjišťovat, že je to požírač času a že je to k ničemu. A stejně ke komunikaci spíš používám mail. Nevím, prostě mi to víc vyhovuje.
Docela by mě zajímalo, co by ty miliardy závisláků na FB dělali, kdyby se FB zrušil. Pro některé by to byla katastrofa, někteří by se zdrchali, někteří by si šli hodit provaz. Ale fakt, co byste dělali, kdyby FB zrušili? Docela mě to zajímá. Já osobně bych za to možná i byla ráda. Třeba by pak vznikla kvalitnější sociální síť. Nemůžu si pomoct, FB je moc chaotickej.
Ale jak říkám, napište, co byste dělali, kdyby ho zrušili. xD Ať se pobavím.
1
Obrázek z brifedesign.com jestli to z toho obrázku čtu dobře. Máte tam i autora. Jenifer Bretkopl, esli to čtu dobře.

Sandokan

7. července 2010 v 14:19 | AnnElfwind |  Music
Jo, já vím, že je to jenom dětská písnička, ale mně se prostě líbí. A ráda ji zpívám. Jenomže, já ji mám jenom na kazetě a tam se to špatně heldá, takže jsem ráda, že jsem to na tom youtubu našla. Tak mě za to prosím neukamenujte, ale já tuhle písničku mám prostě ráda. Byt jsem ten seriál nikdy neviděla. xD Ale třeba si ho někdy na tom netu najdu a podívám se i na něj. :) Viděli jste ho někdo? Stojí za to? Nebo se nemám obtěžovat?

6. 7. 2010

6. července 2010 v 15:37 | AnnElfwind |  Ann deník
50
Ahojky, dnešek byl úplně super den. vlastně ještě je. Ale noormálně, konečně jsme se dostali na to uklízení té dílny. Táta přišel kolem jedenácté a vrhli jsme se na to. Nejhorší bylo rozhodnout se, odkud začít. Nakonec jsme začli od kraje. Celý jsme to přeskládali, aby se tam vůbec dalo pohnout a pak jsme začali vyhazovat.
Bordela tam bylo hodně, ale na druhou stranu, taky tam byly věci, které se vyhodit neměly. Já uklidila místo, kde jsem jako malá pracovala a našla jsem tam desky, ze kterých mi má být v horním pokojíku udělaný práh. Taky jsem objevila pár zajímavých věcí. Mám je v bedničce venku.
To mi připomíná, radši to půjdu oddělat, aby na to nenapršelo, protože začlo lit. No, tak jsem to odsunula. Tam normálně padají strašně obrovský kapky. Sice jich nepadá niják moc hustě, ale jsou tam. Se tam normálně úplně zatáhlo a ted to začíná padat hustěji. No, jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Ale aspon zase nebudu muset venku zalívat. :)
Ale ta dílna, dokonce jsme se vrhli i na uličku. Bylo tam několik pneumatik, tak jsme je dali do dílny. K ostatním čtyřem, co tam už byly. Taky tam měl táta kolo a ono zrezlo, tak se naštval, protože to byla máma, kdo mu ho tam da.
S tou dílnou nejsme ještě zdaleka hotoví, ale už se tam alespon dá pohnout. A ulička je průchozí. To je taky plus. No, každopádně to bude ještě zajímavý a vy se můžete těšit, že vám sem o tom zase napíšu. A co budu dělat dál? Možná konečně dočtu Kletbu lovce duchů od Josepha Delaneyho. Možná napíšu na Mermazon obsah Pirátů z Karibiku - Běžci po vlnách. No, uvidíme.
1
Tento obrázek je můj vlastní screen z heroesu trojky. Nebo můj... Spíš tátův, to on to spáchal. Ale jak říkám, je to jenom screen.

Krutomluv

5. července 2010 v 13:20 | AnnElfwind |  Ann názory
49
Krutomluv... nebo, jak já říkám, Krutas. Tak to byl admin na blog.cz... Také byl autorem blogu http://krutomluv.blog.cz kde jste mohli najít kuriozitní reporty a vůbec... Jeho specifický druh humoru mi tu chybí. Jeho články mě vždy dokázaly pobavit.
Ano, jsou lidi, kterým se mohlo zdát, že krutomluv je až příliš krutý, ale já si myslím, že byl prostě jen spravedlivý.
Byl na blog.cz ochráncem auatorských práv. Takže jeho práce vlastně dost souvisela s tím, co já tu ráda rozebírám. Samozřejmě v tom nebativním smyslu, protože kopírování je prostě hnusná věc a vždycky bude.
Jo, už zase odbočuju od tématu, ale s tím se nedá nic dělat. Když já to kopírování tak nesnáším... Hlavně kopírování textů. To mi opravdu pije krev. A nejhorší na tom je, že na blog.cz se kopírouej opravdu hodně. Na většině blogů najdete pořád to stejný. Takže kdyby Krutas nezaložil Autorský klub, tak nevím nevím, jestli bych byla schopná v tom chaosu vůbec najít nějáký slušný článek...
To mě přivádí k tomu, že AK bylo Krutem založeno a že za nás, kdo tam jsme bojoval, abychom měli zvláštní výpis článků na titulce blog.cz Za tohle jsem mu opravdu vděčná, protože mi to usnadnuje hledání dobrých a kvalitních článků. Jen škoda, že z blog.cz odešel. Veškeré jeho články a podobné se mi moc líbilo. Ten jeho sarkasmus tu fakt chybí...
1
Obrázek je z blogu dravéry, jehož adresu si nepamatuju. A kdo je autorem obrázku, nevím.

4. 7. 2010

4. července 2010 v 21:46 | AnnElfwind |  Ann deník
48
Tak jsem se sem zase po delší době rozhodla něco napsat. Pokusím se popsat alespon stručně posledních pár dní.
Takže, začneme čtvrtkem. To jsem byla na tenise s Tomášem Klanicou. Hráli jsme sice na hřišti, kde není sít, ale niják nám to nevadilo. Akorát jsme to teda po chvíli tak něják vzdali, protože bylo strašný vedro. A vzdali jsme to s tím, že příště půjdem hrát v dešti. xD
V pátek jsem potom byla s Blankou Jurkovou ve městě. Prolezli jsme kdejakej obchod počínaje knihkupectvím, konče obchodama s oblečením. V knize jsem si koupila 8. díl hraničářova učně a také poslední knihu od Dana Browna, která mi chyběla ve sbírce. Byla to Digitální pevnost.
No, já sem si toho teda koupila víc, ale tohle jsou asi tak ty nejhlavnější věci. Ale dobře, jinak jsem si koupila Progresa, barevný papíry, obal na ping-pongovou raketu a plastickou gumu. Prosím opravte mne, pokud jsem na něco zapomněla. x D
V sobotu ráno pak máma odjela do Německa a zanechala mě tu, abych se o sebe nějákých čtyři pět dnů, možná tejden, postarala sama. Přiznám se, že mi to naprosto vyhovuje. Nemám nic proti tomu, abych si tu sama hospodařila.
A ted je neděle a já si to opravdu užívám. Pilně čtu Kletbu lovce duchů od Josepha Delaneyho. Je to druhý díl, kterýmu předchází Učen lovce duchů. I když, až podezřele to vypadá jako taková pseudo-parodie na Hraničářova učně. Ale je to čtivé, takže mi to nevadí.
A od zítřka s tátou konečně budeme uklízet tu slavnou dílnu. Opravdu se na to těším. Bude to zajímavé. Je tam totiž strašnej bordel. A docela by mě zajímalo, co se tam najde za poklady. xD
1
Obrázek spáchal Elmore production inc. Na obrázku je i adresa, ale je to moc malý a to opravdu nerozluštím.