Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Angličtina

19. května 2014 v 15:15 | AnnElfwind |  Náhodné texty
Stalo se vám někdy, že jste začli něco psát česky a najednou se zarazíte a zjistíte, že posledních pár vět máte napsaných anglicky? Já mám tento problém velmi často. Například zrovna před malou chvilkou. Mám takovou knihu, do které si dělám poznámky k různým hrám. Ty poznámky tam dělám již několik let a vždy byly česky. Nicméně, dnes jsem tam dopisovala pár vět o hře League of Angels. No, začla jsem tedy psát česky, jenže pak se zarazím a koukám, že to píšu anglicky... Vůbec jsem nevěděla, jak se mi na tu angličtinu povedlo přejít, ale stalo se.

No, a toto celé mne přivádí k zamyšlení nad tím, že angličtina je dnes už vlastně všude a člověk se bez ní už v dnešní době neobejde. Většina věcí je prostě dnes v angličtině. Já kdybych neuměla anglicky, tak jak umím, tak vlastně na internetu prakticky nemám co dělat, protože devadesát procent času trávím čtením povídek na fanfiction.net, kde převládá angličtina.
A tak se tedy ptám, za jak dlouho bude angličtina důležitější, než čeština?
Čeština je sice krásný jazyk, rozmanitý, květnatý a kdo ví, jaký ještě, ale naše země je jen malým státečkem v obrovském světě, kterému vládne angličtina...

Ale abych se vrátila k původnímu tématu... Stalo se vám někdy něco podobného? Nebo například když jste si s někým povídali, stalo se vám někdy, že váš mozek najednou přepnul do jiného jazyka? Nemusí to ani nutně být angličtina. Občas se mi to stane i s japonštinou. S angličtinou se mi to totiž stává běžně.
Byla bych ráda, kdybyste se v komentářích podělili o své názory a zkušenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 19. května 2014 v 15:29 | Reagovat

Nikdy se mi nic takového nestalo. Zas tolik zapálená do angličtiny nejsem :D Myslím, že angličtina jednou češtinu pohltí úplně. Prostě se rozšiřuje. Tak se přestaly psát dopisy a píšou se e-maily, přestane se jednou mluvit česky.

2 AnnElfwind AnnElfwind | E-mail | Web | 19. května 2014 v 15:38 | Reagovat

[1]: No, možná to je tím, že jsem to angličtiny zapálená hodně.
Ovšem s tím, že vymřelo psaní dopisů tak úplně nesouhlasím. Uznávám, že to již není tak časté, ale mrtvé to rozhodně ještě není. Sama dopisy píšu. Email je sice rychlejší, ale dopis je osobnější a tak těm pár kamarádkám, které mám mimo Brno, píšu normální dopisy.
Každopádně děkuji za tvůj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama