Na tomto blogu nastala Nová Éra.

OblíbenÉ knihY!

30. listopadu 2010 v 15:11 | AnnElfwind |  Ann názory
146

Po menším uvažování jsem došla k názoru, že není možné mít jen jednu oblíbenou knihu. Ti, kdož si toto myslí, toho málo přečetli. Já mám oblíbených knih spoustu. Mezi ty úplně nejoblíbenější patří například Hraničářův učeň, Sága Mýtus, Trilogie Rai-Kirah, Odkaz dračích jezdců, či knihy od Dana Browna...
Pojďme si jednotlivé knihy rozebrat. Začněme Hraničářovým učněm. Je to velice poutavě a vtipně napsaná fantasy. Hlavní hrdina je kluk Will, který se stane právě hraničářovým učněm, jak samotný název napovídá.
V této sérii je zatím devět knih, ale já věřím, že jich bude ještě více. Doma si suším všechny díly, co zatím vyšly v češtině. Takový sušič já jsem.
Další tu máme sérii Mýtus. První díl jsem četla strašně dávno a nejdřív mi přišel dosti uhozený. Asi jsem byla moc malá na to, abych ty vtipy pochopila. Ale pak, o pár let později, jsem narazila na druhý díl a začla číst. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Teď jsem asi u osmýho, devátýho dílu a je to čím dál lepší.
Nicméně si budu muset znovu přečíst ten první, protože si ho nepamatuju. A to mi vadí. Bohužel jsem se nikdy nedostala ke čtvrtému dílu, protože v žádné knihovně ho není. Nedá se svítit, přeskočila jsem ho. Kupodivu se ukázalo, že když je to jenom jeden díl, že to zas až tak moc nevadí, že jsem ho přeskočila.
Dále tu máme Trilogii Rai-Kirah. Doporučuju především první díl. Ty další dva již nejsou tak dobré. Ale, pokud to čtete poprvé, doporučím vám i je. Pokud byste to měli číst po několikáté, zůstaňte jen u prvního dílu. Nicméně, musím vás varovat, tyto knihy jsou strašně špatně k sehnání... Já sama jsem po např. druhém dílu pátrala několik měsíců...
Co dál? Odkaz dračích jezdců. Myslím, že Eragona všichni znáte. Původně to měla být trilogie, nyní to bude tetralogie. Ne, že bych si stěžovala. Stěžovat si budu pouze v případě, že zabijou Murtagha. Protože je to moje oblíbená postava. Ty ostatní klidně povraždit můžou, ale jestli zabijou Murtagha, tak se budou zodpovídat mé osobě!
A jako poslední jsou tu knihy od Dana Browna. Myslím, že Šifru zná mnoho z vás. Ovšem, pokud jste pouze viděli film, nevíte, o co přicházíte. Kniha je milionkrát lepší. Já osobně nejprve četla knihu a až pak viděla film. A řenu vám, že mě ten film zklamal. Ovšem, od Browna to není Šifra, co je moje nejoblíbenější, nýbrž Digitální pevnost. Jeho prvotina. Právě ta mne zaujala nejvíce.

Ale dost ke knihám jako takovým. Myslím, že můžu s klidem říci, že mezi mé oblíbené čtivo patří také manga volumy a to nejlépe shonnen-ai a yaoi. Jednu shonnen-ai mangu mám a musím říct, že jsem spokojená. Pak mám ještě dva díly Balzamovače a ten taky není špatný.
A pak rozhodně mezi mé oblíbené čtivo patří povídky od autorů, na jejichž stránky mám odkazy v menu. Určitě to tam prošťárejte. Pokud jste minimálně zpoloviny tak zvrhlí, jako já, určitě se vám tam bude líbit. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co namalovat?

Něco jiného, napíšu do komentářů 7% (109)
Obličej 11.8% (185)
Postavu 11.3% (176)
Koně 8.1% (127)
Draka 18% (282)
Pegasa 9.3% (145)
Hydru 8.4% (131)
Jednorožce 6.9% (108)
Démona 7% (110)
Anděla 7.2% (112)
Krajinu 5.1% (79)

Komentáře

1 Annet Annet | E-mail | Web | 30. listopadu 2010 v 16:21 | Reagovat

Souhlasím a koukám, že máme spousta knih společných... třeba Hraničářův učeň. :-)

2 Destiny Destiny | Web | 30. listopadu 2010 v 19:11 | Reagovat

Sága Mýtus zní hodně zajímavě, při návštěvě knihovny se ji pokusím vyhledat :)

Já třeba čtu odmalička a oblíbenou knihu mám jen jednu, vlastně spíš upíří ságu Darrena Shana, je sice 12. dílů :D ale beru to jako celek :)

3 AnnElfwind AnnElfwind | Web | 30. listopadu 2010 v 20:37 | Reagovat

[2]: Darrena Shana jsem četla, mám všechny díly koupený. Nicméně, byť mám tuto ságu docela ráda, jsou knihy, které se mi líbí víc.
K tomu Mýtu, ono se to vlastně celkově nejmenuje Mýtus, to jenom já tomu tak říkám. Každopádně to napsal Robert Asprin.

[1]: Hraničářův učeň je super. Ovšem, teď má vyjít devátý díl. A na fóru, který jsem založila na lide.cz se teďkonc dohadujeme, jestli zabijou Halta, nebo ne. Shodli jsme se na tom, že nikdo z nás nechce, aby umřel. :D

4 wellstiell wellstiell | E-mail | 8. července 2011 v 12:40 | Reagovat

Hledám jednu knihu, kterou jsem kdysi četla, ale nepamatuji si název. Bylo to fantasy a myslím, že od českého autora. V knize se vše točilo kolem jakési knihy, kroniky nebo grimoáru či co. Hlavní hrdina byl chlap a zamiloval se do holky, která v jednom okamžiku rozchodila svoje boty, které mu přišly samy do bytu, nebo snad jen odešly. Na konci knihy jsou oba její vinou přeneseni do doby před x lety, kdy tak uniknou svým pronásledovatrelům, jakoby se schovají jinde v čase. Napište prosim kdyžtak na mail wellstiell@centrum.cz . Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama