Na tomto blogu nastala Nová Éra.

Ann názory

Ztráta iluzí o Autorském klubu

1. března 2011 v 22:49 | AnnElfwind

Tak jo, jistě jste si všimli, že v AKáčku proběhla dnes drastická čistka. A někteří z vás také možná zaregistrovali, že ani jeden z mých dvou přihlášených blogů tuhle čistku nepřežil. Nejprve jsem si říkala, že pošlu mail Standovi a pokusím se ho přemluvit, aby zpět vzal alespoň tento blog - Aperite Portae, tak jsem si sedla, maila napsala a pak jsem dál četla komentáře pod článkem na AK, který tuto čistku oznamoval. Respektive oznamoval její dokončení.
Tak tak čtu a čtu a čtu a tak něják jsem dospěla k rozhodnutí, že AK není už zdaleka ani střípek toho, co bývalo. Vzpomínáte si na jeho začátky? Ano, možná tam nebyly tehdy vychytané všechny mouchy, ale ty důležité věci tehdy všechny šlapaly tak, jak měly a nikdo si na nikoho nevodvíral hubu. A když už přeci, tak soukromě. A ne někde na veřejnosti v komentářích. Tehdy opravdu stálo za to v klubu být. Od doby, co se poprvé změnilo správcovské komando jsem žila na pochybách, jestli zůstat, jestli odejít, nebo jestli prostě ignorovat jakékoli změny a dál si blogovat podle sebe. Nakonec to vyhrálo něco mezi zůstat a blogovat si podle sebe.
Zpřísnily se pravidla a kdo neblogoval přesně a striktně podle nich, tak měl v nejbližším očistci utrum. Mně se toto dlouho vyhýbalo, byť si nemyslím, že jsem pravidla něják zvlášť porušovala. Ano, možná jsem občas psala až moc vulgárně, ale on si člověk prostě občas nemoh pomoct. Ano, občas byly mé články extrémě nudné a občas byly mé názory tak radikální, že jste se na mě slétli jak supi na mršinu. Ale vydržela jsem. Vydržela jsem až do této slavné očisty a celého překopání AK Standou.
Dnes se objevil aktualizovaný seznam členů, tak jsem se šla podívat, jestli jsem přežila a dozvěděla jsem se, že ne. Dobře, vzala jsem to na vědomí. Pak jsem tedy napsala ten mail. A pak jsem naznala, že tohle vlastně vůbec nemám zapotřebí. Bez AK jsem se docela dost dobře obešla v minulosti, dokážu se bez něj obejít i dnes. Navíc jsem našla několik skvělých lidí, kteří se zabývají na svých stránkách (Ano, stránkách, ne každý má totiž blog, ale jsou i tací, co jsou na estrankách, nebo i někde jinde) zabývají stejným tématem, jako já na Doupěti Zvrhlíka. A to jsou yaoi a shonnen-ai povídky. Jejich blogy navštěvuji téměř každý den a jsem navýsost spokojená. Jsou to milí lidé. Každý z nich se obešel bez AK a i přesto jsou to známé blogy - pro lidi, kteří se tímto oborem také zabývají.
Mezi nimi jsem našla své místo a i když jsem součastně byla členkou AK, niják jsem se v AK neangažovala. Byla jsem tím, co by Tiskař nazval "pasivním členem" a bylo mi to naprosto jedno. Členství v AK jsem vždy brala jenom jako nadbytečnej luxus speciálního výpisu a to je něco, co mít nemusím. Jsou lidi, kteří o mně ví a rádi moje články čtou a to mi stačí.
A navíc, aby nás vyřazené Standa nazýval plevama, děkuji, nechci. S hlavou hrdě vztyčenou odcházím. Mám v plánu překopat celý tento blog, no, překopat... nepřekopat, ale začít odteď publikovat jiným stylem. Jakým, to se teprve dozvíte, ale Standovi a Autorskému klubu jako takovému (ne jednotlivým členům, ti byli povětšinou fajn lidé) říkám: Nechcete mě, dobře, odcházím a také vás nechci. Žít se dá bez vás a to krásně.

Tento článek bude publikován jenom tady na tomto blogu a bude na něj trvale odkaz pod záhalvím. To proto, že je zde napsaný důvod, proč vlastně blog.cz nadobro opouštím. Proč se konečně trvale stěhuju na estranky.cz a proč se tam cítím lépe a proč mi Standa a AK může políbit.

Sex

25. února 2011 v 21:10 | AnnElfwind
Tak jsem si tak četla nějáké ty články na téma týdne a docela mě zaráží, že s tím všichni tolik nadělaj. Já sama sice nemám žádné zkušenosti z první ruky, ale to mi nezabrání, abych nepodotkla, že sex je naprosto normální a obyčejná věc. Pokud se vám toto tvrzení nelíbí, nevadí, nemusí se vám líbit. Ale opravdu si nemyslím, že v dnešním světě je sex něco extra, na co se musí používat zvláštní přístup.
Ano, možná budu opět zabředávat do svého oblíbeného zématu yaoi, ale to je vlastně taky sex. Byť mezi dvěma muži... A z toho nikdo vědu nedělá, tak proč ji dělat ze sexu mezi mužem a ženou. Nemyslím si, že je to nějáké citlivé téma, kolem kterého by se muselo chodit jak kolem horké kaše. Když sex, tak to prostě řeknu, ne? Já osobně sice nemám potřebu se o tomto tématu bavit, ale když na to přijde, tak mi to problém nedělá.
Myslím, že chyba je v tom, že vázne sexuální výchova. nevím, jak je to teď, ale když jsem byla na základce, což je tři, čtyři roky zpět, tak prakticky sexuální výchova nula. Jednu hodinu celkově si na to vyhradili, aby nám vysvětlili dospívání a pubertu, ale o sexu vlastně nepadlo ani slovo. Myslím, že kdyby se o takovýchto tématech více mluvilo, tak by také bylo méně problémů.
Je to totiž právě ta neinformovanost, díky které například dívky mohou nechtěně otěhotnět. Díky neinformovanosti prožijí sex na jednu noc a bez ochrany. Klidně i v mladém věku. Neříkám, že je to případ každé dívky, protože není, ale může se to stát. A tím se dostaneme k jednomu dalšímu problému, ke kterému jsem se vyjadřovala na jednom blogu pod článek - také na téma týdne.
Bylo tam řečeno, že autor článku s potraty souhlasí jen ve vyjmečných situacích. A tady se právě dostáváme do rozporu názorů, protože můj názor na potraty je, řekla bych, dost radikální. Nevím, co si myslíte vy a v tuhle chvíli mě to ani nezajímá, zeptám se vás na konci, ale já si myslím, že to, jestli žena půjde na potrat, nebo si dítě nechá, je čistě na ní a nikdo by jí do toho neměl mluvit. Ani vláda země a nic podobnýho. Protože, dokud se dítě nenarodí, tak na matce parazituje a jen ona se může rozhodnout, zdali mu to dovolí, tohleto parazitování, nebo jestli si své tělo chce nechat sama pro sebe.
Ano, teď mi řeknete, že ale proč by si ho neměla nechat, když jsme k rozmnožování byli stvoření... (Milujte se a množte se, já vím!) Ale to máte tak, jsou tací, kteří si dítě prostě nemůžou, nebo nechtějí dovolit. Otěhotnět člověk může náhodou, může být znásilněn, nebo jinak nechtěně. Jo, řeknete mi, že je to jejich vina, ale já si myslím, že například to, zdali praskne kondom, nebo ne, to jejich vina není, to je prostě náhoda a pokud žena to dítě nechce, tak si myslím, že má plné právo jít na potrat.
Ovšem takové, co si prostě nezávazně užívají a pak chodí na jeden potrat za druhým, to je naprosto jiná pohádka, takový by měly být donucený, aby si to dítě nechaly. Protože by je to třeba naučilo zodpovědnosti. Ovšem za jiných okolností, než těchto si myslím, že je potrat naprosto v pořádku - pokud to tak ta žena chce.
A teď teprve se vás ptám, co si o tom myslíte vy?

Novej editor a problémy s ním spojené

23. února 2011 v 16:21 | AnnElfwind
Tak uvidíme, jestli už všechno funguje tak, jak má. Protože jestli ne, tak budu ještě hodně sprostá a hubatá a drzá a hlavně budu zlá! Takže, abych taky začala psát k tématu, tak dnes, když jsem se přihlásila na blog.cz, vybafl na mě nový editor článků. Nejdřív jsme si říkala, co to je, pak mě napadlo podívat se na blog.blog.cz a tam byl článek, který o tom pojednával. Článek jsem si přečetla a okamžitě jsem si řekla, že editor vyzkouším. Tak jdu do administrace, zkouším a zkouším a leda hovno, nic mi nešlo. Obrázek, který jsem vložila, se mi zobrazoval divně, nešlo to, zlobilo to, vůbec mi nešly dělat moje známé tři mezery na začátku odstavce, prostě hrůza. Tak jsem jim tam napsala pobouřený komentář. Pak tam propukla diskuze a zjistila jsem, že obrázek se tam, kde ho chceme a kde jsme zvolili, že ho chceme, zobrazí až po zveřejnění článku. Dobře, to jsem vzala jako fakt, i když je to strašně nepřehledná věc. Dost mi to vadí, ale tak, s tím asi nepůjde nic udělat.
Pak tady je takový menší problém s tím, že nešly vkládat odkazy. Tak jsem se samozřejmě taky nasrala, no, pak jsem ale pročítala tudiskuzi a zjistila jsem, že nejdřív musím označit text, který chci do odkazu modifikovat. No dobře, to bych pochopila, tak je to totiž na každé jiné službě, jenom blog.cz měl v tomto ohledu něco extra, takže to mi zas až tak nevadí. Tak jsem zkoušela dál, debatovala jsem v diskuzi a došla k názoru, že mi vadí, že už se mi nezobrazuje podpis, který mám původně nastavený, a stále tam je, ve výpisu šlánků v nastavení. A to mi jako hodně vadí, protože nevím, kterýmu debilovi by se to pořád chtělo zadávat. A vono se to prostě když chci psát novej článek v kolonce autor ne a nezobrazí, tak jsem byla vzteklá a s tím teda ještě nikdo nic neudělal. A obávám se, že ani neudělá. Takže se bude vraždit.
No, aspoň, že mi vrátili moje tři mezery. Doufejme. Protože jestli ne, tak tam půjdu a vypálím jim rybník! Protože takovýhle čáry přes rozpočet mi dělat nebudou. Protože jsem povídkářka a u povídek jsou tyhle tři mezery na začátku každého odstavce naprostá samozřejmost, pže jinak by se v tom ani prase nevyznalo a špatně by se to četlo. Což mi připomíná, že bych tyto tři mezery měla začít dělat i na svých stránkách na službě eblog.cz, protože pevně věřím, že tam to jde taky. A jestli ne, tak to tam holt nejde. Vzhledem k tomu, že tam jenom pokusničím, tak tam mi to až tak nevadí, ale kdyby to nešlo tady, kde je moje druhá základna, hned po estrankách, tak se asi vážení a milí, budu muset pěkně nas*** a to mi věřte, že to by se vám nelíbilo!
No nic, já končím, než začnu psát naprostý nesmisly. A prosím, abyste se k tomuto článku vyjádřili. Děkuji vám moc. :)
Tak to je konec. Chtěla jsem vám dělat krásné tři mezery nna začátku odstavců pro přehlednost a vono to nejde, já to asi zabiju... Fakt. Takže sorry, ale není to moje vina. Kdo si chce moje články přečíst v přehlednější úpravě, tak má možnost tady. Protože tam teď budu hlavně přispívat. Holt moje milovaná konkurenční služba. :D

Hero's Heart Day

14. února 2011 v 21:34 | AnnElfwind
5
    Ahoj, možná jsem to sem již v minulosti psala, ale Valentýn neslavím. Zato slavím takový něco cosi, co se jmenuje Hero's Heart Day. Je to valstně DragonFableovská obměna Valentýna, ale valentýn jako takový to není.
   Ošéfovaný to má takzvaný Big Daddy, kterého můžete vidět an borázku. Je to ten v tým klimbóku stojící na sudu.
   A jak říkám, tohle je jediný, jak slavím Valentýn, protože z toho člověku můžou kápnout velice dobré zbraně. Holt ony se ty kosy vyplatí. A nejenom ty kosy.

   Hero's Heart Day je event pořádaný každoročně a každý rok do něj přibude nová událost. Je to vlstně stejné jako Frostvale, což je obnova vánoc a Mooglovenu, což je obdoba Halloweenu. V DF je také obdoba díkuvzdání, ale tu si teď nevybavím, jak se jmenuje.
   Normální Valentýn se může jít bodnout, takovou pytlovinu zavlečenou sem z Ameriky neslavím. I když, je pravdou, že povídky na toto téma, hlavně, když to je yaoi/shonnen-ai, jsou velice dobré. Jako důkaz vám sem dávám odkaz na povídku Be my Valentine od Minde.

   Technické:
   Obrázek - Created by ArtixEnterteinment - DragonFable; PrintScreened from game by ©AnnElfwind.

Sebevražda

26. ledna 2011 v 17:40 | AnnElfwind
   Jo, je to prasárna, ale mi se to strašně nechtělo psát. A omlouvám se za posunutý zvuk.

Krásná.cz - Největší sračka na netu!

22. ledna 2011 v 12:04 | AnnElfwind
172
    Ano, zase mám sprostý nadpis, ale to bude asi tím, že jsem se právě profesionálně naštvala. A proč? Protože jsem na literární dílnu, na tu starou, zveřejňovala další díl Démona a když jsem se pak odhlašovala, tak mě to automaticky přesměrovalo na krásná.cz, což mě samozřejmě namíchlo. Je to totiž dost vopruz, když pokaždý, když se chci přihlásit na jiný blog, což je v mém případě docela často, musím nejdřív odkliknout pryč tu pitomou novou dívčí stránku, která mě vážně sere!
   Nevím, co to pánům oficírům přelítlo přes nos, ale takovou sračku uvést do provozu... No nevím. Jasně, na blogu je strašně moc slečinek, který se tam slítnou jak vosy na med, protože se jim ty pičoviny, co tam jsou napsaný líbí, ale tak, uvažujte, je to jenom další bulvár, který nikomu nic nedá... Pokud nejste zakomplexovaná růžová fiflena.
   Proti krásná.cz nic nemám, ale jen do té doby, dokud nebude tak úzce propojena s blogem, jak je teď. Nevím, proč se páni oficíři rozhodli, že vždy po odhlášení nás to přesměruje na tento otravný web, ale rozhodně se mi to ani zbla nelíbí! A ocenila bych, kdyby mi někdo vysvětlil, proč to tak je, protože si myslím, že ten web žádnou propagandu nepotřebuje, neboť slečinek, co tam rády zaskočí je na můj vkus až moc.

   Omlouvám se za ta sprostá slova, ale já to prostě musela napsat, protože mě to sere! A to až moc, takže tak. Ještě jednou se omlouvám za sprosťárny, ale tentokrát to prostě jinak nešlo. 

Lilith - Biblický mýtus

21. ledna 2011 v 19:19 | AnnElfwind
171
   Žila v ráji, ale pro svoji nevůli podvolit se muži byla vyhnána. Můžete ji znát jako hada ze stromu poznání, nebo jako démonku, co obcovala s démony z pekla. Vždy krásná, až hrůzná, Lilith. Žena, která byla stvořena součastně s Adamem, ne z něj, jak to Bůh udělal s Evou.
   Lilith byla tou pravou první ženou. Byla s Adamem na stejné úrovni - nebyla mu podřazena, jenže když se spolu milovali, ona odmítala být pod ním. Odmítala se mu podřídit a proto byla vyhnána.
   Zapuzena z ráje v pekle obcovala s démony a porodila mnoho netvorů. Říká se, že Lilith byla nadpozemsky krásná, ale ta krása že prý byla až hrůzná.
   Dále Lilith můžeme znát jako hada ze stromu poznání v ráji, z nějž Adam a Eva, především právě Eva, snědli jablko. A tím skončil jejich nevinný život v ráji a také byli vyhnáni. Byla to Lilithina pomsta za to, že sama byla zapuzena? Na toto žádnou přesnou odpověď nemáme.
   Lilith, první žena Adamova byla z Bible údajně naprosto vymazána. Stejně tak i z celého křesťanství. Ovšem v jednom výzkumu jsem četla, že v Bibli pořád jsou jakési náznaky jakési první ženy. Ženy, která byla s Adamem na stejné úrovni. V jednom místě se píše, že Bůh stvořil muže a ženu. A potom, o nějákou část dál, se píše, že stvořil z muže ženu, ale vždyť už přeci ženu máme... Je to chyba tisku (což si nemyslím), nebo jsou to pozůstatky po první ženě - Lilith...
  
   Lilith je metaforicky přenesena i do dnešní doby. Podle výše zmíněného výzkumu, který jsem četla, je někde ve vesmíru pozorovatelná černá skrvrna. Není to černá díra, není to těleso, je to prostě skvrna. Vědci jí říkají Lilith. Je to mýtus, nebo tam někde opravdu Lilith je?
   Dále si z ní vzaly příklad feministky. Je to jejich patronka. Právě proto, že se nesklonila před mužem, ale raději se nechala vyhnat. I když, to můžeme v jistých aspektech, myslím, vidět i jako negativní věc. Ne vždy je zrovna rozumné si tvrdohlavě stát za svým... Občas je potřeba ustoupit.
   Na Lilith jsem kápla nejprve přes film Legenda o Lilith, který jsem ale zatím neshlédla, a potom přes knihy od Simona R. Greena o Noční straně, fiktivní nadpřirozené části Londýna, kde právě Lilith je tvůrce této části světa. Zapuzena z Ráje si vytvořila svůj vlastní svět.
   Jak na náboženství nejsem, tak Lilith mě fascinuje. A ne proto, že bych byla feministka, nebo satanistka, nebo něco podobného, ale proto, že Lilith je záhadná a prakticky se o ní nic neví. Všechno, co máme, je halda dohadů... Lilith je mystická a nepřirozená, ale člověka z nějákého důvodu přitahuje...

Český jazyk? Leda hovno...

17. ledna 2011 v 20:12 | AnnElfwind
163
    Že se vám ten název nelíbí? No, já však neříkám, že se vám líbit musí. Ale vezmite si to takhle - je to krutá realita, no, krutá... Jak pro koho.
   A vo čem, že to melu? No přeci vo tom, že světu dneska vládne angličtina. Nepopírám, že jako češi bysme měli češtinu umět, ale na druhou stranu, vemte si, že dneska už se bez angličtiny neobejdete... Takže čeština pomalu, ale jistě směřuje do kytek.
   Zrovna teďkonc jsem četla článek, kde byla čeština vychvalovaná až do nebes. Já bych ji poslala někam - tu češtinu. Pravdou totiž je, že já mám radši angličtinu. A to ve všech ohledech.
   Jsem divná? Možná, ale myslím, že za nějákou dobu (Ano, může to být stovky let...) půjde čeština do kytek a svět ovládnou jazyky jako angličtina a ruština. Takže bych ten český jazyk zas až tak vážně nebrala.
  
   Navíc, na netu můžete vidět, např na blog.cz, jak ta čeština upadá a jak lidi píšou takovým tím hnusným písmem, co nejde přečíst. No, nemyslíte, že to má do češtiny dost daleko? Já myslím, že ano.
   Jo, teď se na mě slečny, co tak píšou, slétnou, budou mě hnát, že toto je přece in a kdesi cosi... A víte, co vám na to řeknu? Běžte do prdele, to není čeština, ale jakási hatmatilka, která nemá hlavu, ani patu.
   Čeština není špatná, ale já osobně mám radši angličtinu. Už to zašlo až tak daleko, že anglicky dokonce přemýšlím. Zdá se vám to divné? To klidně může. Ale já holt jiná už nebudu. Nelíbí se vám, co tady píšu? Tak mi řekněte, co si myslíte a můžeme to prodiskutovat.

Kosmetika

10. ledna 2011 v 18:06 | AnnElfwind
170
    Anička F. mi dala další návrh na téma. Tentokrát kosmetika. A já se rozhodla vyhovět. Protože mě názory psát opravdu baví. Takže, jak bych měla asi začít...
   Třeba tak, že je kosmetika a kosmetika. Jedna by se dala nazvat hygienické potřeby a ta druhá je kosmetika jako taková (myšleno voňavky, šminky a podobné).
   Tu první kategorii, tu využívá snad každý... Divila bych se, kdyby ne. I když, u bezdomovců je to diskutabilní. Ale, jak říkám, prakticky každý ji používá.
   Ale co ta druhá? Tady bych řekla, že zas až tolik lidí ji nepoužívá. A taky je tu hodně lidí, kteří ji používají nevhodně. Myšleno, že jí na sebe patlaj až moc a ani to nevypadá hezky.
   Dále tu pak jsou lidi, kteří ji používají tak, že to není přehnané a tudíž to i vypadá hezky. A lidi, co ji nepoužívají vůbec. Mezi tyto lidi se řadím i já. No, i když... Já jsem na rozhraní mezi těmi, co ji nepoužívají vůbec a nebo ji používají málo. Protože přeci jenom, i když na sebe většinou nepatlám nic, občas na sebe použiju třeba řasenku.
   Myslím, že kosmetika zas až tak důležitá není. Alespoň ta druhá kategorie. Jistě, občas neuškodí na sebe něco málo plácnout, ale určitě by se to nemělo přehánět. Protože, vemte si, že v minulosti nic takovýho neexistovalo a taky se svět nezbořil. Tak nevím, proč by se kvůli tomu, že někdo chodí nenalíčený, měl bořit teď.
   No řeknite, nemám pravdu? No, dobře, možná řeknete, že nemám, ALE... Pokud tohle řeknete, tak mi napište, proč si myslíte, že nemám pravdu. Uznám i názory jiných. A docela by mě to zajímalo, jaký názor máte, pokud je odlišný od toho mého. :)

Faleš

8. ledna 2011 v 18:03 | AnnElfwind
149
    Anička F. mě poprosila, jestli bych nenapsala nějáký názor. Tak jsem jí řekla, aby mi zadala téma. První, co mi zadala, bylo přátelství, ale na to jsem už v minulosti psala. A tak mi navrhla další téma. A to je faleš.
   A já se rozhodla, že bych na to mohla něco zkusit sepsat. Faleš nemám ráda. Když se řekne faleš, tak si představím, že si někdo hraje na něco, co není, což se mi vůbec nelíbí. Člověk by si neměl na nic hrát. Měl by být to, co je, ať už je to cokoli... I kdyby to měl být takovej naprostej yaoi zvrhlík, jako já.
   Faleš má největší pole působnosti právě na internetu, protože nikdy nevíte, kdo se ukrývá za monitorem. Může to být nějáký naprostý pošuk, který se jenom vydává za např. dvanáctiletou dívku, se kterou si právě píšete někde na chatu.
   Na internetu je prostě strašně jednoduché někoho porazit. Co se týká blog.cz, tak bych řekla, že nejvíc se tu podráží v tom, že si lidi navzájem mažou blogy. Je to smutné, ale moc se s tím dělat nedá. To by si všichni museli uvědomit, že dělají pitomost a přestat s tím.
  
   Faleš se dále dá interpretovat jako maska. I když, tady by to už asi nebyla faleš, ale prostě jenom ta maska. Já osobně si masku nasazuju v reálném životě. Emocionální... Ale to už motná odbočuju hodně...
   No, i když... Když už jsem to nakousla, tak to aspoň vysvětlím. Ono totiž, já jsem schopná brečet u knih, filmů, povídek, a spol, ale jakmile se něco stane v realitě, se mnou to ani nehne... Možná jsem divná, ale já nevím, nedokážu se změnit. A popravdě, možná se ani změnit nechci...
  
   Závěrem, faleš nemám ráda, takže si na nic nehrajte a buďte sami sebou. :)

Posmrtná života

7. ledna 2011 v 17:05 | AnnElfwind
166
    Technicky vzato na to můžete koukat ze dvou pohledů. Ten první by byl, že po smrti nic není, leda tak náhrobek s nápisem R.I.P. Což znamená Rest in peace. V překladu odpočívej v pokoji. Něco takovýhoo, jak je na obrázku.
   Drihá možnost, a ta zajímavější, je, že po smrti to nekončí a jdeme někam dál. Ne, peklo a nebe, či jiné bláboly ala křesťanství na mě nezkoušejte! Mám na mysli něco jako další dimenze, jiný svět. Ono totiž, proč by vlastně nemohl jiný svět existovat... Jenom proto, že pro to nejsou důkazy?
   Ale notak... Buďte trochu kreativní... Když v něco věříte, tak to prostě je. Já věřím na draky a na to, že po smrti je další život někde v nějákém jiném časoprostoru, jiné dimenzi. Je to stejný, jako když mí vždy neoblíbení křesťani věří, že po smrti půjdou do nebe a setkají se s bohem.
   Jistě, pak jsou tu teorie jako reinkarnace a podobný věci... Tomu moc nevěřím. Ale promě za mě, jestli tomu věříte, dobře, nebudu vám to brát. Ale jen za předpokladu, že mě nebudete nutit, abych tomu taky věřila, protože já věřím něčemu jinýmu.
   Héj, pojďte si popovídat ještě trochu o té křesťanské verzi. Všude se říká, že v nebi je klid a podobné... Aneb, jak se praví v písničce "Přejdi Jordán", "Možná najdeš tam místečko k spánku, chleba a slánku, teplo a klid, vždyť musí se žít..." No, dobře, zas až tak asi ne, ale tak co, že...
   Nevím, na mě by asi v nebi byla moc velká nuda. Jistě, teď se na mě všichni křesťani slítnou jak supi na mrtvolu, ale víte co? Mi je to fuk. Já radši peklo. Ale ne to čertovský, ale to démonický. To mi vyhovuje víc. Čerty nemám ráda. Jsou to tupohlavci. Jistě, Lucifer je Lucifer, ale pro mě je to démon, ne čert, či arci čert, či co jinýho.
   Prostě, je posmrtný život a posmrtný život a já nevěřím všemu, jen tomu, čemu věřit chci. Neberu nikomu jeho názory, jen žádám, aby mi je nenutil. Protože já vám ty svoje taky nenutím. Nejsem zvědavá na to, abyste se pak na mě slítli, jak ti již vzpomínaní supi na mrtvolu.
   Mějte se. Perte se a žerte se, ale nepozabíjejte se.

Jednou zvrhlík, pořád zvrhlík...

31. prosince 2010 v 14:34 | AnnElfwind
169
    Divíte se nadpisu? Nedivte se, protože ten právě mluví za vše. A hlavně za mě. Jednou jsem na yaoi narazila a stala jsem se na něm závislou. Takže, jak praví nadpis, jednou zvrhlík, pořád zvrhlík.
   Začněme tím obrázkem. Sama jsem si ho malovala, sama jsem si ho PSkovala, srala jsem se s tím několik dnů a tohle je výsledek. Není to nejdokonalejší, ale to je tím, že se teprve učím.
   A celkově yaoi? Nevidím na tom nic špatnýho. Jasně, nemusí se to líbit všem, ale to, že se vám to nelíbí, ještě neznamená, že na to musíte nadávat. Já vám taky nenadávám do Miley Cyrus a jiných jí podobných. I když ji nemám ráda.
   Věřím, že je vám jasné, co yaoi je. Pokud ne, obrázek vám napoví.
   Četla jsem dost názorů, kde bylo cosi o tom, že je to kreslený porno. No, tak to vás vyvedu z omylu. Kdyby to bylo porno, tak to nebude cenzurovaný... I když, občas bych dala nevím co, aby to cenzurovaný nebylo. Je tam totiž pak houby vidět.
   Nicméně, abych se přiznala, tak yaoi radši čtu, než sleduju. A teď nemyslím mangu. Myslím všechny ty povídky, co jich na netu je. Např. u Minde. Její povídky jsou nezapomenutelný. Ovšem i takový fanfiction.net není špatný. Jistě, jen málo povídek je tam česky, ale pokud umíte anglicky a přijde vám, že yaoi povídek v českém provedení je málo, nebo jste všechny už přečetli, tak si tam přijdete na své. Navíc, jsou tam i FF na takový anime, na který v češtině zaboha nenajdete ani kratičký cosi.
   Že odbočuju od tématu? Může být. Píšu tak, jak to ke mně přijde. A komu se to nelíbí, tak tam v rohu, nahoře, vpravo, tak jak tam je ten malý červený křížek, tak tím se to zavírá.
  
   Teď si položím trochu těžší otázku. Proč se mi to vlastně líbí? A odpovím si? Ne, neodpovím, protože na to odpověď nemám. Prostě se mi to asi líbí. Žádný důvod v tom nehledejte. Jo, a né, že se mi budete srát do toho obrázku. Na to, abych vám to dovolila, jsem se s tím srala dost dlouho.
   Kritiku uvítám, klidně i negativní, ale jen, pokud bude slušně podaná. A že jsem sprostá? To je sice mimo mísu, ale tak, já už jiná nebudu.
   A víte co? Konec, já už melu z cesty... Mějte se a krásnýho silvestra.

AK - Půjde do kytek?

28. prosince 2010 v 23:23 | AnnElfwind
168
    Tak jo, asi jste si již stihli všimnout, co se děje v AK. Všichni se tam hádají kvůli hlavnímu správci Tiskařovi. Kvůli tomu, že si na svůj blog píše svoje názory. Uznávám, byly napsané hodně vulgárně, ale to nic nemění na tom, že má každý právo psát si na svůj blog to, co se mu zlíbí.
   Ano, jak říkám, bylo to napsané tak, že pomalu každé druhé slovo bylo sprosté, což je tak trochu v rozporu s pravidly AK, ale jinak to v rozporu s ničím nebylo.
   Slítlo se na něj spoustu lidí, protože si votvíral hubu na homosexuály. Sice jsem yaoi fan-girl, ale to neznamená, že někomu budu nadávat jenom proto, že si myslí, že homosexualita je nemoc. Já mám taky na spoustu věcí negativní názory. Takže docela dokážu pochopit ostatní lidi, co maj názory, co se hodně liší.
   Ale, dnes, před chviličkou, jsem si četla napravené téčkaře. Článek na klub.blog.cz. Prokousala jsem se všema komentářema a docela slušně jsem se u toho pobavila. Proč? Protože sledovat, jak se lidé hádají prakticky kvůli blbostem, to je vždy zábava.
   U článku je anketa o tom, jestli Tiskaře chceme sesadit. Je sice jen orientační, ale i tak, zajímavá věc. Já osobně jsem hlasovala pro ne. Ne, že bych měla něco proti Tiskařovi osobně, to zase ne, ale myslím si, že na to, aby vedl AK má málo trpělivosti. Já neříkám, že já jí mám víc, naopak, já být hlavní správce AK, tak už dávno všechny pošlu do prdele, ale nejsem a ani bych jím být nechtěla. Je to nevděčná práce. A myslím, že až na nedostatek trpělivosti ji Tiskař zastává docela dobře.
   Jistě, jako jedna z těch, co zažili Krutomluva, musím říct, že nejlépe to všechno fungovalo za něj, ale zase na druhou stranu, jako člověk, kterému je šumák, jestli v klubu je, nebo ne, jestli ho za něco z klubu vyhodí, nebo ne, jako člověk, který AK a členství v něm, bere jenom nako nadstandart, bez kterýho by se obešel, říkám děte do háje a přestaňte řešit takový kokotiny.
   Právě to, že mi nezáleží na tom, jestli mě z klubu vyrazí, mi dává naprostou volnost projevu. Ano, v komentářích jsem četla, že Tiskař lidem nadává, posílá je do hajzlu, ale víte, já se mu nedivím... Já bych vás taky poslala do hajzlu. Ono totiž, když se na něho slítnete jak hejno supů a začnete mu nadávat, tak ještě, aby vás do hajzlu neposlal.
   Jasně, Tiskař není dokonalý, ale to není nikdo. Troufám si tvrdit, že by to bývalo šlo všechno vyřešit po dobrém... Sakra, to tady nikdo není na diplomacii? Asi ne, co? Tak se dite bodnout a nerušte o Vánocích... Vopravdu, lepší čas jste si na takový handrkování vo ničem vybrat nemohli...

Co si přeji k Vánocům...

13. prosince 2010 v 19:26 | AnnElfwind
148
   Tak jo, Yaoi normálně prohrálo o dva hlasy! No není to bordel toj totok!?! Já bych řekla, že jo! Ale abych jenom nebuzerovala, tak taky zkusím něco napsat. Nevím, jestli to co k čemu bude, ale uvidíme. Však, je to jenom subjektivní názor, se kterým není vaší povinností souhlasit. Dokonce to ani nemusíte číst, jestli nechcete, do ničeho vás nenutím.
   A o čem tedy hodlám psát? Asi o tom, co si přeju k Vánocům... Problém je ale v tom, že já si nic nepřeju, protože to, co chci, už je stejně koupený a to, co bych chtěla dál, je v České republice nedostatkové zboží... A to knihy s yaoi tématikou... Sorry, ale tohle v Čr nevedou a to mne sere! A tím se dostáváme k tématu, které vyhrát mělo. A to je yaoi! 
   Ovšem, taky mne napadá, že vlastně nemám, co psát, protože vypisovat seznam toho, co si údajně přeju pod stromeček, ale co zároveň tak jako tak už vím, že dostanu, mi přjde zcestné, takže toho se zdržím. A radši pomlčím.
   Toto téma se s prominutím hodí pro pětieltý děti, co stále věří na Ježíška, kterej pro mne je jen jakýsi pajtáš, který vlastně neexistuje. Jistě, tím se dostáváme k tomu, že draci taky neexistujou a věřím v ně, ale prosím vás, jsou draci a je Ježíš Kristus. A to jsou dvě rozdílný věci, z nichž jedna má co dočinění s Křesťnastvím, který nemám zrovna v lásce. Holt když máte babičku zavylou křesťanku, který by vás nejradši viděla každou neděli v kostele na mši, tak se nedivte, že s tím nechcete mít nic společnýho... No, a proto je jen jeden typ kostelů, který mám ráda.
   A to jsou ty, co jsou polorozbořený, mají kolem sebe zarostlej hřbitov a jsou mimo civilizaci. Nejlépe uprostřed lesa, nebo na jeho okraji, a nejlépe, když ten les sousedí s bažinou, nebo něčím takovým... .:D A tady vidíte, že jsme se od Vánoc dostali do bažiny... A kam se podíváme dál? Uvidíme...
   Dobře, vejdeme do toho rozbořeného kostela a tam najdeme krkavce, který zrovna vzlétá k nebi. Budeme ho pozorovat a spatříme se blížit okřídlenou postavu. Snese se k nám démon, pohledný démon a odnese nás do světa fantazie.
   A to znamená, že bych měla přestat fantazírovat, protože tohle už s tématem týdne vážně nemá nic společnýho.... Takže se mějte a já mizím.

OblíbenÉ knihY!

30. listopadu 2010 v 15:11 | AnnElfwind
146

Po menším uvažování jsem došla k názoru, že není možné mít jen jednu oblíbenou knihu. Ti, kdož si toto myslí, toho málo přečetli. Já mám oblíbených knih spoustu. Mezi ty úplně nejoblíbenější patří například Hraničářův učeň, Sága Mýtus, Trilogie Rai-Kirah, Odkaz dračích jezdců, či knihy od Dana Browna...
Pojďme si jednotlivé knihy rozebrat. Začněme Hraničářovým učněm. Je to velice poutavě a vtipně napsaná fantasy. Hlavní hrdina je kluk Will, který se stane právě hraničářovým učněm, jak samotný název napovídá.
V této sérii je zatím devět knih, ale já věřím, že jich bude ještě více. Doma si suším všechny díly, co zatím vyšly v češtině. Takový sušič já jsem.
Další tu máme sérii Mýtus. První díl jsem četla strašně dávno a nejdřív mi přišel dosti uhozený. Asi jsem byla moc malá na to, abych ty vtipy pochopila. Ale pak, o pár let později, jsem narazila na druhý díl a začla číst. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Teď jsem asi u osmýho, devátýho dílu a je to čím dál lepší.
Nicméně si budu muset znovu přečíst ten první, protože si ho nepamatuju. A to mi vadí. Bohužel jsem se nikdy nedostala ke čtvrtému dílu, protože v žádné knihovně ho není. Nedá se svítit, přeskočila jsem ho. Kupodivu se ukázalo, že když je to jenom jeden díl, že to zas až tak moc nevadí, že jsem ho přeskočila.
Dále tu máme Trilogii Rai-Kirah. Doporučuju především první díl. Ty další dva již nejsou tak dobré. Ale, pokud to čtete poprvé, doporučím vám i je. Pokud byste to měli číst po několikáté, zůstaňte jen u prvního dílu. Nicméně, musím vás varovat, tyto knihy jsou strašně špatně k sehnání... Já sama jsem po např. druhém dílu pátrala několik měsíců...
Co dál? Odkaz dračích jezdců. Myslím, že Eragona všichni znáte. Původně to měla být trilogie, nyní to bude tetralogie. Ne, že bych si stěžovala. Stěžovat si budu pouze v případě, že zabijou Murtagha. Protože je to moje oblíbená postava. Ty ostatní klidně povraždit můžou, ale jestli zabijou Murtagha, tak se budou zodpovídat mé osobě!
A jako poslední jsou tu knihy od Dana Browna. Myslím, že Šifru zná mnoho z vás. Ovšem, pokud jste pouze viděli film, nevíte, o co přicházíte. Kniha je milionkrát lepší. Já osobně nejprve četla knihu a až pak viděla film. A řenu vám, že mě ten film zklamal. Ovšem, od Browna to není Šifra, co je moje nejoblíbenější, nýbrž Digitální pevnost. Jeho prvotina. Právě ta mne zaujala nejvíce.

Ale dost ke knihám jako takovým. Myslím, že můžu s klidem říci, že mezi mé oblíbené čtivo patří také manga volumy a to nejlépe shonnen-ai a yaoi. Jednu shonnen-ai mangu mám a musím říct, že jsem spokojená. Pak mám ještě dva díly Balzamovače a ten taky není špatný.
A pak rozhodně mezi mé oblíbené čtivo patří povídky od autorů, na jejichž stránky mám odkazy v menu. Určitě to tam prošťárejte. Pokud jste minimálně zpoloviny tak zvrhlí, jako já, určitě se vám tam bude líbit. :)

V Bruggách

29. listopadu 2010 v 22:29 | AnnElfwind
32
Redenze na film V Bruggách do českého jazyka, měla jsem na to celý listopad, ale to bych nebyla já, abych to nenapsala až den předem, že... Recenze se vůbec recenzi nepodobá a je velmi negativistická. Spíše je to taková kritika. No, šak si to přečtite a řeknite mi, ju?
Film se začíná hozením pistole do vody a pokračuje tím, že dva, jak to říci, grázlové? Utíkají do města Bruggy, aby se tam na nějakou dobu ukryli. Jeden z nich, ten tlustý, si pobyt užívá, chodí po památkách historického města a vůbec se mu v "pohádkových" Bruggách líbí. Naproti tomu ten druhý je znuděný a nelíbí se mu tam.
         Narazí tam na trpaslíka a krásnou dívku, do které se ten, co se mu tam nelíbí, zamiluje. Ovšem tento pán udělá pitomost. Zabije kněze, jenže kulka projde skrz a zabije také malého kluka.
         Oba uprchlíci se snaží držet nízký profil, nakonec se ale celkem dobře baví s trpaslíkem a tou dívkou. Všechno se to zvrtne, když se jeden z uprchlíků porve s jistým Kanaďanem.
         Od jejich bosse přijde rozkaz, že ten tlustý má zabít toho druhýho, ale on to udělat nechce, tak se mu pokusí pomoci utéct, nepovede se, protože ho ve vlaku, na který nasedl, najde ten Kanaďan.
         Ve výsledku se samotný boss vydává na trestnou výpravu. Narazí na toho tlustého, vytáhne ho na rozhlednu. Tam ho postřelí, a jde po tom druhém. Postřelený z rozhledny nakonec skočí.
         Honička v uličkách a potom boss zastřelí toho druhého a střela projde a zabije i trpaslíka, který tam byl. Neboť se nacházeli na místě, kde trpaslík filmoval. Bosse to vezme a protože ctí jakési nepochopitelné zásady, zastřelí se taky.
         Přiznám se, že film mě vůbec neoslovil. No, on vlastně ani nemoh. Omlouvám se, že to musím říct, ale to byla tak nehorázná blbost, že se to nedalo. Dvakrát se mi stalo, že bych usla v kině a tohle byl jeden z těch případů.
         Recenze není vůbec přesná, neboť mi půlka filmu utekla, protože jsem napůl spala a to, co mi neuteklo, se mi okamžitě vykouřilo z hlavy, neboť, co se filmů týká, pamatuju si jen ty, co se mi líbily, což o tomto se říci nedá.
         Ano, vím, že tento názor se mnou patrně nikdo sdílet nebude a všem se líbilo, že to byla akční střílečka. Netvrdím, že mám něco proti střílečkám, ale mám toho hodně proti divným filmům, který nedávají ani zbla smyslu.
         A také se omlouvám za výrazivo zde použité, ale tohle prostě asi jinak vyjádřit nejde… Ráda bych, kdyby šlo, ale prostě, můj názor na tento film je veskrze negativní, tak mě za to prosím nezastřelte. :D

Bílá smrt

20. listopadu 2010 v 12:32 | AnnElfwind
142
Nejprve nějáká fakta. A ta jsou taková, že například tady, kde já bydlím, tak tady okamžitě vyjednou sypači a to prosím stačí, aby napadl milimetr sněhu, takže první vločka je tady taková předzvěst, že brzy pojedou právě ti pitomí sypači.
Nicméně, do vedení obce byli dosazení noví lidé, tak doufám, že s tím třeba něco udělají. A kdyby ne, tak snad sepíšu petici, protože to není normální, aby sypali hned, co je milimetr sněhu...
Ale dost takových keců, teď se budu věnovat myšlenkám. Tohle byla fakta. A ta jsou většinou nehorázně nudná.
První vločka... Takové je téma. A co se mi vybaví? No, asi to, že za tou vločkou budou následovat další. A to až bude celá pláň zasněžená... Když se řekne první vločka, vybaví se mi sníh. A když se řekne sníh, vybaví se mi smrt. Proč? Nevím, možná proto, že jsem morbidní, možná proto, že mám prostě ráda depresivní a smutný věci.
Zima je taková bílá smrt. Jistě, většinou se říká, že smrt je černá, ale já myslím, že vzhledem k situaci by smrt mohla mít mnoho barev. Vzato kolem a kolem, proč by třeba nemohla mít modrý vlasy... (Viz. Botan z Yu Yu Hakusho)
Jak říkám, bílá smrt. A to se dostáváme k tomu, co si představím dál. Dál si představím osamocený strom uprostřed bílých plání, obsypaný sněhem, totálně bez listů, jak jinak taky, že... A nad ním krouží krkavci. No scéna jak vyšitá pro fantasy horor, no ne? 
Já myslím, že ano. A ještě lepší by bylo, kdyby se pod tím stromem krčil nějáký človíček. Nkědo, komu hrozí umrznutí. A nakonec by si na něm ti krkavci pochutnali. Zdá se vám to nechutný? Newsflash! Takový je život... Ty nechutnosti v něm byly, jsou a budou.
A to je vážení konec mého článku. Vřele doufám, že dává alespoň trochu smyslu, protože mně žádný nedává. Ha, a vidíte, málem bych zapoměla. Chci vás ještě odkázat na báseň, která se tohoto tématu týká a kterou najdete na mé Literární dílně. Konkrétně zde - Bílé pláně.

Smrt je jen další cesta, kterou se musíme dát

17. listopadu 2010 v 15:12 | AnnElfwind
19
Tak jo, napadlo mě, o čem bych mohla psát. Teda, krom té tuny témat, co mi kámoška navrhla a na které se hned potom (na některé) také vrhnu. Myslím, že mám opravdu z čeho vybírat.
Ale teď k tomu, o čem chci psát. Chci psát o tom, co je vlastně po smrti a zamyslet se nad tím, proč z ní lidé mají strach. Já osobně strach ze smrti nemám. Spíš z umírání. Samotné smrti se nebojím.
Je možné, že by se lidé báli smrti proto, že si myslí, že je to konec? Já myslím, že to možné je. A asi taky proto se já smrti nebojím. Protože věřím, že to konec není. Nevěřím v reinkarnaci ani v nic podobného, ale opravdu nevěřím, že smrtí to končí. Spíš se přikláním k názoru, že po smrti se někde znovu narodíme. Ale v nějákém jiném světě. Jiném časoprostoru, jiné dimenzi...
Jistě, zní to šíleně, ale proč by to nemohla být pravda? Já myslím, že by klidně mohla. Přeci nevíme, co po smrti je. Jestli je to ten takzvaný konec všeho, což podle mě není, nebo jestli se po ní zrodíme někde jinde...
Takovým těm křesťanským kecům, že duše po smrti těla jde někam do nebe nevěřím ani nos mezi očima, ale budiž, pokud tomu lidé (křesťani) věřit chtějí, jejich věc. Hlavně, když mi to nevnucují. Navíc, i kdyby nějáký nebe a peklo bylo, tak já osobně bych radši do pekla. V nebi by podle mě byla moc velká nuda. Jo, babička by mě za tohle zaškrtila, ale já si za tím stát budu.
No, jak jsem psala na začátku, nebojím se smrti, ale umírání. Samotná smrt mi přijde jako něco magického, mysteriózního, něco, co mě přitahuje jako magnet. Ne, nebojte, nechystám se umřít "any time soon" ale jednou nás to čeká všechny. A tak si říkám, proč se stresovat, když stejně nevíme, co nás potom čeká...
Co si o tomto myslíte vy? Souhlasíte se mnou, nebo máte jiný názor? Či souhlasíte jenom s částí mého názoru...

Halloween

26. října 2010 v 19:33 | AnnElfwind
21
Haloween... Svátek, který naprosto neslavím. Jo, líbí se mi ten nápad všech těch nadpřirozených věcí, které tak něják záhadně na tento svátek (americký) povstávají, ale to je asi tak všechno. Tento svátek neslavím a ani jsem nikdy neslavila. Ani jeho českou obdobu, dušičky. Oboje jde mimo mě. Ale nadpřirozeno mám ráda. Potíž je v tom, že halloween je spíše o čarodějnicích, kdežto já mám raději draky a podobnou havěť.
Čarodějnice si můžete narvat někam. Dejte mi draka a bude nejšťastnější. Prostě, tento svátek není nic pro mě. Ano, v Americe na Halloweena chodí děti převlečené za kdo ví co po domech a žebrají sladkosti. A pro mě za mě, ať si s tím v té Americe klidně pokračují. Ale ať to necpou sem do české republiky, protože to sem nepatří. Stejně i Valentýn, další blbý americký svátek. Jo, Valentýn sem sice nepatří, do tohoto článku, ale to je fuk. Je to jenom další přejatý svátek, který taky neslavím.
Ani jeden z těchto svátků bych nezaregistrovala, kdyby mě na něj někdo, v tomto případě blog.cz, neupozornil. A proto říkám, nechte americký svátky americe a netahejte je tam, kam nepatří. To, že si amerika o sobě myslí kdo ví co a snaží se celýmu světu vnutit Santa Clause, ještě neznamená, že jí to musíme zbaštit.

Nejsem grafička

24. října 2010 v 12:25 | AnnElfwind
23
Ano, už to tak bude. Nejsem grafička. A to, že vy si to asi myslíte, je mi naprosto u prdele. A ne, designy na přání nedělám. Grafikou se sice zabývám, ale jen okrajově.
Jistě, jsem ochotná udělat design někomu, koho už nějákou tu dobu znám, nebo tak, ale rozhodně nebudu dělat designy na potkání lidem, o kterých slyším prvně. Ano, máte právo mě ukamenovat, ale nic to na věci nezmění. Nejsem grafička a nikdy jí nebudu.
Takže, vážení, až po mě zas někdo bude chtít design, zaprvé, nepište to do komentářů, v menu na mě máte kontakt, a zadruhé, zamyslete se, jestli vám ho vůbec udělám. To, co jsem tu napsala by vám v tom zamýšlení mělo pomoct.
Takže pokud se neznáme, ani trochu, tak se neobtěžujte o design žádat. Žádný vám totiž neudělám. Pokud se známe, napište mi na ajsko, popřípadě maila a zkusíme se něják domluvit.
Nicméně, dopředu vás varuju, že pokud už vám design udělám, tak nedělám návody, jak ho nastavit. :D Tak. Přeberte si to jak chcete a přeji pěkný zbytek dne. Nazdar.
Sbohem a šáteček.

The Happiness of those who belive...
 
 

Reklama